Neschopenka mimo nahlášenou adresu

18.12.19 11:38

Neschopenka mimo nahlášenou adresu

Ahojky, mám dotaz. Mám neschopenku, jelikož jsem 3 týdny zpátky prodělala zamlkle těhotenství. Nyní jsem v rámci možnosti ok, ale po psychické stránce to není ono. Neschopenku mám dále a jde mi o to, ze adresu nahlasenou mám v Praze a na Štědrý den napr od 23 do 26 bych chtěla jet do Olomouce k rodině. Je možnost, aby mě doktorka pustila? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.12.19 11:39

Ano je :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
18.12.19 11:41

Ano, urcite je to mozne, jen tam musis zajit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 11:47

Ahoj musíš si na tu dobu nahlásit změnu adresy u lékaře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1330
18.12.19 11:48

Ano, teď sme řešili u manžela když měl zlomenou ruku, zavolal doktorovi 2 dny předem ani tam nemusel chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 11:52

@JancaS84 super. Dekuju moc :blush: Zkusím tam tedy zavolat a domluvit se :blush: Jsem rada, ze to půjde :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 11:53

@adamuska87 Ahoj, dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 11:54
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 12:04

A ty tu neschopnost předpokládáš ještě v lednu? O svátcích bys musela do práce?
Promiň, já potratila ve 14tt a byla doma 14 dní, doktorka mi říkala, že v případě fyzicky namáhavé práce by mě nechala ještě týden. Kamarádka po potratu v 11tt šla do práce po třech dnech (psychicky potřebovala myslet na něco jiného), ségra potratila 2×, v 8tt a v 11tt, pokaždé doma max. 10 dnů. V podstatě kolem sebe mám spoustu nevydařených těhotenství a jen jedna kolegyně byla doma 3 týdny (konec v 16tt), déle nikdo.
Pro déle než 5 týdnů podle mě opravdu není důvod, a pokud jsi měla mít mezi svátky dovolenou, tak bych si to nechala k pondělí 23.12. ukončit (nebo k pátku, pokud chceš odjet už o víkendu).
I při změně místa pobytu platí vycházky, tzn. i tam může přijít kontrola. Já osobně bych si fakt neužila svátky, kdybych měla omezený režim, mnohem líp by mi bylo na řádné dovolené.
Jako tvůj zaměstnavatel bych v tom viděla účelové prodloužení přes svátky a pošetření si dovolené, a ráda bych teda rozhodně nebyla (na druhé straně kdyby ses ozvala, že se ještě necítíš, a měla jsi např. 27.12. naplánovanou práci, tak zařídím dovolenou, abys do práce už v prosinci nemusela).

• Nahlásit
  • Citovat
18.12.19 12:21
@Anonymní píše:
Promiň, já potratila ve 14tt a byla doma 14 dní, doktorka mi říkala, že v případě fyzicky namáhavé práce by mě nechala ještě týden. Kamarádka po potratu v 11tt šla do práce po třech dnech (psychicky potřebovala myslet na něco jiného), ségra potratila 2×, v 8tt a v 11tt, pokaždé doma max. 10 dnů. V podstatě kolem sebe mám spoustu nevydařených těhotenství a jen jedna kolegyně byla doma 3 týdny (konec v 16tt), déle nikdo.
Pro déle než 5 týdnů podle mě opravdu není důvod, a pokud jsi měla mít mezi svátky dovolenou, tak bych si to nechala k pondělí 23.12. ukončit (nebo k pátku, pokud chceš odjet už o víkendu).
I při změně místa pobytu platí vycházky, tzn. i tam může přijít kontrola. Já osobně bych si fakt neužila svátky, kdybych měla omezený režim, mnohem líp by mi bylo na řádné dovolené.
Jako tvůj zaměstnavatel bych v tom viděla účelové prodloužení přes svátky a pošetření si dovolené, a ráda bych teda rozhodně nebyla (na druhé straně kdyby ses ozvala, že se ještě necítíš, a měla jsi např. 27.12. naplánovanou práci, tak zařídím dovolenou, abys do práce už v prosinci nemusela).

Anonym hrdina :potlesk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
18.12.19 12:27
@Anonymní píše:

Každý to má jinak, nemůžeš to brát podle někoho jiného. Já rodila v květnu ve 41tt mrtvou holčičku a neschopenku jsem kvůli psychickým problémům měla do 3. prosince. A to i přes to, že od srpna jsem znovu těhotná a teď teda už změnili diagnózu na rizikové, ale s psychikou se stále léčím. Nejde to sumarizovat na všechny stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.19 12:50

Hlavně bych to neřešila jenom po telefonu. Manžel byl u Dr osobně, nahlásil změnu pobytu (taky přes Vánoce), ten mu to schválil, že ok. V tu dobu jsme víc neřešili, mysleli jsme, že to stačí…v době, kdy jsme byli pryč, tak na manžela přišla 2× kontrola z práce. Byli z toho velké problémy, Dr od toho dal ruce pryč, že prý bylo nutné změnu pobytu nahlásit i v práci, to jsme nevěděli, ale neznalost nikoho neomlouvá…stalo to hodně peněz a bylo z toho hodně nepříjemnosti :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama