Nerozumím si ani s manželem ani s rodinou

Anonymní
4.8.20 13:40

Nerozumím si ani s manželem ani s rodinou

Zdravím všechny,
všechno už tak vygradovalo, že jsem si zde založila profil a nevím jestli se chci jen ze všeho vypsat, nebo alespoň od někoho slyšet, že nejsem jen já ta nejhorší.. ale od začátku..
S manželem jsme se moc neznali, než jsme spolu začali chodit. Začátky byly krásné, asi jako všude, přiznávám, že jsem byla jiná. Chodili jsme spolu na akce, výlety, většinou s jeho kamarády a známymi. Já jsem před manželem měla 8letý vztah, během kterého jsem všechny přátele ztratila (přiznávám, že mou chybou, jelikož jsem chtěla trávit čas jen s tehdejším přítelem). V době, kdy mě poznal můj teď už manžel, jsem byla jiná než do té doby, chodila jsem hodně na zábavy, do hospod se sousedem a jeho přítelkyni a pila alkohol. Když jsme se s manželem sestĕhovali, nějak jsem ztratila zájem o alkohol, akce atd. Postupně jsem zůstávala doma, manžel chodíval sám a mě to bylo líto. V roce 2018 mi umřel tatínek, u kterého jsme bydleli, byla to pro mě taková rána, že jsem ji nezpracovala do dnes ???? tatínek nebyl ani nemocný a byl mladý a přišel z práce a na druhý den se už neprobral ???? a od té doby mám pocit, že vše jde jen k horšímu. Ještě než taťka umřel, jsme se s manželem pokouší o miminko. Podařilo se až po 9 měsících, což bylo pro mě taky hodně stresové, jelikož jsem se bala, že neotehotnim. Ale nakonec se povedlo a já se těšila, že to zle období je za mnou ???? jenže jsem porodila předčasně, takže další stres, obavy a bylo to hrozné a dodnes je ???? dcera je naštěstí zdravá a vše vypadá ok, ale já už nemůžu ???? manžel mě neobdržel už když mi umřel taťka. Asi 4 týdny po pohřbu, si k nám pozval kamarády a zatímco já brecela doma do polštáře, oni venku grilovali. Manžel nedává své pocity najevo, je flegmatik a nic ho nerozhazi, ale já bych potřebovala aspoň trochu pochopení ???? po smrti taťky, manžel začal taky více pít. Když jsem byla těhotná několikrát dělal,,tahy,, ze svýma kamarádama. Když jsme šli jednou i s mou rodinou na akci tady do města, tak tam potkal kamarada a chtěl abych šla domů s našima, když jsem tehotna a že on zůstává s kamarádem. Celé těhotenství jsem tak nejak pořád zažívala stres, jak s manželem tak v práci až jsem porodila předčasně. Porodila jsem sama, po všem jsem akorát zavolala domů (jelikož jsem rodila v noci, věděla jsem že manžel musí ráno do práce a do nemocnice by neprijel). Aspon odpoledne se manžel přijel za náma podívat a jelikoz byla nemocnice 45min od nás a ještě manžel doma předělávat koupelnu tak už nepřijel až v neděli když mě propouštěli domů. Malé dávali šance 50/50 takže pro mě to bylo něco neskutecneho, daleko od všech, na pokoji sama jelikož mála byla na JIP. Potom mě propustili a já musela nechat malou v nemocnici ???????????????? domů jsem přijela, a pak 5 týdnu dojizdela obden do nemocnice abych malé přivezla své mlicko. Těch 5 týdnu bez ní bylo hrozne, manžel po práci dodělaval doma, aby malá přišla do čistého a já celé dny sama, myšlenkama s ní. Za těch 6 týdnu celkem co byla malá v nemocnici tam byl se mnou manžel jen 3krat protože přes týden jsem tam jezdila dopoledne a o víkendu jel se mnou.
Abych konečně dosla k podstatě věci, situace mezi mnou a manželem dospela do takové situace, že s manželem nekomunikujeme. Manžel si se mnou nemá co říct, vadí mu že jsem přibrala, že s ním nic nechci dělat a radši tráví čas s někým jiným. Já mu mám za zle, že o víkendu místo aby byl se mnou, tak třeba tenhle víkend jakmile malá usla volal své sestře at se staví na pivko at si pokecaji. Nemám ráda když k nám někdo chodí, protože jakmile ma manžel více vypíte, neví co dělá, jednou jsem ho musela donést na zádech domů, jindy začne pouštět muziku na plného i když ví že malá spí a tím ji vzbudí, nebo je úplně na mol a motá se po baraku a do všeho naráží, že opět vzbudí malou. Už jsem mu o tom všem tolikrát říkala, vždycky to samé, naslibuje a pak se napije a je to to stejné. Tenhle víkend jsem už nevydržela a vše na něho vykricela, jak se mě dotklo, že nechodil se mnou na vyšetření v těhotenství (protoze vždy bylo něco důležitější), jak mi vadilo že nikdo nevěděl co s malou po porodu bude a on už dělal doma velkou zapijeci party ( a pak se mi vůbec neozval, protože jeden den zapijeci a druhý den strizlivel a skoro celý dne prospal), jak mě mrzí že za malou vůbec nejezdil (mě bylo jedno, jestli budu malou mít kde koupat, pro mě bylo důležité že jedu za ní a budu s ní třeba jenom chvilku) prostě úplně vše. Na to konto vyjela moje babička (bydlí s nami) po mě, že je neskutečné jaký dělám kravál, a že chudák manžel atd… pokaždé at se stalo cokoliv manžel je vždy chudák a může vše a pokud už je to fakt přes čáru tak jediné co mi moje rodina řekne že i chlapi mají své dny. Včera tu byla i moje mamka, ktera se také postavila na jeho stranu. Takže ja můžu jenom být potichu a nechat si vše líbit. Nakonec jsem i s babičkou i s manželem přestala uplne mluvit. Mrzi mě to hlavně kvůli dceri, protože jsem chtěla at vyrůstá v harmonické rodině, ale já už vážně nemůžu… omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale aspoň trošku jsem to chtěla vysvětlit, prosím pokud to někdo dočte až do konce, napište mi co si o tom všem myslíte a jestli vážně mám vzít sklonit hlavu a říct si že jsem vlastně já ta nejhorší nebo co delat? Já už jsem vážně zoufalá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
262
4.8.20 14:05

Ach jo, je mi tě líto. Máš to moc těžké. Tvůj manžel ti nerozumí a tvoje rodina taky ne a ještě všechno zhoršují. Nemáš dobrou kamarádku? Potřebovala bys podle mne odbornou pomoc psychologa, zažila jsi za krátkou dobu hodně traumat, máš miminko, to vše je psychicky hodně náročné a když nejbližší nepomůžou, pomohl by aspoň ten psycholog nebo lékař.
To, co vyvádí tvůj manžel je bohužel dost typické hlavně u prvních dětí, je nevyzrálý otec, nezodpovědný (viz ta nedodělaná koupelna, noční tahy) a brání se starostem po svém, nechce si je připustit a vadí mu, že ty jsi vystresovaná. Tím bohužel jen situaci zhoršuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24809
4.8.20 14:11

Já asi budu trošku na druhé straně, ale když on nemohl jet, nebo doma dělal pro dítě koupelnu, víš to je taky takový projev lásky od chlapa, že se stará o ty materiální věci. Ty nikomu neřekneš že rodíš a pak se divíš, že se nikdo neptá :nevim: řekla jsi mu někdy že by jsi byla ráda, kdyby s tebou na vyšetření šel? Přijde mi, že ty hrozně něco očekáváš, jak by se měl kdo chovat podle tebe a pak vyčítat že to tak neni. Ale alkohol je problém

Příspěvek upraven 04.08.20 v 14:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4461
4.8.20 14:12

Pro začátek by bylo vhodné, aby přestal chlastat. Možná to tak nevnímá, ale od toho se to všechno u vás odvíjí. Jestli chlastat nepřestane, tak ho vyhoď. Lepší to nebude. Ať si všichni říkají co chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2312
4.8.20 14:12

Takže ty s manželem nikam nechodíš, nemáš ráda, když chodí sám ven, ale taky nemáš ráda, když někdo přijde k vám? To těch možností moc nemá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 14:28

@pikola domů jsem nevolala, protože jsem věděla, že manžel stejně nepřijede, protože by mi řekl, že musí do práce. Tak jako když jsem například před porodem ležela týden na rizikovem, tak jsem mu volala jestli by nepřijel za mnou aspoň i přes týden, že to vypadá že tam budu až do porodu (což bylo ještě více než 10 týdnů.. ), což mi řekl že mu přijde zbytečně když skončí v 15h jet někde 45 min být se mnou chvíli a jet zpět 45 min. Na rizikové přijel jednou i s mou rodinou, a to tam byl 20 min a ptal se jestli už jedou a v těch 20 minutách si ještě šel s mamkou zakouřit a pro kafe, takže jsem už ani nepočítala že by přijel k porodu, což mi taky teď řekl, když jsem mu to vyčetla.. řekl mi že by stejnak nepřijel protože musel ráno do práce. Znám jeho zaměstnavatele a vím jak to ve firmě funguje, není tam nováček, myslím že kdyby ráno zavolal a řekl jaká je situace, že by nebyl problém… jenom to by se mu muselo chtít..

• Citovat
  • Nahlásit
121
4.8.20 14:28

Ne, ty nejsi ta nejhorší a tahle situace určitě v pořádku není. Ale jak už se ptal někdo vyše…bavili jste se o těchto věcech průběžně? Řekla jsi mu, že bys byla ráda, kdyby šel s tebou na vyšetření nebo do nemocnice? Pokud jsi mu sama neřekla a pak mu to vyčetla za několik měsíců, tak se samozřejmě bude manžel divit. Jaký má teď manžel vztah k dceři? Stará se o ni? Pomáhá ti s domácností? Takto mi to přijde, že ty jsi dospěla a přestala vymetávát hospody a on do této fáze ještě nedospěl a v takovémto složení jste ještě neměli zakládat rodinu, promiň. A když ještě k tomu přidám, že podpora vlastní rodiny je prakticky nulová, tak to fakt není co závidět. To tatínek a dědeček byli podobní dárečci, když to přijde tvé máme a babi v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1561
4.8.20 14:34

Alkohol je problém, ale jinak mi opravdu nepřijde, že by za vše mohl manžel. Nechtěla jsi s ním nikam chodit o víkendech a pak se divíš, že on není doma. Nejezdil s tebou do nemocnice, protože dělal koupelnu, se přeci nerozkrají. Podle mě jsi psychicky v háji ze smrti otce a táhne se to s tebou dal, promítáš to i do dalších věcí a utápíš se v tom. Dcera je přeci už v pořádku, netřeba se hroutit z toho co by kdyby. Komunikace je základ, bez té se nehnete. Sama píšeš, že jsi se hodně změnila, z holky, co byla aktivní jsi jen doma s dítětem a se svými depkami. Nejprve bych dala dokupy sebe, tedy vyhledala odborníka, aby ti pomohl se dostat přes smrt otce. Potom manželská poradna, nebo prostě začít normalne s mužem komunikovat, trávit spolu zase čas apod. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 14:34

@MrsNorris mě nevadí, že chodí on ven, a vlastně by mi ani nevadilo kdyby někdo chodil k nám ale s ohledem na to, že u nás spí miminko.. dá to docela zabrat celý den, se o něj starat, a když konečně zabere tak ti ho někdo vzbudí a můžeš začít od znova. Snažila jsem se s ním domluvit, že pokud půjde někde ven tak ať pije s rozumem, ale to se ještě nikdy nestalo, tak jak jsem psala dříve pokaždé něco. Někdy pro jistotu ani neřekne že někde jde, usnu a pak jdu v noci krmit malou a manžel není, nebo přijde poblije celý vchod, nebo přijde domů, že u soused došla flaska tak jde pro další, ztratí mobil, vola, že neví kde je at pro něho přijedu atd. atd… kdyby si dal pár piv, přišel domů a spal bylo by to ok ale tohle mě vážně unavuje a vycerpava.. a když jsem tohle všechno řekla jak mu tak mě rodině tak se jenom usmejou a řeknou jo to jsou chlapi co bys chtěla.. ale já si nemyslím že všichni jsou takovi

• Citovat
  • Nahlásit
121
4.8.20 14:35

Tak jemu bylo za těžko se za tebou stavit i do nemocnice? I kdyby na chvilku? Podle čeho poznáš, že mu na tobě záleží, že tě miluje? Protože takto mi to přijde, že jsi mu úplně volná, promiň. Kvůli něčemu sis ho ale vzala..musel dělat něco kvůli čemu sis ho zamilovala..už nic z toho nedělá, nebo to nedělal nikdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
4.8.20 14:38

Všichni chlapi nejsou takoví. Ten tvůj opravdu není jako vhodný adept pro rodinný život, pokud nezačne pít s rozumem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 14:42

@Luclic jak jsem psala už, ano několikrát jsem mu psala at přijede i přes týden, ať jde se mnou na vyšetření ale vždy bylo ale já jdu přece do práce. Když jsem si domluvila velký utz na srdicko na odpoledne, tak manžel šel radši někomu něco stěhovat. S malou ma UZ docela pěkný vztah, sice není to tak že se o ní postará sám, i kdyz všude vykládá, že on se stará protože koupe, ale že já mu musím nachystat ručníky, pyžamo, které ji ma obléct, ostříhat nehty ji musím já, protože on se bojí, musím ji učesat protože on neví jak, a pořád jenom mě volá zkus jestli má tu vodu dobrou atd atd.. proč píšu už, protože že začátku nepomáhá vůbec, až jsem se jednou naštvala a řekla že už teda nebudu taky dělat kolem ní tak začal fungovat, ale stejně mu musím pořád stát za zadkem, ptát se ho jestli ji dal pít, jíst proč ji neprevlekl, jestli ji dal kapky… A tak dokolečka. Kdybych mu nepřipomela at ji dá napít, tak třeba se stali že i 3h nepila, nebo 5h nejedla apod…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 14:45

@Luclic jo a ještě s tím tatínkem a dědečkem to máš pravdu, bylo to stejně. I babička i mamka se ale rozvedli kvůli tomu alkoholu… A tím pádem to nechápu ještě víc proč já když mám s tím problém tak jsem nejhorší a když ony se před lety rozvadely kvůli podobnému problému je to v poradku

• Citovat
  • Nahlásit
6431
4.8.20 14:46

Já asi moc nevěřím, že lze vztah s alkoholikem opravit tak, aby to do budoucna šlo.
Navíc ten rozdíl v povahovém založení - ty jsi asi introvertní, on naopak extrovert, lehkomyslný, nelpí na lidech -… potažmo možná nelpí na tobě.

Nejde mu jen o to, aby mohl bydlet ve tvém domě? Není to třeba tak, že by mu bylo jedno, kdyby byl jinde? Pokud ano, asi bych si nechala někde pomoct - možná antidepresiva - a připravila se na postupný rozchod. Nemyslím si, že i kdyby přestal pít nebo pil méně, tak to bude klapat. Je tam nějaký nesoulad - viz ten nezájem v době těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
4.8.20 14:48
@Anonymní píše:
@Luclic jak jsem psala už, ano několikrát jsem mu psala at přijede i přes týden, ať jde se mnou na vyšetření ale vždy bylo ale já jdu přece do práce. Když jsem si domluvila velký utz na srdicko na odpoledne, tak manžel šel radši někomu něco stěhovat. S malou ma UZ docela pěkný vztah, sice není to tak že se o ní postará sám, i kdyz všude vykládá, že on se stará protože koupe, ale že já mu musím nachystat ručníky, pyžamo, které ji ma obléct, ostříhat nehty ji musím já, protože on se bojí, musím ji učesat protože on neví jak, a pořád jenom mě volá zkus jestli má tu vodu dobrou atd atd.. proč píšu už, protože že začátku nepomáhá vůbec, až jsem se jednou naštvala a řekla že už teda nebudu taky dělat kolem ní tak začal fungovat, ale stejně mu musím pořád stát za zadkem, ptát se ho jestli ji dal pít, jíst proč ji neprevlekl, jestli ji dal kapky… A tak dokolečka. Kdybych mu nepřipomela at ji dá napít, tak třeba se stali že i 3h nepila, nebo 5h nejedla apod…

Ti chlapi moc na to pečování nejsou. Ocenila bych snahu.
Jinak alkohol je problém, kterej vede k dalším problémům. A upřednostňování práce před rodinou.
A taky je problém, že ty mu neřekneš, co chceš a OČEKÁVÁŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama