Neschopenka na rok, pak doma zadarmo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 06:15
Neschopenka na rok , pak doma zadarmo?

Chci se optat jsem 8 měsíc na neschopence - po úrazu - prodělala jsem už 4 operace a jedna mě ještě čeká. Sestra u obvodní lékařky mi řekla že nárok na neschopenku a vyplácení je rok - pak že musím mít odpracovaný půl rok na to abych měla znovu nárok na vyplacení peněz v neschopnosti.Do toho se pokoušíme i o Mimi kde mi můj gynekolog naznačil, že po minulých nezdarech půjdu automaticky na rizikové. Tak nevím kdyby se pak přepsala neschopenka na těhotenství zda by mě OSSZ vyplácelo? Za 18 let jsem nebyla nikdy nemocná a teď to… :(

Reakce:
cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 17.08.18 06:18

(Nejspíše) ano. Požádá se o prodloužení dávek. Rizikové těhotenství je tím důvodem, co by posudkáři myslím uznali

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 17.08.18 07:06

po roce neschopenky to jde na posudkovou komisi, ktera vyhodnoti, zda trva dale duvod pro neschopenku, je narok na invalidni duchod a nebo se clovek uschopni. v popsane situaci bych se asi nebala. ale klidne si zavolej na socialku a vyptej se primo jich.

Uživatel je onlinePaníBovaryová
Závislačka 4217 příspěvků 17.08.18 08:51

Pozadas si o prodlouzeni.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >