Nerostoucí hcg - užívat dále Gynprodyl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 17.02.17 20:04
Nerostoucí hcg - užívat dále Gynprodyl?

Ahoj, v pondělí mi doktor napsal Gynprodyl (týden zpoždění a slabě pozitivní test, v předchozí anamnéze 2 nepovedené těhotenství na 2 roky snažení).
Začla jsem ho brát v úterý večer.
Na krev mě poslat odmítnul, tak jsem si zašla sama. V úterý ráno bylo 540, dnes (pátek) jen 680. Je už asi jasné, že to nevyšlo.
Mého doktora to moc nezajímá, objednal mě až za 14 dní.

Z toho Gynprodylu je mi hrozně zle, mám silné neustálé bolesti hlavy. Chci se zeptat, myslíte, že je ještě nějaká minimální šance, že by těhotenství bylo v pořádku? V tom případě bych zobala poctivě dál a šla v pondělí zase na krev.
Ale nechci se krmit falešnými nadějemi a trpět ty bolesti hlavy zbytečně.

Děkuji za radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 17.02.17 22:37

To vám nejspíš nikdo přeci neřekne :) někdo napíše, ze ho nemáte brat a ví ho tedy brát nebudete? :) nejde s určitostí nikdy říct jestli to má cenu, každé tělo a situace je naprosto úplně jiná :) především bych vyměnila doktora a našla si takového který by mi poradil :)

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 18.02.17 07:56

@BlaZenkaB : gynprodyl lze brat i vaginalne. Pokud Ti neni dobre, zkus se zeptat, zda muzes uzivat i takto.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.02.17 09:09

A je s takovym hcg jeste vubec mozne aby gynprodyl necemu pomohl? Abych jen zbytecne neoddalovala nevyhnutelne. :(

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 18.02.17 10:14

@BlaZenkaB : těžko říct, ale pár dnů, ktere to ještě budeš brát ti rozhodně neublíží. Já už asi tři týdny beru vaginálně 3 x za den jednu to tobolku kvůli tomu, že jsem po umělém oplodnění. Tak to ber zatím vaginálně, pokud je ti po něm tak špatně. Myslím, že tím nic nezkazíš. Jen bych brala to dávkování, co ti dal… já k tomu totiž mám i injekce na ředění krve, proto překračuji povolenou jednu tabletu za den,

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.02.17 10:21

@Aniga Díky za radu. Nevěděla jsem, že se dá brát i vaginálně, to by možná mohlo od těch nežádoucích účinků pomoct?
Já mám 100mg ráno a večer
Jinak beru Clexane taky, hned od začátku těhotenství taky, měla jsem totiž v minulosti 2× plicní embolii.

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 18.02.17 11:20

@BlaZenkaB treba to bude vse ok… kdyby menstruace mela prijit, vetsinou co tady holky psaly, tak to stejne dostaly i pres uzivani Gynprodylu. Nestresuj se hlavne. Po tom vaginalnim uziti budes v poho… tam nezadouci ucinky nejsou :-)

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 26.02.17 16:58

Jen info, jak jsem dopadla, dříve jsem neměla sílu psát to sem.
Tak jsem v neděli přešla na vaginální užívání, nežádoucí příznaky úplně vymizely.
V pondělí HCG kleslo na 608, takže jsem vysadila úplně a v úterý večer už začalo krvácení.

Narozdíl od minulého potratu (který byl v 8 tt, tentokrat 6/7) krvácím mnohem déle, silněji a vyšlo ze mě několik opravdu velkých kusů, poslední před chvílí. Kdyby byl jen jeden, brala bych to jako plodové vejce, takhle ale vůbec nevím.

Zítra jdu na gynekologii a jsem zvědavá, co mi pan doktor řekne. Je to můj 3. potrat, takže pokud mě nepošle na nějaké vyšetření, začnu hledat jiného doktora.

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 26.02.17 18:32

@BlaZenkaB To je veliká škoda, že to dopadlo takto :,(
Já dneska jsem 6tt, 3 den a už užívám jen Gynprodyl, Clexane mi vysadili… tak taky se bojím, aby vše bylo ok. Na kontrolu jdu až 6. 3.
Určitě by Tě měl poslat na další vyšetření… a neboj, dočkáme se miminka snad všichni :srdce:

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 26.02.17 19:15

@Aniga Proč ti vysadili Clexane? Já ho beru stále a musím ještě cca 3 týdny vždy po potratu, dokud v těle setrvávají hormony.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 26.02.17 20:08

@Aniga určitě se neboj, bude vše v pořádku. Pokud bys měla pochybnosti, zajdi si na hcg, odběr stojí cca 200 korun a z dynamiky růstu se dá určit, zda těhotenství prosperuje, celkem spolehlivě.
A proč vlastně bereš Gynprodyl a brala jsi Clexane? Měla jsi nějaké problémy?

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 27.02.17 07:53

@BlaZenkaB gynprodyl a clexane jsem brala hned od odberu vajicek v ramci umeleho oplodneni preventivne. Pri minule prohlidce pred tydnem mi clexane vysadili s tim, ze vajecniky jsou uz zase v puvodnim stavu (byly zvetsene prave kvuli stimulaci) a ze mam brat dal jen gynprodyl kvuli podporeni jako prevenci. Taky jsem to nechapala, proc clexane uz vysadili… ale spoleham na to, ze vi co delaji. Je to moje prvni tehotenstvi na ktere jsem cekala dva roky, tak mam proste strach :think:

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 27.02.17 21:02

@Aniga Neboj se, určitě vědí co dělají. Pokud nemáš trombofilii, bylo by pro tebe asi zbytečné si clexane píchat.
Já ho beru při každém těhotenství, letu, hospitalizaci automaticky, protože jsem silný trombofilik.

Aniga
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 28.02.17 07:36

@BlaZenkaB kdepak… na trombozu vubec netrpim… taky si rikam, ze urcite vedi, co mi davat a co ne. A ty uz mas deti? Nebo se take snazite o prvni?

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 28.02.17 23:23

@Aniga Bohužel o první už nějakou dobu, mám za sebou za 2 roky třetí potrat, nikdy jsem se nedostala ani přes 8. týden

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >