Nervy ze zkoušek autoškoly

1064
12.6.13 20:39

Nervy ze zkousek autoskoly

Ahoj holky, 20.6. Me cekaji zkousky z autoskoly a mam sileny strach ze to nedam. Chci se zeptat tech co
maji ridicak, jak jste bojovaly se stresem pred jizdou? Instruktor mi rika, ze nejezdim spatne, ale porad se bojim. Nevim jestli me to prejde jak si sednu do auta. Poradte co pomaha. Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18285
12.6.13 20:44

@ducki Já jsem byla ze zkoušek - jízd - tak vyklepaná, že mi ze začátku noha na spojce skákala jako klokan po stepi :D Chce to hlavně neudělat vážný kiks (rozjezd na červenou, nedání přednosti, nezastavení na stopce atd.). Jinak u nás tolerovali, když auto chcíplo - jak je člověk nervozní :-) a taky jsem zapomněla dvakrát dát signál pro zastavení u krajnice a stejně jsem prošla :-) Závěrečky jsem dělala teď v prosinci a zrovna ten den začalo děsně sněžit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2256
12.6.13 20:44

Nebojovala jsem nijak :-) Prostě v klidu všechno. U traktoru mi teda pomohla krátká sukně, ale u auta už nic :-) Říkala jsem si, že to není nic těžkýho :-) Že jsou horší věci :-) A klaplo to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
12.6.13 20:45

Mi pomohlo udělat si ty zkoušky ještě dvakrát, protože mě dvakrát vylili :lol: potřetí už to takový stres prostě nebyl, no :roll: :oops:
To ti asi moc nepomohlo, co :mrgreen:
Neboj, bude to dobré. Přinejhorším to nedáš, a co. Takových už bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
12.6.13 20:46

Klid. Jestli máš ještě s někým možnost, tak si dej pár koleček na parkovišti, nebo si zaplať kondičky. Bude to v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
90
12.6.13 20:47

Ahoj :mavam: Já jsem byla nervózní asi ještě 2 minuty po nasednutí do auta, ale potom se snažíš soutředit na jízdu, takže Ti na nervy nezbývá čas ;) A taky instruktor/ka většinou pomáhá i při jízdě :)Jinak u mě taky pomohlo myslet, že vezu nějaké známé někam :lol: Například jsem si místo komisaře představovala mého přítele, že ho jako někam vezu :mrgreen:. Přeju Ti moc štěstí, určitě to zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5695
12.6.13 20:50

Dělala jsem v dubnu, tak je to ještě čerstvé - pořád jsem si představovala jak jedu v klidu, jak to mám všechno pod kontrolou a perfektně ovládám to vozidlo :D taky jsem se strašlivě klepala, ale vyburcovala jsem se a sebrala všechny síly, protože řidičák moc potřebuju. Ale ta vizualizace je dost účinná. Držím palce.
Jo a ještě - daleko větší strach mám až teď při každém sednutí do auta :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2256
12.6.13 20:51
@siisi píše:
Dělala jsem v dubnu, tak je to ještě čerstvé - pořád jsem si představovala jak jedu v klidu, jak to mám všechno pod kontrolou a perfektně ovládám to vozidlo :D taky jsem se strašlivě klepala, ale vyburcovala jsem se a sebrala všechny síly, protože řidičák moc potřebuju. Ale ta vizualizace je dost účinná. Držím palce.
Jo a ještě - daleko větší strach mám až teď při každém sednutí do auta :zed:
? Proč?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434

@ducki Jo, taky jsem byla nervózní :lol: Po cestě mi to chcíplo asi dvakrát a většinu cesty jsem jela na dvojku. Aspoň jsem toho tolik nenajela, ale komisař už teda naznačoval, že to má i víc rychlostí :lol: U testů nám dost pomohlo, že komisař se slovy „Jdu zapnout náš kamerový systém“ opustil místnost a šel si dát kafe :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176

Ahoj, to chce klid :) Ale to se lehce rika a hur realizuje. Ja jsem takovy stresar, ze ac jsem byla v autoskole lepsi nez vetsina ostatnich, tak z jizd jsem vyletela jak namydleny blesk :mrgreen: Testy na plny pocet, technicka ok a pak byly jizdy. Sedla jsem do auta, nastarovala a bylo mi strasne divny, ze furt nejedu…rozjizdela jsem se stylem spojka brzda :zed: Pak jsem na padesatce jela osmdesat, projela jsem na cervenou, jizda v protismeru a pak uz to komisar nevydrzel a rekl at mastim pryc, ze ma doma zenu a rodinu :mrgreen: Tak jsem si dala repete a pak uz jsem byla klidnejsi a dala jsem to uplne v pohode. Takze klid, zopakovat si to muzes kdykoliv. Jo a jeste dodam, ze uz jezdim skoro deset let a bez nehod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5695
12.6.13 20:53

@MiskaKosa - co já vím :nevim: že vezu malou, ať mi to nechcípá, ať stihnu vyjet z brány (máme blbý výjezd do cesty).. prostě zatím pořád nevyježděná nejistota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
12.6.13 20:55

Vím, že se to líp řekne, než udělá ale zkus si víc věřit. Nervy budeš mít tak jako tak, s tím asi nic neuděláš ale věřit si je důležité. Ještě nějaký čas máš, pokud to jde, dej si třeba ještě nějaké jízdy navíc ale hlavně klid :)

Já osobně jsem si věřila na 150%, nemohla jsem připustit, abych zkoušky nedala, jelikož jsem je dělala v 7 měsíci těhotenství, takže kdoví, jestli bych to pak třeba do porodu stihla :D A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
12.6.13 20:57
@siisi píše:
@MiskaKosa - co já vím :nevim: že vezu malou, ať mi to nechcípá, ať stihnu vyjet z brány (máme blbý výjezd do cesty).. prostě zatím pořád nevyježděná nejistota

tyhle pocity jsou naprosto normální, ze začátku jsem se cítila úplně stejně, každou křižovatku jsem promýšlela dopředu, chcípalo mi to pořád a parkování byla moje noční můra :D A teď už je to naprosto v pohodě a to mám řidičák jen rok a půl, neboj, pokud budeš jezdit pravidelně, bude to lepší a lepší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5695
12.6.13 21:00

@Verca1989 - kéž by.. ale nemít dítě, a bydlet ve městě, tak to asi vzdám..Též všechno promýšlím dopředu :lol: a parkování se taky bojím, většinou parkuju úplně někde odlehle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
12.6.13 21:02
@siisi píše:
Jo a ještě - daleko větší strach mám až teď při každém sednutí do auta :zed:

taky tak

jenže já za ten volant sedla ještě bez řidičáku před zkouškama. Objela jsem blok na jedničku a málem omdlívala hrůzou. Takže pak ani ta zkouška nebyla takovej stres, protože pořád se mnou seděl v autě instruktor a kdyby něco, tak by mi přeci hamptnul na brzdy. Sama v autě (ještě teda s miminem na zadním sedadle) jsem byla zpočátku uzlíček nervů, protože tam to bylo fakt na mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat