Neschopenka a nutný nástup s dcerou do nemocnice

346
4.8.20 11:24

Neschopenka a nutný nástup a dcerou do nemocnice

Ahoj. Mám takový dotaz. Malá (3roky) nastupuje 25.8. do nemocnice na vyndání nosních mandlí. Já jdu s ní jako doprovod. Ale jsem podruhé těhotná a jsem na neschopence.( Kvůli zaměstnání, že ho nemůžu vykonávat) jak to mám řešit? Mám změnit adresu na ty dny do nemocnice? Jde to vůbec? Nebo nemáte s tím někdo zkušenost? Že jste během pn museli s dítětem do nemocnice a jak to řešit se speciálkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16001
4.8.20 11:30

@Marry6 Domluvila bych se s tím, kdo ti tu PN vystavil, protože v nemocnici budeš jako zdravý doprovod. Tak by to projít mohlo, ale povinnost lékaře změnit místo pobytu, to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
4.8.20 11:32

Kdyz nemuzete vykonavat zamestnani a zamestnavatel vas nemuze ani na jinou praci preradit. Tak nemate co delat na neschopence, ale mate byt doma na 100% pro prekazky na strane zamestnavatele!!

Jinak toto si poreste u sveho lekare, ktery vam vystavil neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11448
4.8.20 11:37

@Marry6 Zeptej se lekare, zda to jde vyresit. Jinak ukonci PN, vem si OCR a pak novou PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21992
4.8.20 11:39
@cecetka píše:
@Marry6 Zeptej se lekare, zda to jde vyresit. Jinak ukonci PN, vem si OCR a pak novou PN.

Jako doprovod do nemocnice nemůže mít OČR. Bude tam hospitalizovaná s dítětem. takže spíš jednu neschopenku ukončit a na další na těch pár dní ve špitále nastoupit a pak zase mít neschopenku na „těhotenství“. Ale to se zaměstnaateli asi moc líbit nebude, nebo prvních 14 dní platí on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
4.8.20 11:40

Byli jsme v podobné situaci a se synem šel do nemocnice manžel, který si vzal dovolenou. U nás měli příjem v 7:00, pak operace a druhý den ráno šli domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
4.8.20 11:48

@Cenarius no já jsem sestra na aru a odmítla jsem ambulance. Zvlášť teď v době koronavirus. Neschopenku jsem měla i s malou. 100% by mi nedali tak,, rizikové,, od gyndy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
4.8.20 11:56

Ty jo to je všechno takový na… Manžel měnil práci je nováček a nemá nárok na volno :( a už vidím jak budou ze mě všichni nadšení v práci když ukončím pn na tri dny a pak zase. No musím se domluvit s gyndou nebo zavolat na sociálku že co s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22271
4.8.20 12:00

Tak když jde někdo s dítětem do nemocnice, tak má taky neschopenku, tak by to mělo být jedno, ne? Vždyť když budu marodit se zadama, chytne mě slepak a půjdu do nemocnice, tak to taky poběží pořád na jedné neschopence, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16001
4.8.20 12:04
@vokishka píše:
Tak když jde někdo s dítětem do nemocnice, tak má taky neschopenku, tak by to mělo být jedno, ne? Vždyť když budu marodit se zadama, chytne mě slepak a půjdu do nemocnice, tak to taky poběží pořád na jedné neschopence, ne.

Jenomže problém je v tom, že s dítětem nejsi jako pacient, ale jako zdravý doprovod. A jinak když tam půjdeš s dítětem normálně, tak nemáš PN, ale OČR.

A jasně, když jsi na PN a musíš ty sama do nemocnice, tak si tvojí PN převezmou tam, ale tohle je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11448
4.8.20 12:04
@Svistice píše:
Jako doprovod do nemocnice nemůže mít OČR. Bude tam hospitalizovaná s dítětem. takže spíš jednu neschopenku ukončit a na další na těch pár dní ve špitále nastoupit a pak zase mít neschopenku na „těhotenství“. Ale to se zaměstnaateli asi moc líbit nebude, nebo prvních 14 dní platí on.

Aha. Tohle jsem nastesti nikdy neresila. Ted uz to budu vedet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22271
4.8.20 12:06
@P4ja píše:
Jenomže problém je v tom, že s dítětem nejsi jako pacient, ale jako zdravý doprovod. A jinak když tam půjdeš s dítětem normálně, tak nemáš PN, ale OČR.A jasně, když jsi na PN a musíš ty sama do nemocnice, tak si tvojí PN převezmou tam, ale tohle je jiné.

V nemocnici nemáš OČR, máš vždy neschopenku. A jde jen o případnou kontrolu, aby nemocnice potvrdila, že tam byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9145
4.8.20 12:08
@P4ja píše:
Jenomže problém je v tom, že s dítětem nejsi jako pacient, ale jako zdravý doprovod. A jinak když tam půjdeš s dítětem normálně, tak nemáš PN, ale OČR.

naopak. pokud je dítě v nemocnici, tak ze zákona NENÍ nárok na OČR. protože dítě nepotřebuje ošetřování rodičem, stará se zdravotnický personál. pokud je doprovod k dítěti přijatý, tak má nárok na NESCHOPENKU. pokud doprovod přijatý není, a přesto chce být s dítětem po celý den v nemocnici, tak si v práci musí domluvit dovolenou nebo jiné volno se zaměstnavtelem. tedy podle mne by jenom nemocnice měla tu neschopenku od gyndaře převzít, a potom mu ji zase vrátit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16001
4.8.20 12:12
@sagina píše:
naopak. pokud je dítě v nemocnici, tak ze zákona NENÍ nárok na OČR. protože dítě nepotřebuje ošetřování rodičem, stará se zdravotnický personál. pokud je doprovod k dítěti přijatý, tak má nárok na NESCHOPENKU. pokud doprovod přijatý není, a přesto chce být s dítětem po celý den v nemocnici, tak si v práci musí domluvit dovolenou nebo jiné volno se zaměstnavtelem. tedy podle mne by jenom nemocnice měla tu neschopenku od gyndaře převzít, a potom mu ji zase vrátit :nevim:

Aha děkuji za upřesnění. Já pořád přemýšlím, proč by zdravý doprovod měl mít PN. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9145
4.8.20 12:16
@P4ja píše:
Aha děkuji za upřesnění. Já pořád přemýšlím, proč by zdravý doprovod měl mít PN. :nevim:

protože to tak je v zákoně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama