Neschopenka na žádost nemocného

Anonymní
7.7.20 13:07

Neschopenka na žádost nemocného

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, jestli je mezi vámi některá, která odešla na neschopenku kvůli špatné situaci v práci ( neshody, přeložení na horší pozici, podání výpovědi atd.). A když jste potom šli k lékaři, jestli jste mu narovinu řekli, že potřebujete jít na neschopenku nebo jestli jste " hráli" nějakou nemoc. A popřípadě, když jste mu to řekli na rovinu, jak lékař reagoval. Prosím o odpověď jen ty, co byly v takovéhle situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1014
7.7.20 13:17

Když teda se teda jó kousnu a pominu morální stránku věci (neoprávněné sosání peněz nás daňových poplatníků :zed: ), tak v tomhle případě ti zkušenost kohokoliv jiného bude úplně k ničemu. Jsou doktoři, kteří nic neřeší a neschopenku píšou mezi dveřmi a jiná si tě budou chtít pořádně proklepnout než ti cokoliv napíšou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
7.7.20 13:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, jestli je mezi vámi některá, která odešla na neschopenku kvůli špatné situaci v práci ( neshody, přeložení na horší pozici, podání výpovědi atd.). A když jste potom šli k lékaři, jestli jste mu narovinu řekli, že potřebujete jít na neschopenku nebo jestli jste " hráli" nějakou nemoc. A popřípadě, když jste mu to řekli na rovinu, jak lékař reagoval. Prosím o odpověď jen ty, co byly v takovéhle situaci.
řešení :poblion:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
7.7.20 13:19

Hele, když máš známou doktorku, tak to není problém. Jedna taková dává na záda nemocenskou 11 měsíců v kuse a dotyčný si pak jde ještě na 5 měsíců sednout na ÚP a vysosá ještě podporu v nezaměstnanosti 5 měsíců. Takže přesně 16 měsíců sezení doma, pak bouchne 3 měsíce dobrý průměr a pak znovu. A stát to toleruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 13:21

No dle mého hrozně záleží na praktickém lékaři. Každý bude reagovat jinak. Jen ty víš jak se tvůj lékař zachová.

Neshody v práci, výpověd, to všechno je povážováno za duševní problém (teda reakce na to) a na to klidně PN být může. Hromada lidí se z kolektivu zhroutí, zhroutí z výpovědi a pak je na PN :nevim:
Já kdybych řekla své doktorce že jsem dostala výpověď a jsem z toho v háji tak mi neschopenku dá abych si mohla pár dní klidu a dát se zase dohromady.

Ale i kdybys ji dostala, tak na chvilku. Jakákoliv delší neschopnost musí být podložená. Vyšetřením u odborného lékaře apod. Takže jestli chceš tu neschopenku delší tak to asi bez reálné nemoci neklapne. Nebo reálného herectví (a že to někteří s tím herectvím dotáhnou až na důchod :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
197
7.7.20 13:22

No a co dát výpověď, odejít se ctí a najít si jinou práci, než se snižovat k takovým podvodům? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
7.7.20 13:24

Já se přiznám, že jsem takhle byla na neschopence poslední tři týdny po tom, co mi v práci ukončili smlouvu, protože jsme marodila z vážného důvodu. Ale v té době jsem pendlovala do Německa, kde nemocenskou platí prvních 6 týdnů zaměstnavatel. Doktorovi jsem na rovinu řekla, že si potřebuji hledat novou práci, ostatně, byla to pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 13:24

Ten můj by mě nechal doma třeba rok. Ale mám za sebou pár cyklů chema, v těle mi toho víc nefunguje než funguje. Řekla bych, že se mi zhoršila jedna z mých závažných nevyléčitelných nemocí a je to. Ale nikdy jsem to neudělala. Ani když mě vyhodili z práce, ani když se doma podělalo všechno co mohlo… Neschopenku mám opravdu až když je mi tak zle, že do té práce nedokážu dojít.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 13:26

Známý pravidelně každé léto, kvůli opravám na baráku, jde na neschopenku. Uhraje to vždy na záda :nevim:
Já nemám takové svědomí abych tohle udělala, ale kdyby náhodou, určitě bych doktorovi na férovku nikdy neřekla že mi vlastně nic není, ale že to mám v práci špatný a proto chci na neschopenku. Možná pokud to bude někdo známý, tak to řekni na férovku, jinak ne. :nevim:
S.

• Nahlásit
  • Citovat
1065
7.7.20 13:37

Záleží na konkréním dr. a taky na tobě, jestli máš vůbec s čím marodit. Moje bývalá obvodní mě pořád chtěla dávat neschopenky, tak urputně, že jsem změnila lékaře. Tý by to udělalo asi velkou radost, kdybys chtěla napsat neschopenku. Ale myslím že pokud dr. není tvůj známý, tak mu ani neříkej, že chceš neschopenku jen tak. Až ji budeš potřebovat, tak ti ji nebude chtít dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 13:40

Záleží jen a pouze na doktorovi. Já byla kdysi v situaci, kdy jsem podstupovala IVF, v práci na pytel, výpovědní doba, sešlo se deset blbých okolností… no prostě by se mi velmi hodilo, kdybych mohla jít na PN již od stimulace, nikoliv od transferu (čili o týden dříve). Některé CARy s tím nemají problém, ten můj měl, i když jsem na rovinu řekla, že to pro mě znamená, zda být celé případné těhotenství doma zadarmo nebo mít placenou neschopenku. Nevypsal CAR, ani gynekolog, ani obvoďák. Vypsal psychiatr. Neotěhotněla jsem, PN ukončila, našla si jinou práci, podstoupila za dva roky další IVF a paradoxně komplet bez neschopenky i v těhotensví.
Takže nic jako PN na přání neexistuje. Ale někteří doktoři jsou svolní domluvě a umí přimhouřit očko. Jak je na tom ten tvůj, nepovím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 13:53

@Kolicek95 na žádný podvod se nechystám. Ani bych neuměla zahrát třeba špatná záda.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.20 14:04
@Anonymní píše:
Záleží jen a pouze na doktorovi. Já byla kdysi v situaci, kdy jsem podstupovala IVF, v práci na pytel, výpovědní doba, sešlo se deset blbých okolností… no prostě by se mi velmi hodilo, kdybych mohla jít na PN již od stimulace, nikoliv od transferu (čili o týden dříve). Některé CARy s tím nemají problém, ten můj měl, i když jsem na rovinu řekla, že to pro mě znamená, zda být celé případné těhotenství doma zadarmo nebo mít placenou neschopenku. Nevypsal CAR, ani gynekolog, ani obvoďák. Vypsal psychiatr. Neotěhotněla jsem, PN ukončila, našla si jinou práci, podstoupila za dva roky další IVF a paradoxně komplet bez neschopenky i v těhotensví.
Takže nic jako PN na přání neexistuje. Ale někteří doktoři jsou svolní domluvě a umí přimhouřit očko. Jak je na tom ten tvůj, nepovím.

Toho mého moc neznám, protože jsem u něho byla před dvěma lety s angínou. Takže nevím jak by se zachoval.

• Nahlásit
  • Citovat
819
7.7.20 14:18

Necetla jsem diskusi. V praci jsme meli jednu kolegyni, ktera potize v zamestnani resila timto zpusobem. Vzdy, kdyz se nakupula prace, tak kolegyne byla z cisteho nebe treba mesic marod. Prohledli to obratem vsichni, vcerne tamestbavatele. Hold jsme ale ve sratnim sektoru, takze trvalo nakou dobu bez se ten vyhazov zrealizoval :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
7.7.20 14:32

Tchýně si u obvoďáka vykňučela neschopenku na záda v období koronaviru - nechtelo se ji do prace aby se nenakazila a přeci si nebude zbytečně plácat dovolenou. No kolegyně jí za to doteď milují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama