Neřešitelná rodinná situace?

Anonymní
29.5.21 21:50

Neřešitelná rodinná situace?

Ahojte,

nacházím se v jedné zapeklité situaci a nevím, co dělat. Prosím o rady, jak byste tohle řešili vy. Moc děkuju. ;)

Je mi 22 let, žiju v Brně, ale vlastním rodinný dům s pozemky na druhé straně republiky, kde v něm žije mamka a její přítel. Jezdím tam jenom občas, spíš jenom tehdy, když tam musím. Nemáme mezi sebou klasický dobrý vztah matka - dcera, kdy si mezi sebou jenom tak volají, podporují se a tak. Rády se máme, ale nic velkého. A mrzí mě to.

Asi před měsícem mamka zjistila, že ji přítel podvádí, měl už sbalené věci, aby šel pryč. Během toho ale onemocněl covidem a musel tam zůstat a situace se mezi němi dala do pořádku a jsou spolu dál.

Do toho jsem zjistila, že její přítel má exekuci 1 200 000 Kč. Samozřejmě jsem řekla, že nechci, aby tam takový člověk bydlel, protože podle mě ji jenom zneužívá, protože nemá kam jít a u nás má všechno. Každopádně s ním chce být, je to její rozhodnutí a respektuju ho.

Dneska mi řekla, že bych jí měla poslat 300 000 Kč na účet, aby s přítelem opravila dům. Ani nepoprosila. Barák není ve špatném stavu a opravovat nepotřebuje. Aspoň nic zásadního. Rozhodně ne za takovou cenu.

Nárazově jsem jí už poslala dost peněz (celkově asi sto tisíc). Chtěli nový kotel za 40 000, tak ho mají, ale kotel není samozřejmě nainstalovaný a jenom stojí v garáži. A takhle je to se vším.

Když jsem jí řekla, že jí peníze nepošlu, tak se naštvala. Kdybych jí tolik pěněz poslala, tak mi na účtu skoro nic nezbyde.

Takže jsem vlastníkem domu, kde bydlí člověk s exekucí přes milion, který (podle mě) využívá mamku a ona. Často chcou po mně peníze, které jsem jim doposud dala.

Nevím, jak tohle řešit. Jak byste se chovali vy?

Díky za odpovědi.

*Je to napsané ve zkratce. Další věci kdyžtak objasním v komentářích. ** Přítel má trvalý pobyt na úřadu, takže exekutoři k nám nepřijdou. *** Peníze mám z prodeje pozemků. Bohatá rozhodně nejsem, plat mám skoro minimální a do toho platím nájem atd.

• Majetek mám z dědictví po otci v roce 2014.
  • Věcné břemeno matka nemá.
  • Vypakovat přítele samozřejmě chci, ale jak? - Když to udělám, tak si proti sobě rozeštvu mamku
  • Když prodám tento dům a koupím místo toho pro mamku jiný, tak bude stejná situace s přítelem, akorát v jiném bytě

Příspěvek upraven 31.05.21 v 21:11

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1315
29.5.21 21:54

Vim, že je to mama tak je blbe a těžké ji vyhodit. Ale rozhodně bych žádné peníze už nedávala. Bydlí tam, tak ať se starají nebo jdou k dům dál.

Nepsala si sem už někdy? Mám dojem, že tu byla podobná diskuze.
Určitě nedotuj penězi. A rozhodně nedovolit trvale bydliště tomu frajerovi nikdy za žádných okolností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6382
29.5.21 21:58

Neposlala bych, toto chovani je uplne za carou bez ohledu na pribuzensky vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21601
29.5.21 22:00

Matka nematka, člověka s exekucí bych ve svém domě bydlet nenechala. Ať se usalaší někde jinde. Nebo platí řádný nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53278
29.5.21 22:01

Prachy bych neposlala. Nejspíš to chce pro něj a co až tam přijde exekutor :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9056
29.5.21 22:02

Neboj, oni si ho najdou i když má trvalý pobyt na úřadě. Jinak bych to řešila asi tak, že bych se tam zajela podívat co je potřeba opravit a kdyžtak si na to někoho najala kdo to udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 22:03

@Deneriss

Jsem taky toho názoru a řekla jsem jí to, ale odpověděla tím, že investuju přece peníze do svého. Což má pravdu, ale já mám taky svůj život a chci taky bydlet hezky. Nejedná se o to, že chce koupit nový vysavač. Vždycky jde o velké částky.

Přítel mi řekl, že ve 22 letech bych tohle vůběc neměla řešit. Že je to moje jenom papírově a kdybych byla mladší, tak se o starají sami a z jejich vlastních peněz.

Nene, nepsala, ale ráda bych ten příspěvěk našla. Nevíte někdo jak se jmenoval? :)

• Citovat
  • Nahlásit
599
29.5.21 22:07

Tobě je 22let a můžeš takhle dotovat mámu a jejího zadluženého partnera? Ty jsi politik nebo právník :mrgreen: ne sory.
To klobouk dolů, většinou to je naopak, že rodiče dotují děti. No nic.
Rozhodně tvá povinnost to není jim cokoliv platit, to je ti doufám jasný, je jedno, že to je máma. Vím, že bys chtěla pomoc, já bych taky pomohla, ale moje máma nežije se záletníkem, co má přes milion exekuci. Takže :think: rozhodně bych mamču na to upozornila, že tvá povinnost to není. Že ráda pomůžeš jí, ale bez něj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
29.5.21 22:08

Rozhodně jí žádný peníze neposílej.. to je hrozný, že se takto chová vlastní máma. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.5.21 22:17

Taky mě zarazilo, že ve 22.letech máš tolik peněz na posílání :think:,jinak k věci-nic jim nedávej, pozor na ně, on tvojí matku zřejmě jen využívá a ona má zřejmě růžové brýle :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
29.5.21 22:23
@Anonymní píše:Přítel má trvalý pobyt na úřadu, takže exekutoři k nám nepřijdou.

Nezáleží kde má trvalý pobyt, ale kde opravdu bydlí. Takže jak to zjistí exekutor (a že je to jen otázka času), tak přijde na návštěvu. A zabaví vše, u čeho nebude možno prokázat, že mu to nepatří. Exekutor to bude brát tak, že bydlí ve společné domácnosti u družky.

Určitě bych jim nic nedával, neposílal. Naopak bych se snažil toho co nejvíce odvézt, zdokladovat nebo právně omezit jako ochranu před exekucí.

Bohužel, zamilovaní se někdy chovají jako nesvéprávní (muži co kvůli prostitutce rozhází úspory / ženy co pošlou všechny své úspory „plukovníkovi US Army“ na vykoupení z armády a přestěhování)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16931
29.5.21 22:28

No neposílat jim žádne prachy.

vystěhovat je sice asi mužeš, ale nadělá to víc zla, než užitku.

pokud bys chtěla ten barák opravovat, tak jim nedávej prachy, ale plať faktury firmám co to budou řešit…

a pořiď sobě tuhle knihu

https://www.kosmas.cz/…-dost-dobra/#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8714

At ti posle presne co potrebuje za 300 tisic opravit. To se tam zhroutila strecha? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31800

Milého přítelíčka bych požádala, aby odešel. Protože exekutoři nejsou tak blbí, aby si neporadili s trvalxm pobytem na úřadě. Taky bys mohla přijít o ten kotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4155
29.5.21 22:36

Nepřijde mi v pořádku, abys je tam dotovala. Samozřejmě nevím za jakých okolností jsi tu nemovitost a pozemky nabyla, zda to jsou nemovitosti od matky, které na tebe připsala atp. V takovém případě bych se samozřejmě částečně podílela na tom, aby se tam mámě dobře žilo.. Jejího partnera bych nepodporovala vůbec a vzhledem k okolnostem, bych si nechala u notáře ověřit majetek v domě, který je váš tak, aby v případě návštěvy exekutora nebyl zabaven i váš majetek. Jak už se tu psalo, trvale bydliště není pro výkon exekuce rozhodující.
Jestliže bych však viděla, že moje matka mne jen zneužívá, jinak ji můj život vůbec nezajímá a tedy se nechová jako matka v pravém slova smyslu, ale jen jako vyžírka co se ozve jen když potřebuje. Pak bych šla cestou nejmenšího odporu, sepsala s ní nájemní smlouvu a realizovala opravy pouze v rámci klasického nájmu a nedávala ji nic navíc. Nicméně záleží jak to opravdu mezi sebou máte a jak moc asertivní v ohledu dítě/rodič jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat