Reklama

Neschopenka od začátku těhotenství.. těžká práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 08:20
Neschopenka od začátku těhotenství.. těžká práce

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat,, včera jsem na tt našla II čárky a mám obrovskou radost.. A chtěla jsem znát vaše zkušenosti. Pracuji jako skladnice ve skladu kde se lakují a balí doplňky na střechu..Je to fyzicky těžká práce( neustále nošení těžkých krabic) i psychicky ( chystání objednávek)Myslite že by byla možnost aby mi Dr na základě tady toho vypsal neschopenku? Přeřazení na jinou práci tam není možné.. děkuji za odpověď :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 14.07.18 08:23

doktor to asi udělá, ale jen pro informaci zaměstnavatel má povinnost tě přeřadit na pozici vhodnou pro těhotnou (s tvým současným platem) nebo tě musí nechat doma za 100% platu.
Pokud půjdeš na neschopenku tak budeš mít vycházky pár hodin denně a zůstaneš doma za 60% tak si to dobře promysli

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 14.07.18 08:27

@paola white jen doplnim, ta neschopenka uz takova bida neni. Po 60dnech je na 65% a po 90dnech na 72%. Samozrejme lepe byt doma na 100% a bez omezeni :)
Me samotnou prekvapila nemocenska. Nikdy jsem nemarodila a zila v tom, ze umreme hlady, ale tak nejak zase usetrene naklady na dojizdeni atd.,

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 14.07.18 08:32

Nech se preradit na lehci pozici, pokud ji pro tebe nemaji, mas pravo byt doma za plnou mzdu. Je to vyhodnejsi nez mit jen vychazky.

Denise93
Kecalka 115 příspěvků 14.07.18 08:33

Já pracovala jako obsluha, takže stání celý den, hned co jsem oznámila v práci těhotenství (nutno mít od doktora nějaký potvrzení nebo těhotenskou průkazku) mi směny zkratili a přidali mi víc administrativy.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 14.07.18 08:38

tak myslím, že neschopenku ti napíše, ale počítej že to nebude hned ted, protože k mudr má cenu jít až tak kolem toho 8tt moje mudr dřív neobjednávala pokud nebyli komplikace

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 08:41

Já byla od nějakého snad 9teho týdne a nemocenská byla tak o dva tisíce menší než můj plat. Ty dva tisíce jsem projela na benzínu do práce a z práce takže jsem byla spokojená. Vycházky jsou sice omezené, ale nikdo mi nepřišel a sem tam jsem porušila.

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 14.07.18 08:46

@Hanulka2016 oprava, po 60dnech je to 66%.
Pro zakladatelku. Pn určuje lékař, stejně tak vycházky. A ty máš nejdřív zkusit zažádat o přeřazení za stejné peníze, nebo být doma za plný plat.

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 14.07.18 08:59
@Hanulka2016 píše:
@paola white jen doplnim, ta neschopenka uz takova bida neni. Po 60dnech je na 65% a po 90dnech na 72%. Samozrejme lepe byt doma na 100% a bez omezeni :)
Me samotnou prekvapila nemocenska. Nikdy jsem nemarodila a zila v tom, ze umreme hlady, ale tak nejak zase usetrene naklady na dojizdeni atd.,

Jo, super. Vycházky jen dvě hodiny :zed: Proč má být za nemocnou, když je těhotná?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 09:04

Já když byla na neschopence tak první měsíc jsem měla plat nižší tak o 10 tisíc caa 14000 včetně nemocenské pak caa 17 tisíc .Takže nemocenská nic moc takže méně o caa jak který měsíc 10 až 15 tisíc. Měla jsem PN minulé léto .No vycházky krátké málo kdy jsem se mohla jet projet na druhý konec města a končí v 19 hodin a kontroly jsem měla několikrát a to různě .Málo kdy jsem se mohla projít s druhou polovičkou většinou už skončili vycházky .
Nikdy jsem nemohla jet za mamkou nestíhala bych se tam ani zdržet a honička zpět.Vždycky mi těhu kamoška říkala jak to bylo super s neomezenými vycházkami jak si chodila na koncerty a podobně jela si na několik dní na chalupu a podobně. Jak si to volno mohla krásně užít . Mě odmítli i přepsat blbí víkend po 3 měsících z bydliště na chatu /kde je zdraví vzduch mám totiž astma/ . takže toto je realita .

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 14.07.18 09:11

@Russet to ja ale nerekla! Rekla jsem pouze, ze PN uz neni jen 60% a ja sama byla prekvapena, ze to neni takova almuzna! Ale ze lepe byt doma na 100%!
Jinak, vychazky mohou byt az 6hod denne, ne 2, urcuje lekar

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 14.07.18 09:14
@Hanulka2016 píše:
@Russet to ja ale nerekla! Rekla jsem pouze, ze PN uz neni jen 60% a ja sama byla prekvapena, ze to neni takova almuzna! Ale ze lepe byt doma na 100%!
Jinak, vychazky mohou byt az 6hod denne, ne 2, urcuje lekar

Vim o několka, co měly je dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne. To stihneš maximálně kafe s kamarádkou nebo kratší procházku. Děkuji, nechci. Radši jsem byla v práci za normální plat a ještě mi kompenzovali to, že jsem nechodila na noční. Vyrovnávali to. Dokud se budou ženské dobrovolně uklízet na neschopenku, budou s nimi zaměstnavatelé vo­rat.

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 14.07.18 09:21

@Russet ale to ja vubec nevyvracim :) ja zustala na PN nedobrovolne, taky bych byla radeji v praci, byla v poradku a mela standartni plat. Ale v mych predstavach byla za 10let prace neschopenka neco strasneho a na umreni hlady, takze jsem pouze napsala, ze me predstavy jsou nenaplnene. A opet, vychazky urcuje lekar, ja je mam napsane od zacatku cele odpoledne, ale stejne musim lezet.

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 14.07.18 09:27
@Hanulka2016 píše:
@Russet ale to ja vubec nevyvracim :) ja zustala na PN nedobrovolne, taky bych byla radeji v praci, byla v poradku a mela standartni plat. Ale v mych predstavach byla za 10let prace neschopenka neco strasneho a na umreni hlady, takze jsem pouze napsala, ze me predstavy jsou nenaplnene. A opet, vychazky urcuje lekar, ja je mam napsane od zacatku cele odpoledne, ale stejne musim lezet.

Tak to jsi ale v úplně jiné situaci, když musíš ležet. To práce neschopná jsi. Já vůbec netuším, jaká je to almužna nebo není. Neměla jsem ji snad 20 let. Ale dobrovolně bych do ní nešla.

Makyna90
Stálice 78 příspěvků 2 inzeráty 14.07.18 09:43

Ahoj, když jsem zjistila těhotenství.. šla jsem k obvoďákovi napsal mi neschopenku… neřekla by jsem to v práci dokavaď není potřeba.. potom co jsem dostala TP tak jsem přišla a museli mě přeřadit.. co budeš dělat doma nebudeš se nudit? By jsem se zbláznila.. jsem teď 19tt

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama