Neschopenka na žádost zaměstnavatele

Anonymní
23.3.20 17:16

Neschopenka na žádost zamestnavatele

Ahoj, mám takový dotaz, jestli někdo máte v momentální situaci zkušenost. Pracuji v jednom obchodě, s elektronikou. Posledních 10 dní máme zavřeno ale do práce chodíme. Vyrizujeme internetové objednávky, ode dneška i vydáváme zboží přes okénko. Nemocná nijak nejsem ale mám silné astma ke kterému se teď přidává alergie a tím astma ještě zhoršuje. Potíže se mi projevují dušnosti od které uleví inhalátor, silným a častým kychanim a naprosto příšerným hlasitym suchým kašlem který samozřejmě přichází v těch nejméně vhodných chvílích. Kolegové i vedoucí ví že me potíže jsou spojené s astmatem a alergii ale zákazníci ne. Dneska jsem se cely den potýkala s nevraživým pohledy zákazníků a tak mi nadřízený řekl jestli nebude lepší být doma na neschopence. Mě to nevadí, respektuji to protože i mě jako zákazníkovi by v momentální situaci bylo asi nepříjemné kdyby mě takový člověk obsluhoval. Ovšem nevím jestli když vlastně nejsem nemocná, žádné jiné potíže nemám, mi obvodní lékař vystaví neschopenku. Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2987
23.3.20 17:18

Neměl by. Je to využívání systému. Nejsi nemocná, máš astma. Ať tě zaměstnavatel přeřadí jinam a ne k okénku a máš po starostech. Nebo snad si jediná, kdo může vydávat zboží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 17:25

@Martha03 bohužel přeřazení nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
2987
23.3.20 17:33
@Anonymní píše:
@Martha03 bohužel přeřazení nejde.

Pak máš překážky v práci a tak by se zaměstnavatel k tomu měl postavit. Na toto PN neslouží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 17:38

@Martha03 a to je ten problém, zaměstnavatel se k tomu staví tak že buď bude neschopenka nebo neplacené volno což si nemůžu dovolit. Ale děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 17:46

Jsem praktik, opravdu je to zneužívání, v klidných dobách lze přimhouřit oko, ale nyní je těch nemocenských (bohužel často i fingovaných) a karantén tolik, že to opravdu nemůžu vystavovat na přání, nedá se to zvládat a v případě kontroly půjde sociálka po mě a pacient a zaměstnavatel je vysmátej. Prostě si to musí řešit zaměstnavatel, plno lidí se bojí, plno se vymlouvá na nemoci (astmatik je dnes každý druhý), někomu se nechce dělat celý život, někoho propustili, na někoho tlačí zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
7786
23.3.20 17:47
@Anonymní píše:
@Martha03 a to je ten problém, zaměstnavatel se k tomu staví tak že buď bude neschopenka nebo neplacené volno což si nemůžu dovolit. Ale děkuji

Ani jedno ti nemůže nařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11256
23.3.20 17:48

Tak hlavne bys to astma mela zalecit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
23.3.20 17:54

Ano, po fenyklu a kmínu, které kojící čaje často obsahují, jsem byla neustále nafouklá a bolelo mě břicho. Vybírala jsem kojící čaje bez těchto bylinek a naopak aby obsahovaly bylinky podporující laktaci, např. jestřabinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 17:59

@mag léčím už 25 let..

• Nahlásit
  • Citovat
3566
23.3.20 18:00

No já nevím, tady jsou všichni hotoví hned…
Ale kašel se Ti asi zhoršil, můžeš mít i přidruženou chřipku např.
Asi jako já (taktéž alergik)… přetrvávající kašel, někdy suchý, někdy odkašlávací… řešila jsem to pastilkami, čaji, ale kašel trval. Až jsem jednou po práci šla k lékaři, a ejhle: chřipka. A pěkně rozjetá. Několik následujících dní mě naprosto ochromily bolesti hrudníku, žeber. Je to skoro 14 dní a teprve se vzpamatovávám.
Takže bych se zase té neschopence tak nebránila, než se nechat úplně odrovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70619
23.3.20 18:37
@Martha03 píše:
Pak máš překážky v práci a tak by se zaměstnavatel k tomu měl postavit. Na toto PN neslouží.

A proc by ji mel prerazovat, ona svou praci vykonavat muze. To, ze blbe koukaji zakaznici neni jeji problem, max. toho zamestnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70619
23.3.20 18:38
@Anonymní píše:
@Martha03 a to je ten problém, zaměstnavatel se k tomu staví tak že buď bude neschopenka nebo neplacené volno což si nemůžu dovolit. Ale děkuji

Tak proste budes dal pracovat, ani jedno ti nemuze nařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2987
23.3.20 19:13
@j.a.n.i1 píše:
A proc by ji mel prerazovat, ona svou praci vykonavat muze. To, ze blbe koukaji zakaznici neni jeji problem, max. toho zamestnavatele.

No tak vzhledem k tomu, že ji zaměstnavatel řekl, že by bylo možná lepší, kdyby šla na PN… Tak pokud to vadí jemu, měl by jí přeřadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
24.3.20 05:45

Také mám alergické astma a pokud mám správně nasazenou léčbu a zavčasu zachytím počátek, tak téměř nekašlu. A to jsem opravdu měla hrozné záchvaty kašle a období několika týdnů, kde jsem jen seděla a i z toho byla dušná i přes pětiletou vakcinaci.

To samé tchán, ten je na tom oproti mě daleko, daleko hůře (má jednu plíci, kyslíkovou bombu) a pokud je dobře zaléčený, tak také nekašle - alespoň běžně při návštěvách, nevím jak na tom je v noci.

Manžel také kolikrát celou zimu prokašle, letos více a opravdu je to nepříjemné z hlediska toho, že nevím jestli je to jen sezonou anebo něco jiného.

Určitě by to chtělo aspoň upravit léčbu. Ovšem jak je to nyní s návštěvou lékaře netuším. Všichni kontroly odvolávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama