Nerozumím mé těhotenské cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verčulína
Stálice 62 příspěvků 25.05.19 17:10
Nerozumím mé těhotenské cukrovce

Ahoj holky, byla jsem na testu těhu cukrovky a vyšlo mi to na lačno 4,26 po 60min. 10,10 a po 120min. 9,29. Do poradny jsem byla objednana až za 14dní, koupila jsem si glukoměr a měrila jsem se hodinu po jidle, jedla jsem normalne jen jsem vyřadila sladké a hodnota mi nikdy nestoupla nad 6. Doktorka v dia poradně na mě nepusobyla moc příjemně. Hned mi vynadala že jsem přibrala 8kg od začátku těhu ( teď vážím 77kg). Když jsem jí ukázala zapsané vysledky, řekla že se to má měřit po dvouch hodinách po jídle a že to mám blbě. Řekla jsem jí že už před otěhotněním jsem měla stavy na omdlení a že jediné co mi pomůže je něco sladkého… na to mi řekla, že to je jen v mé hlavě a sladké prostě ne. Holky jak je možné, že když si dám k snídani dva normalní rohlíky s máslem a šunkou od kosti, tak mám lepší hodnoty než když si dám dovolenej krajíc šumavy s maslem a šunkou od kosti, nebo jsem si dala smaženej hermelín k tomu domací majonézu a šopák a hodnotu jsem po dvouch hodinách měla 5,3 :nevim:
Můžu tedy jíst normální jidlo (tedy krom sladkého) když hodnoty mám v normě?
Děkuji za info :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Nora2
Kecalka 229 příspěvků 25.05.19 17:20

Na to bych se ptala doktora. Ten poradí nejlépe.

Verčulína
Stálice 62 příspěvků 25.05.19 17:26

Já vím, že dr. poradí nejlépe ale jdu k ní až za měsíc, tak jsem myslela, že tu třeba narazím na někoho s podobnou zkušeností, kdo jedl normálně a hodnoty měl pěkné.

eM91
Stálice 92 příspěvků 25.05.19 17:28

Maximální hodnota je 5,1 8o

Ancek
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 25.05.19 17:30

Prostuduj si stránky https://www.tehotenskacukrovka.cz . Vedou je doktorky z porodnice U Apolináře. Je tam celkem dobře popsáno, jakým způsobem se stravovat. Především je třeba jíst pravidelně malé porce. Ze začátku je dobré si sacharidy počítat, po čase to budeš mít v oku. Dva rohlíky k snídani mi třeba přijdou moc a chybí u nich nějaká zelenina. Hodnoty, které naměříš glukometrem by neměly přesáhnout na lačno 5,3 mmol/l a hodinu po jídle 7,8 mmol/l. Když budeš dodržovat dietu, tak odměnou ti mimo jiné bude, že už moc nepřibereš a po porodu se dostaneš snáze do formy :-).

Russet
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 25.05.19 17:31
@Verčulína píše:
Ahoj holky, byla jsem na testu těhu cukrovky a vyšlo mi to na lačno 4,26 po 60min. 10,10 a po 120min. 9,29. Do poradny jsem byla objednana až za 14dní, koupila jsem si glukoměr a měrila jsem se hodinu po jidle, jedla jsem normalne jen jsem vyřadila sladké a hodnota mi nikdy nestoupla nad 6. Doktorka v dia poradně na mě nepusobyla moc příjemně. Hned mi vynadala že jsem přibrala 8kg od začátku těhu ( teď vážím 77kg). Když jsem jí ukázala zapsané vysledky, řekla že se to má měřit po dvouch hodinách po jídle a že to mám blbě. Řekla jsem jí že už před otěhotněním jsem měla stavy na omdlení a že jediné co mi pomůže je něco sladkého… na to mi řekla, že to je jen v mé hlavě a sladké prostě ne. Holky jak je možné, že když si dám k snídani dva normalní rohlíky s máslem a šunkou od kosti, tak mám lepší hodnoty než když si dám dovolenej krajíc šumavy s maslem a šunkou od kosti, nebo jsem si dala smaženej hermelín k tomu domací majonézu a šopák a hodnotu jsem po dvouch hodinách měla 5,3 :nevim:
Můžu tedy jíst normální jidlo (tedy krom sladkého) když hodnoty mám v normě?
Děkuji za info :mavam:

Dodržuj diabetickou dietu. Měla jsem ji taky a hlady jsem netrpěla.

Ancek
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 25.05.19 17:35

Ještě bych doplnila, že kromě jídla má na hladinu cukru vliv také množství pohybu. Takže pokud nemáš od lékaře nařízeno ležet, choď často na procházky a hýbej se.

Verčulína
Stálice 62 příspěvků 25.05.19 17:41

@Ancek na těch stránkách jsem se právě držela tím měřením hodinu po jídle a moje dr. mi řekla že je to špatně, tak komu věřit :zed:
Jinak děkuji za info

Verčulína
Stálice 62 příspěvků 25.05.19 17:44

@Russet dodržovat určitě chci ale právě mě překvapuje, že když si dám něco jiného než dietu tak mám hodnotu menší než při dietě. Tomu hlavně nerozumim…jak je to možné :nevim:

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 25.05.19 17:45
@eM91 píše:
Maximální hodnota je 5,1 8o

Vsak na lacno, zakl. mela 4,2.

Nora2
Kecalka 229 příspěvků 25.05.19 17:46

@Verčulína
Dr můžete zavolat a přeprat se, je to na 2 minuty telefonát.

Nora2
Kecalka 229 příspěvků 25.05.19 17:47

*

Zoe1
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 25.05.19 17:59

Mně teda zas doktorka říkala měřit hodinu po jídle, nevím no, já jsem to nějak extra nedodržovala, jen jsem jedla tak, abych ten cukr neměla moc vysoký a klidně jsem si dávala zmrzlinu nebo melouna.

Verčulína
Stálice 62 příspěvků 25.05.19 18:06
@Zoe1 píše:
Mně teda zas doktorka říkala měřit hodinu po jídle, nevím no, já jsem to nějak extra nedodržovala, jen jsem jedla tak, abych ten cukr neměla moc vysoký a klidně jsem si dávala zmrzlinu nebo melouna.

Moc děkuji

Russet
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 25.05.19 18:09
@Verčulína píše:
@Russet dodržovat určitě chci ale právě mě překvapuje, že když si dám něco jiného než dietu tak mám hodnotu menší než při dietě. Tomu hlavně nerozumim…jak je to možné :nevim:

Tak jestli jíš nedietně, můžou se hodnoty časem změnit. Riskovat zdraví dítěte, abych si dala, na co mám chuť bez ohledu na množství sacharidů, bych nechtěla.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama