Nereaguje na to, co říkám

Anonymní
20.5.16 21:05

Nereaguje na to, co říkám

Moje 4letá dcera někdy nereaguje na to, co říkám. Někdy nereaguje vůbec a to jednu a tu samou větu zopakuji třeba 10krát. Dneska ji kamarádka pozdravila (Ahoj a oslovila ji jménem) - cca 7krát a dcera na to vůbec nereagovala. Jakoby to vůbec neslyší. Přitom ta kamarádka byla od ní cca 1 metr. Zaráželo mě to už když byla menší - nereagovala vůbec na oslovení jménem. Máte s tím taky někdo nějakou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

302
20.5.16 21:11

Nechci strašit, ale není toto jeden z příznaků autismu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
20.5.16 21:13

Jo, právě před chvílí jsem čtyřleté asi 10× opakovala, ať si obleče pyžamko ;-)

brácha (asperger) taky reaguje jen na to, co chce… a na jméno taky dlouho nereagoval, teď už ano… když chce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:15
@Mer11 píše:

Kolikrát mě to u ní už i napadlo, ale pak se vše zlepšilo a neřešila jsem to.

• Nahlásit
  • Citovat
9137
20.5.16 21:16

Mam doma podobnou ignorantku, teda mely jsme i problemy s usima, usi jsou zdravy, ale nase Alicka stale, neslysi'. A kdyz uz teda zvysim hlas, tak na me stekne, ze na ni furt kricim 8o prije mi, ze nekdy tak hrozne premysli, ze vubec nevnima

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
20.5.16 21:16

Pokud tě to ale trápí, zajdi na ORL. Může to samozřejmě být i problém se sluchem. Tady to nevyřešíme.
Znala jsem ale děti, které se do něčeho ponořily tak, že naprosto nevnímaly okolí. Slyšely dobře, jen byly v jiném světe. To je normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:18
@analoja píše:
Jo, právě před chvílí jsem čtyřleté asi 10× opakovala, ať si obleče pyžamko ;-)brácha (asperger) taky reaguje jen na to, co chce… a na jméno taky dlouho nereagoval, teď už ano… když chce

No já chápu, že se něco musí opakovat. Někdy mi to přijde normální - že prostě to, co řeknu, udělat nechce, tak proto nereaguje. Někdy mi ale přijde, jak když neslyší, co jí říkám. Nebo nevnímá - já fakt nevím. Kolikrát jsem se jí už zeptala, jestli mě slyší a nic. Pak ji třeba chytnu za rameno a nějak třeba zareaguje. Kdy se něco pozná? Kdy něco poznají třeba ve školce? Mám to řešit - neřešit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.16 21:21

@Tarinka Slyší nejspíš dobře. Když jí dělali vyšetření sluchu - cca půl roku zpátky, tak napsali, že je to nevyšetřitelné, že špatně spolupracuje - říkala, že slyší, i když nic nepustili. Zároveň mi ale doktorka sdělila, že si myslí, že je sluch v pořádku. Dle mě to taky není sluchem. Když vnímá, tak nemá ráda zvýšení hlasu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.16 21:21

@LucianS Kdyby byla zrovna zabraná do nějaké hry, tak to chápu. Je to ale i ve chvílích, kdy nic nedělá jen kouká.

• Nahlásit
  • Citovat
623
20.5.16 21:22
@Mer11 píše:

No jo, největší bubáci na emimi…Autismus a jeho brácha asperger.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24162
20.5.16 21:23

Já do sedmiletýho už 5 let několikrát denně hustím, že si má vzít bačkory/pantofle…Měl období, kdy nezdravil, prostě se mu nechtělo…Zajdi na ušní, jestli dobře slyší, ale jinak je to většinou určitý vzdor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
20.5.16 21:24

Náš za chvíli čtyřleťák tohle dělá taky. Musím ho chytit z rameno a pak teprve na něj mluvit. Začala se mu rozvíjet fantazie a prostě bývá hodně „mimo“. Možná bych zkusila znovu ORL? Doktorka si sice může něco myslet, ale to není relevantní.

Příspěvek upraven 20.05.16 v 21:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
20.5.16 21:25
@Anonymní píše:
@LucianS Kdyby byla zrovna zabraná do nějaké hry, tak to chápu. Je to ale i ve chvílích, kdy nic nedělá jen kouká.

Mohlo ji zaujmout něco v okolí, nemusí to být zrovna hra ;) Zajdi na to ORL a budeš mít jasněji.
Ty dva bubáky, o kterých jsem psala, vypusť z hlavy. Netřeba za vším hledat diagnózu. Dej tomu čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
20.5.16 21:26
@Anonymní píše:
No já chápu, že se něco musí opakovat. Někdy mi to přijde normální - že prostě to, co řeknu, udělat nechce, tak proto nereaguje. Někdy mi ale přijde, jak když neslyší, co jí říkám. Nebo nevnímá - já fakt nevím. Kolikrát jsem se jí už zeptala, jestli mě slyší a nic. Pak ji třeba chytnu za rameno a nějak třeba zareaguje. Kdy se něco pozná? Kdy něco poznají třeba ve školce? Mám to řešit - neřešit. :nevim:

asi takhle, pokud by to byla nějaká porucha autistického spektra, tak ve 4 letech už bys to pravděpodobně poznala, a nejen ty, ale i ve školce, pediatr,… reaguje aspoň někdy? rozumí pokynům (přines, podej,..)? mluví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
20.5.16 21:30
@Anonymní píše:
@LucianS Kdyby byla zrovna zabraná do nějaké hry, tak to chápu. Je to ale i ve chvílích, kdy nic nedělá jen kouká.

Třeba si právě na něco myslí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama