Nerozumíme si v ničem - názorech ani vkusu

Anonymní
4.2.20 12:45

Nerozumíme si v ničem - názorech ani vkusu

Raději anonymně. S přítelem jsem téměř 8 let, mám syna 9,5 s bývalým, a se současným přítelem syna 4 a dceru skoro 3 roky. Mám pocit, že si v ničem nerozumíme a z toho pramení hádky. Máme spory o výchovu - on děti rozmazluje a já to pak musím řešit. Jindy je zase přísný moc na nejstaršího syna.
Další věc jsou finance. My jsme se kdysi dohodli, že já budu „držet kasu“, protože více nakupuji a neutrácím za blbosti. Jenže jemu to teď vadí. Chce sám rozhodovat, za co se utratí atd.
Nemůžeme se spolu na nic dívat, protože já mám ráda romantické filmy, komedie, on zase akční, superhrdiny a podobně. To mě nebaví. Máme i jiný hudební vkus.
Další kapitola jsou jeho politické názory, které se mi zdají být příliš levicové. Když o tom mluví, už ani neposlouchám. :roll:
Nikam spolu nechodíme, někdy není hlídání, ale to by se snad zařídilo. Jenže když jsem chtěla jít na romantickou večeři nebo jet na wellness víkend, nabízel mi místo toho rockový koncert a posledně dokonce chtěl, ať s ním jedu na fotbal.
Momentálně se hádáme kvůli koupě sedací soupravy. Problémem je opět zcela odlišný vkus. Já chci klasický gauč s pořádným opěrákem a křesly v nějaké příjemné teplé barvě, jemu se líbí hranaté šedé rohovky, hlavně když je to „in“, jenže na mě to působí hrozně sterilně.
Dále se mi nelíbí, že je přítel náladový. Jsou dny, kdy mu vadí jediné smítko v celém bytě, oběd no a prostě vsechno.
Také je hrozně žárlivý. Nelíbí se mu, že se líčím třeba jen kousek do obchodu, v hádce mi řekl, že prý se nakrucuju a na každém rohu balím chlapy. Také si myslí, že jsem nafoukaná.
Na podzim mladší děti půjdou do školky a já si musím najít práci. Nedělám si iluze, že to bude snadné a dostanu job snů do 2 dnů, ale nelíbí se mi přítelovi názory, že když někdo chce pracovat, tak jde i uklízet a nečeká na nic lepšího. Já bych šla uklízet, ale jen kdyby mi nic jiného nezbylo. Pracovala jsem v kanceláři a nemyslím si, že bych to měla předem hned vzdávat.
Chci se zeptat, co si o tom myslíte a jestli to má někdo podobně s chlapem a co a tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2163
4.2.20 12:48

Tohle všechno jsi dřív nevěděla? Odlišní jste až teď a po dvou dětech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10242
4.2.20 12:55
@AjaF píše:
Tohle všechno jsi dřív nevěděla? Odlišní jste až teď a po dvou dětech?

Ne, on se takhle prece zmenil nahle po 8 letech a dvou spolecnych detech :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 12:57

Já to teda podobně nemám. Pro své dítě jsem vybrala otce, se kterým si rozumím. Jak jsi na to šla ty? Tohle je první chlap, se kterým se neshodnu vůbec na ničem, to je paráda, udělám si s ním dvě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6718
4.2.20 12:57

A proč s ním vůbec jsi? :-O A proč s ním máš další dítě? S někým, s kým si nemám co říct, bych nevydržela ani půl roku a nepořídila bych si ani rybičky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
4.2.20 12:58

Co si o tom myslím? Že s někým, s kým si nerozumím, bych si nedělala děti :nevim: Teď mi přijde poněkud pozdě se tomu divit a řešit, jak to změnit. Nemáme s manželem na všechno úplně stejný názor, ale mnoho věcí nás spojuje, v něčem se zase doplňujeme. A oba jsme otevření dialogu a kompromisům. A v těch zásadních věcech máme názory stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13271
4.2.20 13:00

Takhle, kdyz si to prectu, si rikam, ze si s muzem vlastne nerozumim :mrgreen: Ale ono asi spis zalezi, jak se ty rozdilnosti pojmou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
4.2.20 13:03

Prostě jsi ve fázi, kdy tě serre. Výhodou je, že on podobně bude frustrovaný z tebe.

No a buď se začnete na tom druhém učit záměrně vyhledávat a oceňovat pozitivní stránky, cíleně budete hledat to co máte společné a věnovat se tomu, začnete zase randit a oživíte zpět svůj vztah.

Případně můžete vstoupit do párové terapie a učit se rozuimět tomu druhému a hledat cesty k soužití které bude pro všechny (včetně vašich dětí) příjemnější, než to co předvátíte teď.

A nebo teda zůstanete ve fázi „ten druhý je nejhorší nasvětě, kam jsem dala oči, že jsem si jí nešťastná nevhala pištu hufnágla“, dokud to jednoho nepřestane bavit a neodejde.

Máte takovou standardní krizi v dlouhooletém partnerství, nijak závažnou.
Dá se řešit. Klíčem je chtít to řešit a začít věnovat dostatek péče tomu společnému a tomu druhému (a musí to chtít a dělat oba) a porozumění a pročištění vzájemných frustraí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12006
4.2.20 13:05
@cecetka píše:
Ne, on se takhle prece zmenil nahle po 8 letech a dvou spolecnych detech :roll:

Nádor - to bude nádor v hlavě. Rozhodně to nebude tím, že je zakladatelka z něčeho zprzená/nešťastná a nějak se ji přesmyklo, že za to může VON protože chce šedivou pohovku!

Jo a já jsme vlastně nepřihodila chytrou knihu, co?

Jako první pomoc a porozumění doporučuju tuhle knížku.

https://www.kosmas.cz/…ch-vztazich/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.2.20 13:07

Přesně tak jak píše @Lenka_Hal … nezáleží přece na tom, že máte rozdílný vkus, ale jak na tom dokážete pracovat, jak se tolerujete a dokážete udělat kompromis..taky máme s mužem jiný pohled na mnoho věcí…
filmy - není nic na co by jste chtěli koukat? Buď se jeden přizpůsobí a příště zas druhý to se nic neděje né.. a úplně nejlepší je telku vypnout a povídat si..
A co se týká hudby, přece je jedno kdo co poslouchá.. A co věci v interiéru..každý si řekne svůj názor a hlavně spolu o tom musíte přece MLUVIT, né se hned hádat, nechat si to projít hlavou a pak udělat závěr.. :palec:
A co se týká těch dětí, to je snad nejzávažnější, ale přece jste do toho spolu šli a věděli zhruba jaké máte názory na výchovu a jak se k tomu oba postavíte ne.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 13:12

Ahoj zakladatelko,
co by ti poradila nejlepší kamarádka?
A co bys považovala za dobré řešení? Aby partner začal mít stejný vkus, byl ohleduplnější a akceptoval tvé představy víkendu?
Vše ostatní je ok, nebo jsou další věci, které by ti vadili?
Nerejpu. Nemusíš odpovídat veřejně. Odpověz si na to sama a podle toho se zařiď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51037
4.2.20 13:15
@Poa1 píše:
Přesně tak jak píše @Lenka_Hal … nezáleží přece na tom, že máte rozdílný vkus, ale jak na tom dokážete pracovat, jak se tolerujete a dokážete udělat kompromis..taky máme s mužem jiný pohled na mnoho věcí…
filmy - není nic na co by jste chtěli koukat? Buď se jeden přizpůsobí a příště zas druhý to se nic neděje né.. a úplně nejlepší je telku vypnout a povídat si..
A co se týká hudby, přece je jedno kdo co poslouchá.. A co věci v interiéru..každý si řekne svůj názor a hlavně spolu o tom musíte přece MLUVIT, né se hned hádat, nechat si to projít hlavou a pak udělat závěr.. :palec:
A co se týká těch dětí, to je snad nejzávažnější, ale přece jste do toho spolu šli a věděli zhruba jaké máte názory na výchovu a jak se k tomu oba postavíte ne.. :nevim:

A o čem by si mohli povídat, když se v ničem neshodnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
4.2.20 13:16

@Venetia úúúplně o všem :D musí se to asi jen naučit..komunikace není o tom se shodnout, ale konzultovat SPOLU všechno co jde..
(začla bych těmi dětmi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 13:18

Řekla bych, že sis všimla jeho mírných nedostatků, které ti nevadily a ted tě začaly hrozně štvát…asi na něj začínáš mít averzi… to se někdy po tolika letech stává no…

Co s tím? asi bych jeden měsíc s ním šla na koncert a druhý měsíc na wellness :-) jinými slovy jednou co baví jeho, podruhé to co baví tebe…

Funguje aspoň intimní část vztahu? Ono tyhle věci bývají většinou dost propojené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5274
4.2.20 13:19

Teda 3 deti a zadny poradny chlap! Predne bych si deti nedelala „jen“ s priteli, ale s manzely, ono prece jen je to rozdil.
Rozdilni v necem jsou asi vsechny pary, zalezi na toleranci a lasce, jak je toto schopna preklenout.
Vy hledate v cem si nerozumite, zkuste to naopak, hledat klady a spolecne zajmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama