Neschopenka a její porušení a sankce

Anonymní
19.2.20 00:06

Neschopenka a její porušení a sankce ..

Dobrý den, chtěla bych se poradit s problémem který mi leží v hlavě již pár dní. Chci se zeptat, co by se stalo, pokud bych mimo vychazky na neschopence potkala někoho z práce, případně přímo nadřízeného. Jak by mě mohli postihnout? Hrozila by mi výpověď? Ikdyz nebyla primo provedena kontrola?
Za pár dní mam jít do divadla s budoucí tchyni, dostala jsem od ni listky uz 6 měsíců zpet a nevim co ted. Moc sem se tesila a nechci „tchyni“ zklamat ze nepujdu. Bojim se ze nekoho v divadle potkam a bude zle. Jsem v tomhle poctivka. Na neschopence jsem 3 měsíce a vychazky dodrzuji, na žádné akce nechodím a domu se vracim jeste s předstihem, tak by to samozdrejme melo byt. Ale tentokrat přemýšlím jestli risknout. Vychazky mam do 18hod. vecer a divadlo zacina v 19 hod. Na neschopence jsem s nemocí která me nenutí pořád lezet v posteli, ale zaroven nejsem zatim fyzicky schopna zvladnout moji práci, plus musim eliminovat stres. Už mi upřímně doma hrabe, rada bych si psychicky odpocinula a sla za kulturou…jenze nevim zda to neni velky risk :(
Nemáte nekdo zkušenosti prosím? Děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2969
19.2.20 00:09

Pokud by kontrola prisla domu, tak pry nejak krati penize. Osobne neriskuji, jsem tehotna doma, az do MD budu a vychazky si hlidam. Clovek nikdy nevi a nahoda je blbec. Muzou pry prijit i na udani :nevim:

Jeste dodam, ze ti to neplati zamestnavatel, ale od 15. dne nemoci vyplaci OSSZ :)

Příspěvek upraven 19.02.20 v 00:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.20 00:12

Mě právě nejde tak o tu kontrolu, to vím co by následovalo.. Spíše mi jde o to co by se stalo kdybych potkala např. Vedoucí z práce nebo kolegyni která by to vedení nabonzovala přímo v tom divadle osobně. Zdali me můžou nejak potrestat zpětně, ikdyz na kontrolu nepřišli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2969
19.2.20 00:15

Tak mozna muzou delat pak v praci dusno, ale " papirove " ty penize od zamestnavatele nejdou :nevim: trebas se s tim nekdo setkal a poradi lepe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
19.2.20 00:24

No řeknu ti to asi takto. Pracuji na OSSZ a takových případu už u nás bylo… Hold jsi na neschopence a to sebou nese i nějaké povinnosti. Bohužel jedna ta povinnost je být prostě doma (mimo vycházky). A to, že ti hrabe doma tak mas snad vycházky ne? Od toho ty vychazky jsou. A buď ráda, že nějaké máš. Je plno možnosti jak si ulevit od stresu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
19.2.20 00:27

Já bych šla, ale zároveň mám zkušenost, že se potkávám s lidmi, co znám, na úplně nejnemožnějších místech… Takže náhoda je mrcha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
19.2.20 00:52

Jednou za cas jde mimořádně vychazky změnit-prodlouzit, vypíše Ti to dr.. tchýně je na tom zdr. spatne, kdyz je nejaka velka akce (svatba, oslava) a ma nemocenskou, prodlouží si to na ten den..tak si to taky zařiď. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
19.2.20 04:17
@NikiNaty píše:
Jednou za cas jde mimořádně vychazky změnit-prodlouzit, vypíše Ti to dr.. tchýně je na tom zdr. spatne, kdyz je nejaka velka akce (svatba, oslava) a ma nemocenskou, prodlouží si to na ten den..tak si to taky zařiď. ;)

Vycházky jsou dle zdravotního stavu max. 6 hod v době mezi 7-19. To o čem ty píšeš je volnější režim u osob se závažným onemocněním a to ještě se souhlasem OSSZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
19.2.20 05:05

Já jsem. Marodil několikrát a nikdy žádná kontrola nedošla ale dodržují to není důvod proč ne a když tě tam někdo uvidí oni ti to hlavně musí dokázat nikdo ti vezme peníze jen tak to by pak každý mohl cokoliv rict někomu a vsichni by přicházeli o peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75016
19.2.20 05:06
@NikiNaty píše:
Jednou za cas jde mimořádně vychazky změnit-prodlouzit, vypíše Ti to dr.. tchýně je na tom zdr. spatne, kdyz je nejaka velka akce (svatba, oslava) a ma nemocenskou, prodlouží si to na ten den..tak si to taky zařiď. ;)

Vychazky nejde prodlouzit po 19 hodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
19.2.20 05:29

U nas v praci v MŠ byla kucharka, co vydava jidlo a dela svaciny pro 2 tridy, na neschopence (zaskakovaly v kuchyni i ucitelky protoze to byl fakt mazec a ne nevim co by na to rekla hygiena) a ona blbka sla na vecerni divadelni vystoupeni na malomeste, na ktere nam prispival zamestnavatel, takze 80% lidi z prace. Tak pak jakoze dostala spucunk, na porade prede vsemi, a myslim ze ji vzali na nejakou dobu osobko, ale nedokazu rict kolik to mela, kdyz ja uca 500 :nevim: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
19.2.20 05:48

U

Zkus se domluvit s lékařem. Jinak pro mě vycházky jsou komunistické přežitky. Chapu když má někdo chřipku, ale proč když má někdo úraz, a je to papírové doložené proč by měl být omezen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
19.2.20 06:04
@monisek119 píše:
Mě právě nejde tak o tu kontrolu, to vím co by následovalo.. Spíše mi jde o to co by se stalo kdybych potkala např. Vedoucí z práce nebo kolegyni která by to vedení nabonzovala přímo v tom divadle osobně. Zdali me můžou nejak potrestat zpětně, ikdyz na kontrolu nepřišli.

Nemůžou podle mě. Jedině ti na udání poslat kontrolu z OSSZ na jiný termín. Že tě někdo někde viděl, nic neznamená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
19.2.20 06:07
@iamlenka píše:
No řeknu ti to asi takto. Pracuji na OSSZ a takových případu už u nás bylo… Hold jsi na neschopence a to sebou nese i nějaké povinnosti. Bohužel jedna ta povinnost je být prostě doma (mimo vycházky). A to, že ti hrabe doma tak mas snad vycházky ne? Od toho ty vychazky jsou. A buď ráda, že nějaké máš. Je plno možnosti jak si ulevit od stresu :roll:

Mohu se zeptat, jakých případů? Že někdo někde někoho viděl a vy jste to řešili? Ti by asi OSSZ nedělala nic jiného než to zpětně prověřovala, a to ještě netušim jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
19.2.20 06:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se poradit s problémem který mi leží v hlavě již pár dní. Chci se zeptat, co by se stalo, pokud bych mimo vychazky na neschopence potkala někoho z práce, případně přímo nadřízeného. Jak by mě mohli postihnout? Hrozila by mi výpověď? Ikdyz nebyla primo provedena kontrola?
Za pár dní mam jít do divadla s budoucí tchyni, dostala jsem od ni listky uz 6 měsíců zpet a nevim co ted. Moc sem se tesila a nechci „tchyni“ zklamat ze nepujdu. Bojim se ze nekoho v divadle potkam a bude zle. Jsem v tomhle poctivka. Na neschopence jsem 3 měsíce a vychazky dodrzuji, na žádné akce nechodím a domu se vracim jeste s předstihem, tak by to samozdrejme melo byt. Ale tentokrat přemýšlím jestli risknout. Vychazky mam do 18hod. vecer a divadlo zacina v 19 hod. Na neschopence jsem s nemocí která me nenutí pořád lezet v posteli, ale zaroven nejsem zatim fyzicky schopna zvladnout moji práci, plus musim eliminovat stres. Už mi upřímně doma hrabe, rada bych si psychicky odpocinula a sla za kulturou…jenze nevim zda to neni velky risk :(
Nemáte nekdo zkušenosti prosím? Děkuji za odpověď :srdce:

A ty nás v práci tak blbe vztahy, že by to někdo řešil? Já osobně bych to riskla a neptala se na emininu. Tady tě každý akorát vystraší a dodržuje vycházky na minutu přesně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat