Nerozhodnost dvouletého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 08:50
Nerozhodnost dvouleteho

Zdravím, po dnešní noční etudě se potřebuju minimálně vykecat, radu asi ani nečekám, jen takovou, že mám vydržet :)
Náš mladší, 2 roky a 3 měsíce, má poslední dobou půlhodinové výstupy, kdy sám neví, co chce, hysterický jeci a každou vteřinu se dožaduje něčeho jiného. Začal to dělat u jídla, teď už snad u všeho minimálně pětkrát za den.
Vypadá to asi tak, že například chce pití. Podám mu ho a v tu chvíli ho odstrci a řekne, že pití ne. Tak ho položim a hned pití ano. Zase mu ho podám a pití ne, zase ho položim a pití ano. U toho hysterický jeci, teď jak je nachlazení, tak se rozkasle, až se skoro dusí a patla sople všude kolem. Prostě krása :) vždy to vydrží půl hodiny a pak se jako zázrakem uklidni a třeba to pití si vezme. Ale já nemůžu udělat vůbec nic, aby se uklidnil dřív. Nepomáhá dělat to, co řekne, nepomáhá nechat mu to pití, aby si ho mohl sám vzít, až bude chtít. Nepomáhá ho ignorovat, utěšovat, prostě nic.
Dnes to udělal poprvé v noci a mě děsí, že to bude pokračovat dál, drží se ho to už cca 2 měsíce a zatím je to jen horší a horší. Jo přikrýt, ne přikrýt, jo přikrýt, ne přikrýt… od 4 do půl 5. Vzbudil krome mě i manžela a staršího syna, ten chudák málem nevstal do školky, ráno smutně rikal, ze mu nejdou otevřít očička.
Nezažila jste některá něco podobného? Netusite, co by to mohlo být a co S tim dělat? Předcházet se tomu nedá, on řekne, že něco chce, já mu to dám a začne tohle. Jsem lehce v koncích :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15172 příspěvků 30.01.19 08:54

@chaela období vzdoru začíná :lol: Všechno je špatně. Tráva moc zelená, slunce moc svítí…hele, přejde to. Budou lepší dny, budou horší dny, ale to je období, kterým si dítě musí projít, aby se naučilo prožívat si a zvládat různé frustrace. No a rodič se učí nekonečně trpělivosti :kytka:

Elishka1
Závislačka 2962 příspěvků 30.01.19 08:55

jeste nejaky cas vydrzet :) pevne nervy

Hobitka
Závislačka 4423 příspěvků 30.01.19 08:55

:hug: Zazila, dvakrat, a moooc se tesim na treti repete :mrgreen:. Zejmena kluk, ktery byl vzdycky takove zlaticko, se asi mesic po 2. narozeninach zmenil ze dne na den na vecne nespokojeneho teroristu. Fakt jsem si pogratulovala, ze jsem ho stihla odplenkovat pred timto vyzivnym obdobim. Trvalo to tak rok. Nejstarsi dcera trochu lepsi, zato se to s ni tahne dlouhodobe. Nejmladsi je 20m, to mame za par. :mrgreen:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15172 příspěvků 30.01.19 08:56

@chaela ještě dodám - u syna to bylo v pohodě, ovšem s holkou to bylo opravdu peklo, které vrcholilo hezky tabulkově okolo třetího roku. O půl roku později to ale bylo to nejskvělejší dítě na světe.

lolink
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 30.01.19 08:58

Normalni. Nas to mel tedy driv, ale preslo to samo. I v noci. To mel hodinovy zachvaty vzteku. Pres den krome spanku v podstate porad. Trvalo mu to s prestavkami pul roku. Ted obcas chce urcity jidlo, ja ho udelam a on ho nechce :D. Obcas se bezduvodne rozbreci. Driv jsem z toho byla na prasky, ted s nim vlidne mluvim, obbejmu ho a on se uklidni. Ale tohle driv neslo. Malem jsem si to hodila.

KamisB
Kelišová 6882 příspěvků 30.01.19 09:02

to moc nezávidím, ale asi to chce spíš vytrvat.
např. u toho pití, dala bych ho na jedno, dvě místa a opravdu to nechala na něm jestli chce pít ať si dojde. Klidně ať má dva hrnky nebo v čem to má. V každý místnosti - třeba v kuchyni a v pokojíčku. Říct mu, že tam má pití ať se napije když bude chtít, a jen hlídala aby tam to pití asi furt bylo. Ve dvou letech bych asi už nepodávala a fakt to nechala na něm.

A u ostatního se taky snažila jakoby těm věcem předejít, ale je jasný, že to ne vždy jde.
Malej se taky dost často odkopává, ale já ho vždycky zase přikryji, v zimě a přistydlý prostě bude přikrytý.

Může to také být z toho že je nastydlý, ale taky právě může být i on sám zmatený. Poznává, že se „může“ rozhodovat a chtít něco a pak zase ne a pak je rozhozený, že sám vlastně úplně neví. Hold děti zrají a někdy v tom mají sami zmatky.

Jak jste psala rada asi moc není, jen zkoušet pomáhat.
Hodně štěstí a pevné nervy přeji

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 30.01.19 09:04

Jo, to znám. Třeba jsi dala špatný hrníček,kvůli tomu se syn taky vzteká. Mě dneska ráno udělal scénu, protože jsem mu dala k snídani sušenku, která byla trošku oprejskaná. Tak chtěl jinou. Když jsem mu to odmítla, tak se hodil na břicho a třískal hlavou o zem. No, chtěl ještě kakao, tak jsem mu ho udělala a sušenku pak milostivě snědl, namáčel si ji do kakaa. Teď je hodňoučkej, zlaťoučkej, jako bývá vždycky po těhlech záchvatech :mrgreen: U oběda ztropí zcénu, že nechce polívku a za 10min ji sní a olizuje talíř, jak mu chutná :nevim: Je mu 2,5 roku.

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 09:06

Díky, tušila jsem, že to bude součástí vzdoru. Starší měl velmi bouřlivé období vzdoru, ale on se opravdu vztekal, toto nedělal. Mladší se moc nevzteka, zatím. Ale toto mi teda stačí, no budu doufat, že si to aspoň nechá na den a v noci budeme třeba i občas spát. Potřetí si to taky zopakujeme, ale až za dlouho, zatím se sourozenec peče v břiše, tak jsem už teď zvědavá, s jakou novou formou vzdoru na mě přijde. Teď opět scéna, kvůli jogurtu…

lolink
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 30.01.19 09:20

@chaela to neovlivnis. Ani tomu nepredejdes. U nas to bylo, ze si vzal stetku od zachodu a strkal ji do pusy, nez jsem pribehla a vzala mu ji, fakt ji oliznul :poblion:. Pak scena, ze mu to nedovolim :mrgreen:. Ted se tomu smeju, ale uprimne jsem byla hodne zoufala. Zkusila jsem vse, co jsem vycetla a nic nefungovalo.

Diana69
Kecalka 334 příspěvků 30.01.19 09:37

Tak tohle přesně dělá moje 25mesicni dcera :lol: jsem z toho na prášky :D snad to přejde :lol:

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 30.01.19 09:43

Drž se, nic víc poradit nedokážu :oops: :hug: :hug: :hug: :hug:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 30.01.19 09:44

Úplně normální. Obě děti v tomhle období: já chci ven… tak pojď, oblíkneme se… neeee… tak nepůjdeme ven… chci ven… atd. atd.

Chci tohle k pití… tady máš… nechciiiii… ty nechceš tohle pití?… ano, chci… neee, nechci… ty nechceš?… chciiii…

:zed:
citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 30.01.19 09:46

@chaela u nas momentalne stejne sceny a nerozhodnost..ani uz nepočítám kolikrat denne..predchazet se tomu neda..vcera odpoledne, kdyz tu zase ztropil scenu kvuli backoram, ktery chtel, pak ne, pak jo, pak ne, jsem sedela rezignovane v kuchyni a on mi povida „jsi nejaka nervozni, mamo“..

mau-mau
Závislačka 3440 příspěvků 30.01.19 09:50

Tak já myslím, že se taky tak vzteká, protože je zmatený a neví sám, co se sebou. Jednu dvě možnosti a pak musíš zakročit, to by jsi byla vynervovaná, kdyby s tebou takhle cvičil déle, což už vypadá, že trochu jsi ;) A i on je nešťastný v tu chvíli. Navíc musí cítit to bezpečí, že máma ho nasměruje. Musí vnímat ty mantinely. :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >