Neschopenka - nejdříve zaměstnaná poté na ÚP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 14:06
Neschopenka - nejdříve zaměstnaná poté na ÚP

Ahoj holky, doufám, že se najde někdo, kdo má stejnou zkušenost jako já a poradí mi. Byla jsem rok zaměstnaná na DPČ. Od ledna jsem kvůli těhotenství na neschopence a účetní v práci řekla, že nárok na nemocenskou mít budu. Ale dneska mi přišlo rozhodnutí, že nárok nemám, takže musím doplatit zdravotní pojištění. To zaplatím, o to mi nejde. Mě jde o to, že mě napadlo, že bych mohla ukončit dohodu a jít na ÚP s tím, že bych tam doložila neschopenku, aby mi platili alespoň to zdravotní pojištění. Musí se ta nejdříve ta stará ukončit a pak napsat stejná akorát místo zaměstnavatele ÚP nebo se to jen změní? Vůbec nevím, jak to chodí, je to má první neschopenka a mám v tom trochu hokej :D

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14570 příspěvků 19.03.19 14:36

ale na up tě budou posílat do práce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 14:48
@ka2ka píše:
ale na up tě budou posílat do práce

To přece nemůžou, když jsem na neschopence.

ka2ka
Extra třída :D 14570 příspěvků 19.03.19 14:50
@Anonymní píše:
To přece nemůžou, když jsem na neschopence.

aha už mi to došlo promin blbě jsem to přečetla, no to sice nemůžou , ale nevím nejsem si jistá ale asi nemůžeš jít na up když jsi na neschpence to jí budeš muset přerušit :think:

bartsch
Závislačka 4752 příspěvků 19.03.19 14:59

Zákon o zaměstnanosti stanoví případy, ve kterých není možné fyzickou osobu evidovat jako uchazeče o zaměstnání
Na základě zákona o zaměstnanosti se uchazečem o zaměstnání nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou:

• je uznána dočasně neschopnou práce
  • vykonává trest odnětí svobody, vykonává ochranné opatření zabezpečovací detenci nebo je ve vazbě
  • pobírá peněžitou pomoc v mateřství v době před porodem a 6 týdnů po porodu
  • je invalidní ve třetím stupni, s výjimkou fyzické osoby, která je invalidní ve třetím stupni a je schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek
bartsch
Závislačka 4752 příspěvků 19.03.19 15:00

Hmm, tohle je zajímavé:
https://www.penize.cz/…-na-kontrolu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 15:00

já myslím, že vás nemůžou zaevidovat, dokud jste na neschopence. Manžel takhle skončil v době neschopenky v práci a zaevidovat se půjde až po jejím ukončení (ale byl teda normálně zaměstnaný).

vokishka
Extra třída :D 14004 příspěvků 19.03.19 15:14
@bartsch píše:
Hmm, tohle je zajímavé:
https://www.penize.cz/…-na-kontrolu

to je ale pro lidi, kteří už jsou zaevidovaní a pak teprve onemocní.

Sany80s
Kelišová 7175 příspěvků 19.03.19 16:44

Pokud jsi na neschopence, tak tě nemůžou zaevidovat. nech si ji ukončit, ukonči dohodu, pak jdi na pracák a nech si zase napsat neschopenku.
Předpokládám teda, že ti něco je…

bartsch
Závislačka 4752 příspěvků 19.03.19 16:52
@vokishka píše:
to je ale pro lidi, kteří už jsou zaevidovaní a pak teprve onemocní.

Ano, a bude to pro ni platit, když ukončí neschopenku, přihlásí se na ÚP a pak znovu bude mít neschopenku.

vokishka
Extra třída :D 14004 příspěvků 19.03.19 16:58

jaký je rozdíl, být na neschopence teď a nechat se zaregistrovat a jít hned na neschopenku?

Sany80s
Kelišová 7175 příspěvků 19.03.19 17:05

Jsou to nějaká pravidla, neschopenka na pracáku je omluvenka k nabízení práce a chození na schůzky.
Pokud máš neschopenku běžně, tak se předpokládá, že máš práci, aby ti ji mohli z něčeho počítat.

Váš příspěvek
Reklama