Nerealizace styku, jak lze řešit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
58
12.1.22 00:15

Nerealizace styku, jak lze resit?

Zdravim, muzete sdilet, zda, jak a s jakym vysledkem jste resily nerealizaci styku druhym rodicem?

Ano, rodic ma pravo ne povinnost, dite ma vsak rovnez pravo na peci a kontakt s obema rodici..

Co se tyce pece si kladu otazku - existuje moznost, aby soud stanovil, ze pokud stanoveny styk (napriklad polovina letnich prazdnin) neni realizovan, ze tento rodic bude muset zajistit (napriklad financne - tabory, atd.) peci po tuto dobu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58
12.1.22 00:27

P. S. Obzvlast, pokud ma nekdo zkusenost s podobnymi vyroky a rozhodnutimi:

• ze bude treba rodic, u ktereho by dite jinak podle nastaveneho styku melo byt, platit a zajistovat jinou peci (ten tabor),
  • ze bude treba polovinou prispivat na zajisteni teto pece v dobe, kdy mel dite mit

Jde mi o to, ze nemam hlidaci prarodice, jeho rodice jsou 11k km daleko, takze to take nepripada v uvahu… Pracuji jako OSVC, a tedy nemam dovolenou, pritom ale skolka je 5 tydnu z 8 zavrena, po nastupu do skoly tento rok nebudu mit zajistene ani ty 3 tydny co ve skolce..
Tyden dovolene jsem si vzala v zari 2021 poprve (nastoupila jsem ako do tohoto zamestnani v 5/2019, takze po skoro 2,5 letech), a stalo me to snizeni vydelku o 9k… Pokud otec realizovat styk i pres presne urceni v rozsudku nebude, pro me to bude znamenat, ze maly vlastne 2 mesice stravi doma (min 8-17h), na telefonu, protoze mama (ja) bude muset pracovat, a k tomu potrebuji pc a elektrinu, coz venku na hristi nemam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9501
12.1.22 06:08

S vymahatelností neporadím. Ale zeptej se ve školce, zda může ještě v létě chodit… U nás nebyl problém… Normálně chodil červenec srpen ještě do školky a v září hned do skoly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80492
12.1.22 06:16

@MMM1991 No, mozna se ti povede vysoudit zvýšení alimentů, ale to je tak vsechno. Ale tedy nechapu, co je tak desne problematickeho na 11 km, pokud by jeho rodiče byli ochotni se starat :think:
Plus pochybuju, ze ma otec stanoveny styk na cele 2 mesice praznin, takze nezvrd, ze kvuli nemu maly stráví 2 mesice doma. Když minimálně pulku, ale co znam bezne urceni staku, tak spi vic, mas zaridit ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11961
12.1.22 06:25

@j.a.n.i1 já si myslím, že to je 11 000 km (11k km)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80492
12.1.22 06:31
@Cenarius píše:
@j.a.n.i1 já si myslím, že to je 11 000 km (11k km)

Aha, tak to pak jo, to beru zpět, ja to automaticky brala jako preklep.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
12.1.22 06:44

@MMM1991 …jsem na tom podobně už dva roky.

Otec dětí odešel 600km k nové ženě a jejímu dítěti. Několik let před jeho odchodem byl doma jen o víkendech, proto jsem i nadále trvala, aby děti navštěvoval o víkendech, jak jsou zvyklé. Samozřejmě odmítl, protože víkendy chtěl trávit s novou rodinou a za dětma chtěl „jen tak někdy v týdnu, na hodku, dvě…jak mu to vyjde“. První letní dovolená byla, že chtěl 2dny v týdnu (to měla být ta dovča :zed: )…takže jsme došli k soudnímu určení styku.

U soudu se chtěl ukázat jako správný otec, takže navrhl klasiku - co 14dní víkend + 14dní v létě a svátky na střídačku. Ty svátky mi vadí, protože děti by měly být na Vánoce doma, nikoli pendlovat po návštěvách, ale budiž. Dle zákona má otec stejná práva, bohužel.

Samozřejmě se pořád ohání „..že otec je oprávněn, nikoli povinen“ takže děti si moc nebral. Výmluvy na práci, že má paragraf na to cizí dítě nebo karanténu atd..

Soudkyně to viděla jasně - účast otce je malá, jsou to vlastně dva dny v měsíci (když si je vezme) jinak je veškerá péče, vyřizování, lékaři, nemoce, nákupy atd. na matce, takže mu stanovila alimenty na 40% platu. Kvůli alimentům je nepříčetný dodnes, takže se vztahy ještě zhoršily s urážkama, že jsem zlodějka, nenažraná atd. kdy žádal po roce o snížení. I když se kvůli tomu snažil, děti si bral…i tak je měl v létě jen týden. Plat mu klesl jen trochu, takže snížení alimentů se zamítlo.

Tím, že mám děti pořád doma (tři děti :-) ) se špatně funguje, nemám hlídání, kdo taky pohlídá tři děti a školka je kvůli covidu, tak jen s problémy atd. Taky přicházím o peníze, protože nemůžu v práci na schůze, když nemám hlídání…ale to vše se probralo u soudu a jediné řešení „spravedlnost“ je nastavení alimentů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
12.1.22 06:55

@MMM1991 …a samozřejmě udělalo u alimentů i hodně to, že mám při rodičáku dvě práce on-line. Takže z mé strany je maximální snaha a více si už vydělat nedokážu, bez pomoci, bez podílení otce na péči.
Takže můžeš docílit pouze zvýšení alimentů, ale taky záleží kolik on vydělává, zda je u něj nějaké zvýšení možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15985
12.1.22 07:20

Když jsem žádal o svěření do péče, byl jsem dopodrobna vyslýchán a vyšetřován, že to zvládnu. Pokud to nezvládám, nebo se mi nechce o děti starat, nebudu preci žádat o výhradní péči :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
12.1.22 07:35

V praxi je to tak jak píše @axlpol . U nás je to tak, že tatínek to staví tak, že dítě na tábor „v jeho termínu milerád pustí“, což v překladu znamená, že vše organizačně a finančně zajišťuju já. :lol: No tak jo, pustí. V období školky jsme to pytlíkovali různě v kombinaci se školkou, pobytem na příměstském táboře, výměnné pobyty s kamarádkami atd. Jako chce to vyvinout kreativitu, ale dá se. Minulý rok se kvůli jednání o výživném pochlapil a zajistil pro dítko aktivity v místě a po práci spolu a pak společná dovolená. Dcera byla nadšená maximálně. Náklady na hlídání ve školce vyzvedávačka a prázdninové aktivity, se dostaly do výměry výživného. Tak aspoň tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22995
12.1.22 07:42

Tohle je pěkně naprd, holky už ti k tomu napsaly hodně- za mě jediné: chápu, že jako matka samoživitelka a OSVČ k tomu si nemůžeš vyskakovat, ale jeden týden dovolené za poslední rok? Jak dlouho to chceš takhle táhnout, než se z toho sesypeš? Děti jsou malé jen jednou, abys toho později nelitovala. A prosím neber klukovi prázdniny tím, že bys ho umisťovala do školek, které jedou nonstop, to už raději ty peníze navíc (za nečerpanou dovolenou) dej na nějaký ten tábor sama, pokud pan otec nefunguje :hug:
edit: myslela jsem, že máš děti dvě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
12.1.22 08:01
@zoidberg píše:
Pokud to nezvládám, nebo se mi nechce o děti starat, nebudu preci žádat o výhradní péči :roll:
:lol: :lol: :lol:…můj ex chtěl a vážně zvažoval, že chce děti do péče (s tím co píšu výše, že si je ani nebral, to zní absurdně)…
Ale jeho plán byl, že je bude chtít do péče s tím, že se bude starat jeho nová žena. O tři malé školkové a přeškolkové děti. A důvod? prostě jen pomsta, zraněné ego…díkybohu, měla ona více rozumu a odmítla to. Možná je to škoda - přijít k soudu a chtít děti do péče, s tím, že otec je voják, nemá své bydlení, ani jiné zajištění, děti vídá před i po rozvodu jen sporadicky. To by fakt asi soudkyně koukala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27175
12.1.22 10:02
@zoidberg píše:
Když jsem žádal o svěření do péče, byl jsem dopodrobna vyslýchán a vyšetřován, že to zvládnu. Pokud to nezvládám, nebo se mi nechce o děti starat, nebudu preci žádat o výhradní péči :roll:

Pokud jeden z rodičů nechce výhradní, střídavou, společnou ani žádnou jinou péči, ale svěření do péče a forma a podílení na financování dítěte určené být musí ( oba rodiče se mají podílet na obojím, dítě je obou, ne jen jednoho), tak co má dělat ten druhý? Má dítě zůstat bezprizorní? Když stoprocentně sám se o něj nedokáže postarat ani jeden?
Uvažuj trochu reálně a nehon si tady ego, jak jsi skvělý, že všechno komplet dokážeš zajistit sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27175
12.1.22 10:04

K dotazu..syn chodil do MŠ i o prázdninách před ZŠ.
Pokud se druhý rodič nestará a nepodílí na péči, tak by to mělo být saturovano zvýšeným podílem na financích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15985
12.1.22 10:59
@andelka83 píše:
Pokud jeden z rodičů nechce výhradní, střídavou, společnou ani žádnou jinou péči, ale svěření do péče a forma a podílení na financování dítěte určené být musí ( oba rodiče se mají podílet na obojím, dítě je obou, ne jen jednoho), tak co má dělat ten druhý? Má dítě zůstat bezprizorní? Když stoprocentně sám se o něj nedokáže postarat ani jeden?
Uvažuj trochu reálně a nehon si tady ego, jak jsi skvělý, že všechno komplet dokážeš zajistit sám.

Uvažuji. Co by za to jiní dali, kdyby mohli mít dítě v péči a tady si toho někdo neváží. Chce pečovat, ale vocaď pocaď, jen pokud se mu to hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat