Neschopenka hned po pozitivním testu?

Anonymní
3.8.20 15:10

Neschopenka hned po pozitiv testu?

Zdravim mate nekdo zkusenost s tim ze vam na gyn napisou neschopenku jeste pred utz srdickem na zaklada testu nebo krve? Myslite ze to pujde? (Pro rejpalky delam v laboratori s vybusninami a otevrenymi chemikalemi, co imrvere horej)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9117
3.8.20 15:13

Myslím, že by to být problém. Ale neschopenka vůbec není nutná. Měl by tě zaměstnavatel přeřadit na jinou práci a nebo nechat doma za 100%platu. U neschopenky budeš muset dodržovat vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
3.8.20 15:14
@Anonymní píše:
Zdravim mate nekdo zkusenost s tim ze vam na gyn napisou neschopenku jeste pred utz srdickem na zaklada testu nebo krve? Myslite ze to pujde? (Pro rejpalky delam v laboratori s vybusninami a otevrenymi chemikalemi, co imrvere horej)

Možné je všechno. Ale není nutné chodit hned na PN, zaměstnavatel te musí přeřadit. I když dokud není vidět srdíčko, těžko mluvit o těhotenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
3.8.20 15:15

@anavi13 neni preradit kam ale dekuju za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
3.8.20 15:17

Známá dělala v podobném provozu. Neschopenku nedostala, po pozitivním testu oznámila pravděpodobné těhotenství a vedoucí ji přeřadil z laboratoře do kanceláře. V pohodě pracovala až do nástupu do mateřské. Ono není si s čím zahrávat, některé chemikálie mohou být hodně nebezpečné a mohou poškodit plod. Takže je lepší to nahlásit okamžitě protože ve chvíli kdy jdete k doktorovi už může být pozdě. Bohužel u manžela v práci mají smutný případ, snacha jeho kolegy pracovala ve škodovce v karosárně s nějakou chemií a s oznámením čekala na těhotenskou průkazku. Tu dostala v 10tt a už bylo pozdě. Jedno dvojče to nepřežilo a holčička se narodila těžce postižená fyzicky i mentálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9117
3.8.20 15:18

@Ee.eliskac tak budeš doma za celý plat ;) je to ze zákona. Pokud nechceš hned říkat o těhotenství tak bych si třeba vzala na dva týdny dovolenou a to už by mělo být pak vidět i něco na UZ. Spíš je škoda to aspoň nezkusit domluvit se se zaměstnavatelem a být uvězněná doma na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12444
3.8.20 15:19
@Ee.eliskac píše:
@anavi13 neni preradit kam ale dekuju za radu :)

Tak te ma nechat doma s nahradou mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26969
3.8.20 15:41
@Anonymní píše:
Zdravim mate nekdo zkusenost s tim ze vam na gyn napisou neschopenku jeste pred utz srdickem na zaklada testu nebo krve? Myslite ze to pujde? (Pro rejpalky delam v laboratori s vybusninami a otevrenymi chemikalemi, co imrvere horej)

Ale asi to tak škodlivé není, když jsi otěhotněla. Na PN bych nešla, pokud bych neměla zdravotní problém a byla nucena hodně ležet. Jinak bych se nechala přeřadit na jinou práci. Já se nechala přeřadit na práci ve dne, jakmile mi doktorka potvrdila prosperující těhotenství. V kanclu jsem to doklepala v pohodě do 6 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
3.8.20 16:25

@Heivka určitě to bylo z toho? Co jsem slyšela, tak do takhle nebezpečného provozu se berou jen ženy, které už neplánují děti nebo muži 8o teda nevím jak ve škodovce, ale považovala jsem to za normu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
3.8.20 16:27

Ano, jsem na neschopence od te doby, co jsem prisla na gynekologii s pozitivnim testem, na utz byla jen zvysena sliznice a doktor rekl, ze hned jak budu chtit, neschopenku mi vystavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
3.8.20 16:55

Taky jsem dělala s chemikáliemi před otěhotněním a neměli mě kam přeřadit. Zavolala jsem doktorce, a ta mi hned vystavila neschopenku, kterou jsem až do mateřské dodržovala… O náhradě platu nebyla ze strany zaměstnavatele vůbec řeč. Měla jsem podepsanou smlouvu na místo laboranta a žádný dodatek ke smlouvě nebyl o změně místa… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
3.8.20 16:56

@Veny89 super presne laborantku delam.. takze myslis ze neni problem? Bojim se ze na ultrazvuku nic jeste neuvidi ale riskovat to v praci proste nechci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2627
3.8.20 18:18

@Ee.eliskac pokud to nechceš říkat, tak bych si nechala do prvního screeningu napsat neschopenku a pak trvat na přeřazení nebo holt at ti platí náhradu mzdy. Osobně bych to hned na začátku nerikala. Když potratis tak to budou všichni vědět, same kecy, ze stejne otehotnis a prijdes zas pryc. To bych psychicky nedala. Potratila jsem přelom 8-9tt a jsem fakt rada, ze to nikdo neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72923
3.8.20 18:44
@Ee.eliskac píše:
@Veny89 super presne laborantku delam.. takze myslis ze neni problem? Bojim se ze na ultrazvuku nic jeste neuvidi ale riskovat to v praci proste nechci..

To, ze nekomu dal doktor neschopenku na zaklade pocuraneho testu neznamena, ze ji dostanes i ty. Pro neschopenku neni zadny medicinsky duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2627
3.8.20 19:03
@j.a.n.i1 píše:
To, ze nekomu dal doktor neschopenku na zaklade pocuraneho testu neznamena, ze ji dostanes i ty. Pro neschopenku neni zadny medicinsky duvod.

Tak jako v tomhle případě bych se klidně vsadila, ze to doktor bez problému napise

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama