Neschopenka, konec pracovní smlouvy v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
20.11.19 18:13

Neschopenka, konec pracovní smlouvy v těhotenství

Ahojky chtěla bych se zeptat protože nevím jak to je a nikdo to moc neví. V srpnu jsem nastoupila do nové práce a koncem srpna jsem zjistila ze jsem těhotná a smlouvu mám na dobu určitou do únoru tak to už mi ji neprodlouzi a predtim než jsem sem nastoupila jsem byla měsíc na pracaku a predtim jsem měla práci přes 2 roky. Od konce září v te nove práci kde jsem nastoupila v srpnu jsem doma na neschopence a nevím jak to bude dal až mi skončí v únoru smlouvu zda se někam musím nahlásit na sociální nebo úřad abych dostávala nějaké peníze a co pojištění. Jinak bych měla být normálně doma už nějak od 4.3 kdybych byla ještě v práci protože koncem dubna mám termín. A zda budu mít nárok na mateřskou a jak to je s tím když po porodu půl roku se dostávají peníze od zaměstnavatele ale já už budu bez práce ????
Předem děkuji za odpovědi ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14964
20.11.19 18:27

Po porodu nikdo peníze od zaměstnavatele nedostává, vyplácí to stát akorát se to počítá podle toho kolik si vydělávala zjednodušeně řečeno. Na materskou by si nárok mít měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
20.11.19 18:44

@Angel20 A jsi pořád zaměstnaná? Nevyhodili tě ve zkušebce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
20.11.19 18:47
@P4ja píše:
@Angel20 A jsi pořád zaměstnaná? Nevyhodili tě ve zkušebce?

@P4ja
Ne nevyhodili :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9681
20.11.19 18:57

Pokud v době začátku neschopenky běžela zkušebka, tak ti ještě můžou zrušit pracovní poměr v zkušebce, na to pozor. Jinak pokud budeš zaměstnaná do toho února, tak nárok na PPM mít budeš. Na nemocenské můžeš zůstat i po skončení zaměstnání až do nástupu na PPM a finančně výhodnější je v tom případě nastoupit na PPM až 6 týdnů před termínem. Pokračování neschopenky i nástup na PPM pak oznam pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
20.11.19 19:17
@Angel20 píše:
@P4ja
Ne nevyhodili :lol:

No ještě to udělat můžou, i když jsi těhotná. Jde mně o to, že pak by ses nemusela vejít do ochranné lhůty pro nárok na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
20.11.19 19:23

@Lendeš
Prosím, proč je výhodnější v tomto případě nastoupit na mateřskou až 6 týdnů před termínem? Taky se mě to asi bude týkat a dohledat kloudné informace není úplně snadné. Nebo hledám blbě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
20.11.19 19:25

@Lendeš
Dobre děkuji už mám po zkusebce tak dobrý. A to se někde hlásí nebo jak když bych nastoupila na tu PPM 6 týdnu před porodem krom te pojišťovny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
20.11.19 19:25

Mate po ukonceni smlouvy nejakou lhůtu a jste chranena. takze jestli jste na nemocenske tak vas bude vypacet socialni zabezpeceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
20.11.19 19:26

@P4ja
Už mám po zkušební době

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9681
20.11.19 19:30
@kiwiovka píše:
@Lendeš
Prosím, proč je výhodnější v tomto případě nastoupit na mateřskou až 6 týdnů před termínem? Taky se mě to asi bude týkat a dohledat kloudné informace není úplně snadné. Nebo hledám blbě :)

O 2 týdny více peněz za nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9681
20.11.19 19:33
@Angel20 píše:
@Lendeš
Dobre děkuji už mám po zkusebce tak dobrý. A to se někde hlásí nebo jak když bych nastoupila na tu PPM 6 týdnu před porodem krom te pojišťovny?

A bereš v úvahu, že o dobu na neschopence se zkušebka prodlužuje?
Nástup na PPM si zvolíš v žádosti o PPM, kterou dostaneš od gynekologa. S ním by ses měla dohodnout, aby neschopenku ukončil ke dni před dnem nástupu na PPM. Jinak to kromě pojišťovny nikam nehlásíš. Žádost o PPM předáš bývalému zaměstnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
20.11.19 19:40

@Lendeš
Aha tak to vůbec nevím ze se zkusebka prodlužuje nikdy jsem to takle neměla a o jak déle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9681
20.11.19 19:47

@Angel20 Prodlužuje se o zmeškané směny/pracovní dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
20.11.19 19:52
@Angel20 píše:
@P4ja
Už mám po zkušební době

No, prodlužuje se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit