Neschopenka - jak je to s vystavením

1074
20.6.15 14:01

neschopenka - jak je to s vystavením

Ahoj,

potřebuji poradit,

něco přes týden jsem doma, jsem těhotná a měla jsme nějaké zdravotní problémy, doktorka mi napsala neschopenku a lístek na peníze, to jsme odevzdala v práci. ted jem byla na běžné prohlídce a ultrazvuku, vypsala mi těhu průkazk a další objednání je za měsíc. já se ale zapomněla zeptat jak je to s neschopenkou, ta by se měla vystavit ke každému měsíci? já se omlouvám, zda-li je to hloupý dotaz, ale nikdy jsme na neschopence nebyla, nikdy jsme nemarodila, takže vůbec nevím jak to chodí..

ale asi se s ní budu muset domluvit dřív jak za ten měsíc, ne? mám tam jít 17.7.

jo a ještě jsme se chtěla zeptat, bylo by možné, aby mi na neschopenku napsala jinou adresu? chtěla bych v červenci odjet na chatu a být aspon na zahradě na vzduchu, mám vycházky odpo, ale jak bývají horka, nikam nechodím, pre mi zhoršují zdravotní stav, tak bych ráda byla aspon na vzduchu, navíc nám budou v paneláku skoro měsíc dělat nějaké opravy a tady je slyšet vše, takže od rána poslouchat vrtání a já nevím co vše se mi taky nechce, samo s tím, že vycházky bych dodržovala jako tady, v tom čase jak jsou napsané, někde jsem četla, ž eje možné neschopenku převest na jinou adresu a při vrácení ji zase nahlásit domů..

díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1074
20.6.15 14:05

Jo a ještě dotaz :) komu se pak dává neschopenka kdyby mě zaměstnavatel propustil? já jsme ve zkušební době a on už naznačil, že asoi po těch 14 dnech by mi zrušil pracovní poměr, jelikož se na stejnou pozici nebudu moc vrátit, je vlmi náročná, snažila jsem se s ním domluvit, zda by mě nepřeřadil jinam, ale pro něj je jednodušší využít zkušebky..tak pak nevím, to bych posílala já rovnou na českou správu soc. zařízení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3784
20.6.15 14:19

@PAN66
Neschopenka se vystavuje pouze jedna.
Na konci každého měsíce dojít k lékaři pro lístek na peníze který se dává zaměstnavateli, bez ohledu nato kdy máš kontroly.
Neschopenka by byla nadále při propuštění u zaměstnavatele, pokud máš smlouvu na dobu určitou a při propuštění stále veškeré dokumenty vyřizuješ s nima.
Někteří lékaři nepíši změny pobytu při nemocenské a někteří ano, pokud je žena na rizikovém asi to má nejspíš nějaký důvod ze zdravotních důvodů!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
20.6.15 14:37

Ja mám problémy s tlakem a migrenami a nemohla jsme v práci dělat 13 hodin s přestávkou po 7 hodinách, ta práce je tam namáhavá a nikoho nezajímá, že jsme v tom, je tam vedro a taháš se s těžkými věcmi, 2 x jsem tam omdlela, proto neschopenka, původně jsem plánovala návrat s tím, že by mě zaměstnavatzel přeřadil na jinou pozici, ale to by udělal jen kdybch už měla po zkušebce, zbývají mi 2 týdny, tím, že jsme na neschopence týden, 3 týdny, tím se to prodloužilo, ale doktorka mi zakazala dělst stejnou práci, jinam bych hodit mohla, někam do kanclu sedět..ale kdo mě vezme, když jsem těhotná, jedině zkusit se znova domluviot se šéfem, ale ten už mi dal jasně najevo, že se s tím nebude zaobírat a čekám ukončení poměru, proto bych ráda aspon na 2 týdnby na chatu, je kousek za prahou, autem tam jsme za necelých 25 minut a můžu být na vzduchu, jinak bych o tom neuvažovala, ale je ds být zavřena v 2kk o 36 m2 celý den kam praží slunce a dotoho ti dělníci, nehodlám nikde dovolenkovat, jen si chci sednou na zahradu a být na vzduchu, aspon po dobu těch pracích v paneláku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama