Reklama

Neschopenka a pracovní smlouva na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 09.10.18 15:04
Neschopenka a pracovni smlouva na urcito

Holky mam smlouvu do konce rijna a jsem na neschopence pro rizikove tehotenstvi, tudiz mi smlouvu neprodlouzi. Termin mame v unoru. Jak to probiha, samozrejme neschopenka mi stale bezi a pak jak?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Valkýra88
Stálice 53 příspěvků 09.10.18 15:15

Neschopenku ti nadale plati zamestnavatel, pak tedy socialka.Ale na penezitou pomoc v materstvi narok mit nebudes, budes muset nastoupit rovnou na rodicovskou dovolenou a tim padem budes mit jen rodicovsky prispevek. Teda takhle to mela kamaradka pred par lety, pokud se to nezmenilo, tak to bude tak. Ale optej se na to radsi na socialce. :mavam:

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 09.10.18 15:15

no pokud máš nárok na mateřskou, že máš odpracováno 270 dnů za dva roky a tohle zaměstnání trvalo 180 dnů, tak jsi v ochranné lhůtě, budeš marodit a v k nástupu na mateřskou ti doktor ukončí neschopenku. Všechno stejné, jako bys byla zaměstnaná, jen se ti to nebude počítat do důchodu, ta doba na neschopence bez pracovního poměru.

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 09.10.18 15:16
@Valkýra88 píše:
Neschopenku ti nadale plati zamestnavatel, pak tedy socialka.Ale na penezitou pomoc v materstvi narok mit nebudes, budes muset nastoupit rovnou na rodicovskou dovolenou a tim padem budes mit jen rodicovsky prispevek. Teda takhle to mela kamaradka pred par lety, pokud se to nezmenilo, tak to bude tak. Ale optej se na to radsi na socialce. :mavam:

klidně může mít, proč by neměla?

lachtanice86
Kelišová 6024 příspěvků 09.10.18 15:17

Pn poběží dál. Vyplácí ossz. Na ppm by si mohla mít nárok, jak dlouho tvrala pracovní smlouva? Máš odpracovano 270dnu pojištění za poslední 2roky? A kdy přesně máš termín porodu?

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 09.10.18 15:18

Nemocenskou budete brát dokud vás lékař neuschopní. Jestliže máte nárok na Peněžitou pomoc v mateřství (to se z uvedených údajů nedá určit), tak 6-8 týdnů před termínem porodu odejdete na fiktivní mateřskou dovolenou, potom budete dostávat rodičovský příspěvek (nedostanete- li PPM, bude brát RP od narození dítěte).

Valkýra88
Stálice 53 příspěvků 09.10.18 15:19
@terinka4444 píše:
klidně může mít, proč by neměla?

Nevim, takhle to kamadce rekli kdysi na socialce . Pokud narok ma,tak se tedy omlouvam za mylnou informaci.

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 09.10.18 15:20
@Luboš P píše:
Nemocenskou budete brát dokud vás lékař neuschopní. Jestliže máte nárok na Peněžitou pomoc v mateřství (to se z uvedených údajů nedá určit), tak 6-8 týdnů před termínem porodu odejdete na fiktivní mateřskou dovolenou, potom budete dostávat rodičovský příspěvek (nedostanete- li PPM, bude brát RP od narození dítěte).

nebude, protože zůstane na neschopence ještě po celé šestinedělí, pokud nebude mít nárok na PPM. Pak teprve rodičák.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 09.10.18 15:23

Ja jsem tam tri roky, ted jsem mela dostat smlouvu na neurcito. Takze odpracovano mam dostatek.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 09.10.18 15:26

A ted teda nemusim resit nic? Je mi asi v celku jedno pred porodem na nebo budu na neschopence ne?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5276 příspěvků 09.10.18 15:26

@RadkaOR U PPM záleží jestli splňuješ 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky a jestli se vejdeš do ochranné lhůty, jak už tady zaznělo. Ještě doplním, že po konci pracovního poměru máš povinnost hlásit všechny změny zdravotní pojišťovně do 8 dnů. Oznámíš tedy pokračování nemocenské, pak přechod na PPM, na rodičák…

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5276 příspěvků 09.10.18 15:27
@RadkaOR píše:
Ja jsem tam tri roky, ted jsem mela dostat smlouvu na neurcito. Takze odpracovano mam dostatek.

Tak na PPM v tom případě nárok máš. Finančně výhodnější po nemocenské je jít na PPM až 6 týdnů před porodem - máš tak o 2 týdny víc peněz za nemocenskou.

terinka4444
Hvězda diskuse 67169 příspěvků 09.10.18 15:28
@RadkaOR píše:
A ted teda nemusim resit nic? Je mi asi v celku jedno pred porodem na nebo budu na neschopence ne?

jo, budeš na neschopence, nic se nemění. Do nástupu na mateřskou, u tebe klidně až 6 týdnů před porodem, všechno stejné jako dosud. Jediný rozdíl, že ta doba od konce smlouvy do nástupu nejde do důchodu, jinak vše stejné, nic neřešíš.

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 09.10.18 15:29
@terinka4444 píše:
nebude, protože zůstane na neschopence ještě po celé šestinedělí, pokud nebude mít nárok na PPM. Pak teprve rodičák.

Vy jste jasnovidec, že víte kdy ji lékař uschopní?

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 09.10.18 15:29
@Luboš P píše:

Co to je - fiktivní mateřská dovolená? 8o

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu: Dejte pokutu všem, nebo uvidíte!

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >