Nesamostatné a rozmazlené děti mé přítelkyně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
6.1.22 10:01

Nesamostatné a rozmazlené děti mé přítelkyně

Ahoj všem,
rád bych slyšel vaše názory na následující situaci. Zhruba rok žiji se svou přítelkyní, ke které jsem se nastěhoval a která má dvě děti - holka 15 let, kluk 13 let. Když jsem do vztahu šel, tak jsem samozřejmě o dětech, ale vzhledem k jejich věku jsem čekal, že už aspoň částečně budou „samostatné jednotky“ a to jsem se bohužel přepočítal. Děti (i když jsem si k nim svým způsobem vztah vybudoval, záleží mi na nich) jsou bohužel rozmazlení mamánci, kteří neustále za maminkou chodí jako ocásci. Chodí za ní i do postele, furt se po mámě válí, neustále by se šmudlili (přijdou takto i 10× denně), citově mámu vydírají… Mně už to začíná fakt hodně vadit tohle jejich chování (sám jsem v jejich věku choval už daleko samostatněji) a zjišťuju, že v takovém prostředí se mi moc žít nechce. Veškeré pokusy o diskusi s přítelkyní na toto téma jsou většinou ukončeny hned v zárodku argumentem typu - nebudu děti odhánět nebo nebudu posouvat hranice výchovy. Já samozřejmě nechci, aby přítelkyně děti odháněla, ale vzdhledem k jejich věku mi připadá jejich chování hodně extrémní a čekal bych ho tak u dětí 5-8 let.

Je to pro mě nyní těžká situace, jsem o hodně let mladší než přítelkyně a bezdětný, takže je třeba chyba ve mně, fakt nevím. Přítelkyni miluju, je mi s ní fakt dobře, přesto přemýšlím o tom, jestli tento vztah neukončit, protože mi toto chování dětí vadí čím dál tím více. Co byste mi poradili? Je fakt normální, aby se takto chovali děti ve věku 13 a 15 let? Mám se snažit ještě s přítelkyní o tom všem promluvit? Nebo to přeháním já? Už jsem z toho fakt zoufalej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2871
6.1.22 10:03

Haha. Tady si sednu. :mrgreen:

Ne, opravdu nejsou rozmazlene, protoze se chodi mazlit s mamou.

A ano, mel by ses s ni rozejit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
6.1.22 10:05

Nevím, jak dlouho byla přítelkyně s dětmi sama, ale oni fungovali jako jeden tým spolu a teď jsi přišel ty. Podle mě bys měl respektovat, jak to mají a nezkoušet měnit jejich dosavadní chod života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
6.1.22 10:10

VitaminC, taky si počkám :)
Nevidím nic divného na tom, že se děti přijdou pomazlit s mámou. Mám dítě skoro 13ti-lete a taky to dělá. Plus samozřejmě vyžaduje zájem, už ne pořád, ale X krát za den.
Prestan zarlit a pokud to nezvládáš, počkej se stěhováním, až budou děti velké a nebudou s mámou bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13058
6.1.22 10:11

@SpeedMan Každé dítě se chová jinak, některé děti se neradi mazlí, jiné to mají naopak. Nevidím na tom nic špatnýho. Mojí dceči bude 22 a mazlit se chodí taky :mrgreen:
Tobě to vadí, ona to měnit nebude. Takže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21395
6.1.22 10:14
@SpeedMan píše:
Ahoj všem,
rád bych slyšel vaše názory na následující situaci. Zhruba rok žiji se svou přítelkyní, ke které jsem se nastěhoval a která má dvě děti - holka 15 let, kluk 13 let. Když jsem do vztahu šel, tak jsem samozřejmě o dětech, ale vzhledem k jejich věku jsem čekal, že už aspoň částečně budou „samostatné jednotky“ a to jsem se bohužel přepočítal. Děti (i když jsem si k nim svým způsobem vztah vybudoval, záleží mi na nich) jsou bohužel rozmazlení mamánci, kteří neustále za maminkou chodí jako ocásci. Chodí za ní i do postele, furt se po mámě válí, neustále by se šmudlili (přijdou takto i 10× denně), citově mámu vydírají… Mně už to začíná fakt hodně vadit tohle jejich chování (sám jsem v jejich věku choval už daleko samostatněji) a zjišťuju, že v takovém prostředí se mi moc žít nechce. Veškeré pokusy o diskusi s přítelkyní na toto téma jsou většinou ukončeny hned v zárodku argumentem typu - nebudu děti odhánět nebo nebudu posouvat hranice výchovy. Já samozřejmě nechci, aby přítelkyně děti odháněla, ale vzdhledem k jejich věku mi připadá jejich chování hodně extrémní a čekal bych ho tak u dětí 5-8 let.Je to pro mě nyní těžká situace, jsem o hodně let mladší než přítelkyně a bezdětný, takže je třeba chyba ve mně, fakt nevím. Přítelkyni miluju, je mi s ní fakt dobře, přesto přemýšlím o tom, jestli tento vztah neukončit, protože mi toto chování dětí vadí čím dál tím více. Co byste mi poradili? Je fakt normální, aby se takto chovali děti ve věku 13 a 15 let? Mám se snažit ještě s přítelkyní o tom všem promluvit? Nebo to přeháním já? Už jsem z toho fakt zoufalej.

protože nemáš děti, nedokážeš si to představit a protože jsi o hodně mladší, nejsi na to ani dozrálý. To není tvoje chyba, jen jsi k podobnému vztahu a rodičovství ještě nedospěl a proto to nemůžeš pochopit.
To, že se děti chodí přitulit k máme je naprosto normální, obzvlášť pokud byli dlouho sami a jsou na sebe takto zvyklí…běž si najít někoho bezdětného a pak, až budeš mít svoje děti, si na tuto diskuzi vzpomeň a zasměj se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
6.1.22 10:17

Tak asi s nima byla nějakou dobu sama ne? Tak na ni budou víc viset, než děti v úplné rodině, kde je třeba pro ně větší jistota a nějaké mazlení se rozdělí mezi oba rodiče :nevim: byla bych ráda, že mají hezký vztah, to že se chodí mazlit s mámou je v tom věku fajn, to není rozmazlenost. Bys chtěl radši, aby měla doma ukázkové pubertaky, co jsou drzí, dělají průšvihy atd? Rozejdi se, já být tou ženou a takhle někdo psát o mojich dětech, tak se s ní rozejdu sama. Pro ni jsou na prvním místě děti, tak to bude vždy a nedivím se jí, že je nechce odstrkovat kvůli tobě.

Příspěvek upraven 06.01.22 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2705
@SpeedMan píše:
Ahoj všem,
rád bych slyšel vaše názory na následující situaci. Zhruba rok žiji se svou přítelkyní, ke které jsem se nastěhoval a která má dvě děti - holka 15 let, kluk 13 let. Když jsem do vztahu šel, tak jsem samozřejmě o dětech, ale vzhledem k jejich věku jsem čekal, že už aspoň částečně budou „samostatné jednotky“ a to jsem se bohužel přepočítal. Děti (i když jsem si k nim svým způsobem vztah vybudoval, záleží mi na nich) jsou bohužel rozmazlení mamánci, kteří neustále za maminkou chodí jako ocásci. Chodí za ní i do postele, furt se po mámě válí, neustále by se šmudlili (přijdou takto i 10× denně), citově mámu vydírají… Mně už to začíná fakt hodně vadit tohle jejich chování (sám jsem v jejich věku choval už daleko samostatněji) a zjišťuju, že v takovém prostředí se mi moc žít nechce. Veškeré pokusy o diskusi s přítelkyní na toto téma jsou většinou ukončeny hned v zárodku argumentem typu - nebudu děti odhánět nebo nebudu posouvat hranice výchovy. Já samozřejmě nechci, aby přítelkyně děti odháněla, ale vzdhledem k jejich věku mi připadá jejich chování hodně extrémní a čekal bych ho tak u dětí 5-8 let.Je to pro mě nyní těžká situace, jsem o hodně let mladší než přítelkyně a bezdětný, takže je třeba chyba ve mně, fakt nevím. Přítelkyni miluju, je mi s ní fakt dobře, přesto přemýšlím o tom, jestli tento vztah neukončit, protože mi toto chování dětí vadí čím dál tím více. Co byste mi poradili? Je fakt normální, aby se takto chovali děti ve věku 13 a 15 let? Mám se snažit ještě s přítelkyní o tom všem promluvit? Nebo to přeháním já? Už jsem z toho fakt zoufalej.

Poradím ti, abys skutečně odešel. Bude to i pro ni a pro ně lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72165

Jak jsem slíbila, do každé diskuze vkládám univerzální pravdu, myšlenku dne matky Fura @Svetluska55
Já mám někdy pocit, že kdyz začnou klesat kliky, tak je nutné založit nějaké kontroverzní téma.. Ocko/neocko už tolik netahne, ale nevlastní děti, to táhne vzdycky:)
Obecenstvo se vzdycky rozdělí na 2 skupiny - jedna vykrikuje, jak se macecha snaží, ale ta exka to bojkotuje a to dítě taky není úplně normální, druhá skupina zuřivě háji dítě, případně doporucuje zanechat otce s dítětem a hlavně se neplést do výchovy.
Tak teď jsem to shrnula a už to nemusíme resit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.1.22 10:18

No půjdu proti proudu, ale mě nepřijde ani u 13 ani u 15 leteho že by se chodil několikrát denně k mámě mazlit. Možná jsou děti rozmazlene.deti mám 8 a 4 a mazlit se chodí, ale v 15 si to fakt nedokážu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21395
6.1.22 10:22
@Lutern píše:
No půjdu proti proudu, ale mě nepřijde ani u 13 ani u 15 leteho že by se chodil několikrát denně k mámě mazlit. Možná jsou děti rozmazlene.deti mám 8 a 4 a mazlit se chodí, ale v 15 si to fakt nedokážu představit.

a v tom to asi bude, nic ve zlém ;) některé děti takové jsou, jiné ne, některé z toho vyrostou, jiné jsou takové celý život…to, že se chtějí přitulit ke svojí mámě opravdu není znakem rozmazlenosti dítěte ;)
Teď jsem si uvědomila, že i ve 40 jsou situace, kdy svoji mamku obejmu, vezmu za ruku, přimáčknu se na divanu a jsem za to ráda a i ona…a o rozmazlenosti to fakt není 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66398
6.1.22 10:23

@SpeedMan jako takhle, můj 15lety žije sám ve svém bytě, takže si dost dobře neumím představit nesamostatné dítě v tomto věku :think: a aby se chodil mazlit, to už fakt taky ne.. tohle je dvousečná zbraň..ale je to hlavně na ni, ona je máma :think: asi bych si, být tebou, našla někoho, kdo má děti buď už odrostlé nebo maličké a nebo je ideálně nemá vůbec :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
6.1.22 10:23

Já se chodila za mámou pomazlit ještě v 35 :mrgreen: tak mi to u dětí nepřijde divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4864
6.1.22 10:24

@SpeedMan Ty nevíš, že ty nevlastní jsou vždycky rozmazlené, umíněné a nevychované? Tvoje budou samozřejmě objektivně dokonalé. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4864
6.1.22 10:24
@martina.se píše:
@SpeedMan jako takhle, můj 15lety žije sám ve svém bytě, takže si dost dobře neumím představit nesamostatné dítě v tomto věku :think: a aby se chodil mazlit, to už fakt taky ne.. tohle je dvousečná zbraň..ale je to hlavně na ni, ona je máma :think: asi bych si, být tebou, našla někoho, kdo má děti buď už odrostlé nebo maličké a nebo je ideálně nemá vůbec :think:

Hej a jak se ti povedlo, vypakovat ho tak brzo? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat