Neschopenka - nepochopení v zaměstnání

Anonymní
6.9.21 10:31

Neschopenka - nepochopení v zaměstnání

Dobrý den, po delším rozmysleni, jsem se odhodlala k vypsání své situace. Bohužel uz nějaký ten týden pobývam na neschopence. Při návštěvě restaurace jsem si domu přinesla campylobacter. Mela jsem horečky, šílené křeče v břiše, průjem s hlenem a krví. Proto jsem navštívila lékaře který mi naordinoval Normix. Nicméně vzorky byly stále pozitivní a tak jsem se nemohla vrátit do zaměstnání. Potřebuji 3 negativni výsledky, zatim jsem neměla negativni ani jeden :,(
Kolegové v praci jsou proto na me velice naštvaní, ze prece neni možné abych byla s „obyčejným“ prujmem tak dlouho doma.(směny za mě dělají zatím 2 týden) Omlouvám se jim, vědí ze me to moc mrzi a ze se snazim abych mohla co nejdříve nastoupit zpátky, bohužel oni to tak nevnímají a kdykoli maji moznost daji mi to jasne najevo. Pry kvuli me nemaji zadny zivot, protoze musi chodit smeny i za me a delat moji práci :( bojím se jejich reakce pokud budu mit stale pozitivni ster a budu pořád doma. Popřípadě co nastane az se vrátím zpet do zaměstnání :,( zajímalo by me, jestli jsou v právu oni, nebo ja?
Kdybych pracovala mimo potravinářství už bych samozřejmě mohla nastoupit zpět, takhle ale bohužel nemůžu. Take jsem si vyslechla že jsem vubec neměla chodit k lékaři, ze je jasné, ze kdyz mi najdou nějakou bakterii, ze budu doma dlouho 8o a jestli se hodlam vlastně vůbec vrátit.. Jsem z toho zoufala, myslela jsem ze jsou to kamarádi, ale jejich jednání mě velice zaskočilo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9784
6.9.21 10:39

Tak tohle je ale problém zaměstnavatele ne tvůj. A že jsou kolegové naštvani, že jsou pořád v práci za tvoje směny, to je pochopitelné. Proto mají dostat zaplacený krásný přesčas, mají dostat třeba tvoje odměny a nebo další mimořádné prémie od zaměstnavatele, aby byli nasrani méně. Ale ten když na to úplně prdi, tak je to špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32482
6.9.21 10:41

Udělala jsi dobře :hug: Chápu, že kolegům přibyla práce, ale to není tvoje vina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10921
6.9.21 10:41

Poslala bych je ať si stěžují u svého nadřízeného. Ale ne na tebe, na to nemají absolutně pravo. To je problém vedení, že nemají adekvátní řešení když vypadne jeden člověk a víc bych se s nimi nebavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
6.9.21 10:51

Jsou to hlupáci. Taky by to mohli chytnout všichni, případně - když pracuješ v potravinářství - se to roznést ještě dál. Tohle není sranda a ty za to nemůžeš. Udělala jsi jenom dobře, když si zůstala doma. Řekla bych to nadřízenému, že máš takový problém a je ti to hodně nepříjemné, ať si s nimi udělá pořádek sám. Případně ať si tam najdou brigádníka co by vypomohl.
Někteří lidi jsou kamarádi jenom do doby, než po nich něco potřebuješ… Alespoň jsi zjistila, jací jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
6.9.21 10:57

Ježiš, je to vůbec možné takovýhle lidi?! Vždť bys to mohla dál roznášet, probůh 8o Taky dělám v potravinářství a nikdy bych si nedovolila ohrozit jiné lidi nakažlivou nemocí. Tvý kolegové jsou neskuteční debi.. vé, fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
6.9.21 10:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, po delším rozmysleni, jsem se odhodlala k vypsání své situace. Bohužel uz nějaký ten týden pobývam na neschopence. Při návštěvě restaurace jsem si domu přinesla campylobacter. Mela jsem horečky, šílené křeče v břiše, průjem s hlenem a krví. Proto jsem navštívila lékaře který mi naordinoval Normix. Nicméně vzorky byly stále pozitivní a tak jsem se nemohla vrátit do zaměstnání. Potřebuji 3 negativni výsledky, zatim jsem neměla negativni ani jeden :,(
Kolegové v praci jsou proto na me velice naštvaní, ze prece neni možné abych byla s „obyčejným“ prujmem tak dlouho doma.(směny za mě dělají zatím 2 týden) Omlouvám se jim, vědí ze me to moc mrzi a ze se snazim abych mohla co nejdříve nastoupit zpátky, bohužel oni to tak nevnímají a kdykoli maji moznost daji mi to jasne najevo. Pry kvuli me nemaji zadny zivot, protoze musi chodit smeny i za me a delat moji práci :( bojím se jejich reakce pokud budu mit stale pozitivni ster a budu pořád doma. Popřípadě co nastane az se vrátím zpet do zaměstnání :,( zajímalo by me, jestli jsou v právu oni, nebo ja?
Kdybych pracovala mimo potravinářství už bych samozřejmě mohla nastoupit zpět, takhle ale bohužel nemůžu. Take jsem si vyslechla že jsem vubec neměla chodit k lékaři, ze je jasné, ze kdyz mi najdou nějakou bakterii, ze budu doma dlouho 8o a jestli se hodlam vlastně vůbec vrátit.. Jsem z toho zoufala, myslela jsem ze jsou to kamarádi, ale jejich jednání mě velice zaskočilo :,(

Zase si víc vydělají, ne? Co kdybys zůstala v práci a majitel by musel provozovnu zavřít i když třeba jen na nějakou dobu a byli byste bez práce všichni. To by se jim líbilo lépe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27199
6.9.21 10:59

Máš neschopenku a může ti být úplně někde co si myslí ostatní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 11:03
@Anonymní píše:
Kdybych pracovala mimo potravinářství už bych samozřejmě mohla nastoupit zpět, takhle ale bohužel nemůžu. Take jsem si vyslechla že jsem vubec neměla chodit k lékaři, ze je jasné, ze kdyz mi najdou nějakou bakterii, ze budu doma dlouho 8o a jestli se hodlam vlastně vůbec vrátit.. Jsem z toho zoufala, myslela jsem ze jsou to kamarádi, ale jejich jednání mě velice zaskočilo :,(

Já šla do práce, protože mi doktorka řekla, že mi nic není. Měla jsem šílený kašel, myslela jsem, že se udusím a bylo to na začátku koronaviru.
Takže jsem nechtěla někoho nakazit kdoví čím, ale do práce jsem jít musela. Tam jsem se před zákazníky, málem udusila, měla jsem trvalý dráždivý kašel Šla jsem k plicní a ta mi napsala okamžitě nemocenskou.
I přesto, že mě šefová a kolegyně viděli, že nejsem zdravá. Nezájem, každý týden několikrát sms, kdy se vrátíš
Nemocenskou jsem ukončila cca po 6 týdnech, nadšená že se vracím do práce. Naše pracoviště bylo z důvodu covidu (nařízení vlády) zavřeno, přesunuli nás na jiné pracoviště. Po týdnu jsem se vracela zpět na naše pracoviště, kde jsem vydržela 2 dny. Nevhodné chování od nařízeních, dá se říct psychická šikana od nich. A po 2 dnech přijel nadřízení od šéfové, že buď podepíšu výpověď nebo přemístění na jiné pracoviště o x km dál i přesto, že dlouhodobě hledali a hledají lidí na bližší pracoviště, z důvodu vytýkacího dopisu, který si napsali v době mé nemocenské. Podepsala jsem přemístění a šla znova na nemocenskou. Poté jsem výpověď dala já jim.
Zjistila jsem, že když jsem odešla na nemocenskou i když viděli, že nejsem zdravá. Je to nezajímalo, začali se okamžitě zajímat jak se mě zbavit. Napsali na mě vytýkací dopis plný lží a přemýšleli jak se mě zbavit trvalé. Z jiného pracoviště kde jsme týden pracovali (protože naše bylo zavřeno) už jsem se neměla vrátit.
Bylo mi řečeno od nadřízeného šéfové. Řešení s právníkem, soud bych jsem vyhrála, pro neplatný vytýkací dopis apod…ale na to jsem neměla silu

• Citovat
  • Nahlásit
14839
6.9.21 11:15

Urcite lecbu dopln probiotiky, dobre funguje i cinska medicina.
Je potreba tomu trosku pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
6.9.21 11:28

U syna kdysi pomohly lichořeřišnicové kapky, probiotika a vysadit sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
6.9.21 11:46
@Anonymní píše:
Já šla do práce, protože mi doktorka řekla, že mi nic není. Měla jsem šílený kašel, myslela jsem, že se udusím a bylo to na začátku koronaviru.
Takže jsem nechtěla někoho nakazit kdoví čím, ale do práce jsem jít musela. Tam jsem se před zákazníky, málem udusila, měla jsem trvalý dráždivý kašel Šla jsem k plicní a ta mi napsala okamžitě nemocenskou.
I přesto, že mě šefová a kolegyně viděli, že nejsem zdravá. Nezájem, každý týden několikrát sms, kdy se vrátíš
Nemocenskou jsem ukončila cca po 6 týdnech, nadšená že se vracím do práce. Naše pracoviště bylo z důvodu covidu (nařízení vlády) zavřeno, přesunuli nás na jiné pracoviště. Po týdnu jsem se vracela zpět na naše pracoviště, kde jsem vydržela 2 dny. Nevhodné chování od nařízeních, dá se říct psychická šikana od nich. A po 2 dnech přijel nadřízení od šéfové, že buď podepíšu výpověď nebo přemístění na jiné pracoviště o x km dál i přesto, že dlouhodobě hledali a hledají lidí na bližší pracoviště, z důvodu vytýkacího dopisu, který si napsali v době mé nemocenské. Podepsala jsem přemístění a šla znova na nemocenskou. Poté jsem výpověď dala já jim.
Zjistila jsem, že když jsem odešla na nemocenskou i když viděli, že nejsem zdravá. Je to nezajímalo, začali se okamžitě zajímat jak se mě zbavit. Napsali na mě vytýkací dopis plný lží a přemýšleli jak se mě zbavit trvalé. Z jiného pracoviště kde jsme týden pracovali (protože naše bylo zavřeno) už jsem se neměla vrátit.
Bylo mi řečeno od nadřízeného šéfové. Řešení s právníkem, soud bych jsem vyhrála, pro neplatný vytýkací dopis apod…ale na to jsem neměla silu

A to je chyba, nemít sílu. Ono to pak totiž takhle přesně funguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat