Nerovnováha v péči o vnoučata

31.5.18 13:22

Nerovnováha v peci o vnoucata

Nerovná péče o vnoučata. Ahoj, ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s tím, že babička pečuje o jedno vnouče více než druhé dvě. Konkrétně- švagrovi bydlí s babičkou a dědou v domě- od babičky mají navařeno, nažehleno, vyzvedává jim ze školky. Kdykoli chtějí někam jít babička hlídá, uspává; při nemoci vnoučete či nyní při pobytu švagrové v nemocnici pečuje automaticky babička. Švagr si např. nevezme volno v práci (prý kvůli financím) a ani neomezí své volnočasové aktivity, aby se o své dítě staral. My bydlíme cca hodinu od nich v jiném městě (cesta není náročná) a babička přijíždí pouze na den na vyžádání (cca po 14ti dnech). Péče o dvě vnoučata najednou jí přijde náročná takže se můžu vzdálit pouze na krátkou dobu, nebo si jedno dítě brát s sebou. Jde opravdu spíše o návštěvy za mé přítomnosti než hlídání. Vztahy máme dobré a naše povzdechy, že péče o dvě děti je náročnější, moc se nezastavíme a nevyspíme jsou ale víceméně přecházeny. Ještě dodám, že my si musíme platíme chůvu a občas úklid, abychom měli někdy oddech. Těžko nesu skutečnost, že babička věnuje jednomu vnoučeti podstatně více energie než našim dvěma, s argumentem, že je to u ní doma jednodušší. Návštěvy u nich to také moc neřeší, protože to je vždy u všeho přítomné i třetí vnouče, takže se pak případně stará o všechny tři. Řešili byste takovou situaci? Nějak momentálně nevidím cestu ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3500
31.5.18 13:25

A teď si vem, že byste babičky vůbec neměli, lidi to taky zvládají.

Co vidím v okolí, tak je to běžné, většinou se prarodiče věnují těm, které mají blíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
31.5.18 13:25

Když spolu bydlej, tak je to pochopitelný. I když ti to přijde líto, to dítě co má v domě zná jako jeho máma, umí s ním zacházet. Tvoje děti vidí míň, nezná jejich návyky a tak je to pro ni náročnější. Nevidím v tom ale žádný zlý úmysl. Tady babičce dost křivdíš. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
31.5.18 13:27

Chápu, že ti to přijde líto, ale bohužel je to úplně obvyklý úkaz a donutit jí nijak nemůžete :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17160
31.5.18 13:28

Jo, je to celkem běžné.
Je velký rozdíl s dítětem bydlet a hodinu někam dojíždět :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
31.5.18 13:29

Tchán si na hlídání zatím bral vždy jen syna..dceru nechce, že prý dva nezvládne uhlídat ( přitom má barák a 99% času tráví všichni na zahradě oplocené, kde není jak si ublížit.
Zatím jsme to brali že si bral jen jedno dítě, protože dcera byla malá a ještě to nevnímala..ale letos jsme řekli že bud si vezme oba, nebo žádného..Tak uvidíme, řekl že si teda vezme oba..
ale ono je fakt rozdíl hlídat dítě které vidíš denně a je jen jedno, nebo hlídat dvě které vídá jednou za 14 dní..ač se říká že není rozdíl jedno nebo dvě děti, tak v hlídání to není pravda. Ted se dětem u babičky stal úraz jednomu dítěti a od té doby tam děti sami nebyli, obávám se jestli budou chtít někdy ještě hlídat obě dvě děti, mají z toho hrůzu..jedno je prostě uhlídatelné..dvě už těžko..hlavně pro starší lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 13:29

@Motherinlove Už jsem myslela že to tak má snad jediná…Moje máma hlídá mému bratrovi a švagrové téměř pořád, švagrová piskne a máma letí, potřebuje ke kadeřnici máma jede hlídat, prostě švagrové vždy vyjde vstříc, já když si řeknu 1za rok o hlídání tak mi máma řekne…No co se dá dělat no! nechápu to. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
24934
31.5.18 13:30

Tak si jí nastěhujte k sobě, co jí chceš uhnat aby vám všem sloužila stejně? Co jí spíš navrhnout ať povolí a dělá taky něco jen pro sebe a ne pro vás a děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
31.5.18 13:30

Já vždy říkám (a to hlídání vlastně nemáme). že jsme si děti pořizovali my a ne babička a dědeček. Ano, přivítala bych možnost hlídání, ale když není, tak hold není. A když někdo nechce, nebo se doprošovat, tak to hold nějak zorganizuji sama. Nebo poprosím sousedku (naštěstí tú možnost mám).
Já bych to neřešila - prostě to brala jako fakt, nežárlila, babičce to nepředhazovala, před svými dětmi to nekomentovala (oni za to nemohou). A byla ráda že mám zdravé děti.
Babičku chápu v tom smyslu, že doma to má předse jen „odsledováno“, dítě je ve svém prostředí, ona je doma. Ale chápu i váš pocit „nespravedlnosti“. Bohužel je to tak a já bych to brala jako fakt, resp. bych se to jako fakt snažila brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22967
31.5.18 13:31

Děti jste si pořídili vy, tak se o ně starejte.Je jasné. když babička bydlí v domě, že se může o vnouče postarat a je velký rozdíl, jestli je pod jednou střechou, nebo se musí trmácet hodinu cesty a pak se starat v neznámé domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5253
31.5.18 13:31

Asi tou chuvou. Donutit ji nemuzete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
31.5.18 13:32

Když ti to vadí, posílej tam děti a at je hlídá u sebe no..tak bud bude mít tři nebo si švagryně v té době bude o své dítě starat sama a babička bude přítomna pro tvé děti..
Ale z toho bych měla hrůzu jedna babička a tři malé děti, to bych neriskovala a raději se smířila s tím jak to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
31.5.18 13:32

Vnoučata v peci - to je z Perníkové chaloupky, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
31.5.18 13:36

Hele, hlavně bych si nestěžovala, že dvě děti jsou moc a jsme z nich unavení, to byla tak nějak vaše volba.
Chápu, že tě to mrzí, ale hodina jízdy je dost, to jsou dvě hodiny na cestě, chodí babička ještě do práce?
Proč nejezdíte vy k ní častěji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14881
31.5.18 13:37

Řešit to nemáš jak, je to na babičce, co a jak dělá. Maximálně jí můžeš říct, že se ti to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama