Neschopenka a rekreační středisko

Anonymní
17.5.21 21:03

Neschopenka a rekreační středisko

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat. Jsem na neschopence v 24tt a chtěli bychom s příťulou jet do rekreačního střediska.. mám vycházky jen 4h denně. Měl někdo podobnou zkušenost? Jak to funguje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2045
17.5.21 21:06

Funguje to tak, že můžeš být venku ty 4 hodiny denně. Jde změnit místo pobytu, ale dost pochybuji, že ti to doktor změní na rekreační středisko… co takhle mu třeba zavolat a zeptat se, ty příťulo… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
17.5.21 21:06

Na naeschopence mas sedět doma na zadku. A jestli to nic není a jen mas neschopenku kvůli tomu, ze mas nevhodnou práci, tak tím spis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
17.5.21 21:10

Požádás lékaře, aby ti od - do změnil misto pobytu na neschopene a dáš přesnou adresu pobytu. Také jsem to tak měla. Nahlásila jsem si tam kemp tady v Česku. Doktor s tím neměl žádný problém. A myslím to vážně, nedělám si legraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18114
17.5.21 21:17
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat. Jsem na neschopence v 24tt a chtěli bychom s příťulou jet do rekreačního střediska.. mám vycházky jen 4h denně. Měl někdo podobnou zkušenost? Jak to funguje?

Tvl příťula :poblion:
Nicméně zavolej svému doktorovi a zeptej se ho, zda bude ochoten změnit místo pobytu, ale uvědom si, že i tam jsi povinna dodržet vycházky, tedy 4hodiny ve stanovený čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
17.5.21 21:21
@Anonymní píše:

Jestli je někdo schopen použít slovo příťula, tu neschopenku má naprosto oprávněně. Ale být doma, ať se to nešíří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
17.5.21 21:25

Tvl zase každý milý. Z některých komentářů je mi tak jak vy tady ukazujete :poblion: :zed: :poblion: :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:28

To je povyku díky jednomu slovu, dámy. Mě se nelíbí věcí a v klidu se přes ně přehoupnu :kytka:
Těm co odpověděli na dotaz děkuji, těm co se zasekli jen u slova “příťula” přeji příjemný den, Hance radím také radši zůstat doma, ať to své nadšení udržuje jen ve svém okolí :kytka: doufám že Vám má rada pomohla jako ta Vaše mně :hug: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
9830
17.5.21 21:48

Domluv se s doktorem jestli ti změní místo pobytu. To je celý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
17.5.21 23:40

Mě se líbí, jak všechny jsou hned takový aktivní v tom, že když jsi na nemocenské, tak máš být doma atd… Jo je to pravda nevyvracim… Ale když ta baba je těhotná a šla z nějakého důvodu na PN, tak to tak neprožívejte né?

Já třeba u prvního byla od začátku doma. Zaměstnavatel mi řekl, že pro mě práci nemá. A domluvili jsme si, že půjdu na PN. Byl to soukromník s jedním zaměstnancem ( se mnou ). Nemusela jsem, mohla jsem si stát za svým. Ale z loajality k němu, jsem to udělala, protože jsem chtěla.
A nechytejte se za slovíčka dámy. Tak jako to děláte vždy.

A zakladatelko. Mě kontrola nepřišla ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
18.5.21 08:08

@Marion84 no tak na neschopenku má být zdravotní důvod. Pokud není a doktor ho vystaví, tak si musí nějaký zdravotní důvod vymyslet. Něco jako neschopenka na nevhodnou práci neexistuje, ani na to, že není práce tak se jde na neschopenku. A když už je lékař tak ochotný a vyhoví, tak má ta těhotná fakt sedět doma na zadku a dodržovat vycházky a ne jezdit po dovolených. Protože tím vlastně podráží toho lékaře. Lékař může být popotahován pokud se zjistí, že neoprávněně vystavil neschopenku.

pro zakladatelku - na rekreační středisko bych tedy místo pobytu neschopnosti nezměnila ani náhodou. Resp. jen ve velmi odůvodněných případech. Jednou jsem pustila pána do Maďarska do lázní. Ale měl po úraze omezenou hybnost ramene, kvůli které se nemohl vrátit do práce, cvičil doma a jel do lázní, i když jen na dovolenou, tak byl předpoklad, že v těch lázních bude rehabilitovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1637
18.5.21 08:13

@Marion84
Asi takhle - bezduvodna neschopenka v těhotenství je mi úplně ukradená, taky jsem to tak měla a v žádném případě nesoudim. Ale když už to tak mám, to nejmenší co mužu udělat je, ze to nebudu zneužívat a jezdit si po dovolených.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
18.5.21 14:02

Změna místa pobytu lze, potřebuješ se jen domluvit se svým gynekologem. Ovšem i při změně adresy pobytu je potřeba myslet na dodržování vycházek. Případně myslím lze dát více času a rozdělit dopo / odpo. Ale tohle vše pak již po domluvě s lékařem 🙋🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
19.5.21 14:56
@NinaU. píše:
@Marion84
Asi takhle - bezduvodna neschopenka v těhotenství je mi úplně ukradená, taky jsem to tak měla a v žádném případě nesoudim. Ale když už to tak mám, to nejmenší co mužu udělat je, ze to nebudu zneužívat a jezdit si po dovolených.

To jsi asi špatně pochopila… Ja to myslela, tak že se zase zde najdou dámy které to vidí jako nemorální být na PN a vlastně jim nic není. Ok beru, když to někdo využívá a přestřeli…ale sama jsem v pracovním procesu od maturity akorát jednou ( při tehu ) jsem zůstala doma. Jinak jsem si ani při chřipce nebrala PN, placala jsem si dovču.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat