Neschopenka a výpověď zaměstnancem ve zkušební době

kateřina22
13.4.10 07:24

Neschopenka a výpověď za městnancem ve zkušební době

Dobrý den,
dne 1.4.2010 jsem nastoupila do nového zaměstnání.Po třech odpracovaných dnech jsem onemocněla já i moje dítě,tak abych si nebrala neschopenku vzala jsem si OČR,které momentálně trvá,ale bohužel se u mně ke všemu objevili vážné zdravotní komplikace,takže budu muset tak nebo tak jít na neschopenku,takže to vypadá,že do konce měsíce už budu bohužel marodit.Navíc ke všemu chci dát výpověď,tak se chci zeptat a poradit,když budu marodit a současně odešlu i výpověď třeba k 30.4.,takže zaměstnavatel už bude vědět že se po neschopence nevrátím,jestli mi bude neschopenka zaplacena (zaměstnavatelem,sociálkou),protože už nebudu ve 14-denní ochranní lhůtě anebo mám s výpovědí počkat a poslat jí až těsně před 30.4.,akorát se bojím,že v tom případě bych dostala dřív výpověď já.A kdybych dala výpověď třeba k datu 17.4.a dál marodila,jestli bych měla neschopenku až do jejího ukončení zaplacenou.Prosím poraďte mi,děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70606
13.4.10 08:03

Nechopenku budeš mít placenou i když dáš výpověď k tomu 17.4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tabitha
27.6.12 17:22

Dobrý den,mám problém se zaměstnavatelem,dal mi výpověď ve zkušební době k 25.6.,kterou jsem nepodepsala.Zkušební doba mi oficiálně končí 30.6.Po tomto zjištění a dalších rodinných problémech jsem se totálně zhroutila a od 27.6.jsem na neschopence.Nevím,zda mám neschopenku poslat bývalému zaměstnavateli a nebo mám jít na Úřad práce,kdo mě vlastně bude platit.
Děkuji moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
70606
27.6.12 17:29

To, že si ji nepodepsala nehraje roli, i tak je platná. Neschopenku posíláš bývalému zaměstnavateli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
27.6.12 17:37

Ale zaměstnavatel ji vyplácet nemocenskou nebude, když šla na PN až po výpovědi, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70606
27.6.12 17:40
@kometa32 píše:
Ale zaměstnavatel ji vyplácet nemocenskou nebude, když šla na PN až po výpovědi, ne?

Ne, to nebude, ale pokud bude na neschopence déle než 21 dní (což u tohoto typu neschopenky předpokládám), tak od toho 22 dne už OSSZ ano a je nutné to odbavit přes zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sari17
4.9.12 08:05

Dobry den, tento patek, tedy 31.9.2012 jsem podepsala vypoved po 14 ti denni nemoci. Neschpenku mi ukoncili v ten patek, abych mohla vypoved uskutecnit a od stredy tedy 5.9.2012 mam nastoupit do nove prace. Jde o to, ze se mi opet vratila ta nemoc a ja ted nevim, zda si mam vzit neschpenku jeste na starou praci? Zda je to mozne, slysela jsem o nejake ochrane lhute. S novou praci totiz jeste nemam podepsanou smlouvu. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
25
3.3.20 07:24

Ahojky, prosím, potřebovala bych poradit, věc se má tak v polovině prosince jsem nastoupila do nové práce s tím, že jsem měla normální smlouvu za paní která dlouhodobě marodila.
Jenže těsně před vánocema se mi stal úraz, který mi dr. léčil na chirurgii a pak mě poslal na ortopedii a čekám na termín operace a jsem stále na neschopence., vím, že mě platí socka a každý měsíc na tu socku budu nosit papír na peníze, ale dneska jsem dostala výpověď s tím, že ta paní za kterou jsem byla odedneška nastoupila do práce takže tím pádem jsem dostala výpověď…
Co mě zajímá je to, mám stále neschopenku a musím se hlásit na pracák a nebo nemusím, když jsem na té neschopence…mě jde totiž o to, abych pak třeba neplatila nějaký penále(zdravotní, sociální)…snad jste mě pochopili :) Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21359
3.3.20 07:28

@Ducaty Podle mě jsi v tzv. ochranné lhůtě, kdy PN bude trvat, dokud ji neukončí dr. a vyplácí Ti ji stejně OSSZ, tak bys neměla mít obavy, ale jistě Ti to někdo potvrdí nebo napíše něco víc. A na pracák těžko, když marodíš/pobíráš dávky od OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
3.3.20 07:37

@Žirafa 69 ok děkuji, no já si právě taky myslím, že by mě na úp stejně nezaregistovali, že je to prostě kravina :) uvidím, třeba se ještě někdo ozve se stejnou, podobnou zkušeností. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 07:40

Pokud jsi na neschopence, tak na up tě nezaregistrují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
3.3.20 08:09

Tak jsem si ještě pro jistotu volala na úp a tam mi bylo řečeno, že by mě stejně nezaregistrovali, že pokud mám neschopenku, tak mě vyplácí stát a nemusím to řešit, řešit to mám až domarodím… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70606
3.3.20 08:16

@Ducaty No, ale musis nahlasit na ZP, ze marodis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8496
3.3.20 08:42

@Ducaty Musíš to nahlásit na zdravotní pojišovně, že jsi pořád na neschopence. Doložit výpis se socky, a bude to ok. Na Úp můžeš až nebudeš na neschopece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
3.3.20 08:54

@arinecka už jsem si volala na pojišťovnu a tam mi paní řekla ať jí pošlu neschopenku emailem, což jsem udělala, nic jiného po mě nechce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama