Neschopenka po IVF od gynekologa, praktika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 10:49
Neschopenka po IVF od gynekologa,praktika?

Ahoj holky, prosím poraďte. Čeká nás 1.IVF. Z CAR mi sice nabídli neschopenku, ale v práci jsme čistě ženský kolektiv, je to velká drbárna a navíc na malým městě. Ráda bych to držela v tajnosti, nechci se někomu, kdo není můj blízký člověk svěřovat s takovou věcí.
Myslíte ze když požádám svého gynekologa o neschopenku, že mi vyhoví? Měl to tak někdo? Nevím jestli to není blbý zavolat do ordinace a zeptat se narovinu sestřičky, co myslíte? Nebo tam mám zajít?

Vzala jsem si původně dovolenou, ovšem záhy jsem pochopila, ze vzhledem k mému nepravidelnému cyklu nemám vůbec šanci se trefit a taky ze jsem se netrefila. Další tritydenní dovolenou mi nikdo nedá. :,(

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4988 příspěvků 31.01.18 11:14

Mě vystavoval neschopenku můj gynekolog. Jestli by to byl problém tak si ji nech vystavit v CAR a vymysli si k tomu historku. Já jsem taky nechtěla, aby někdo o IVF věděl. Od začátku jsem vykládala, jak mám ženské problémy a lítám po vyšetřeni. No holka, nakonec mi našli endometriózu a musela jsem na operaci :mrgreen:. Herecká etuda jak z národního :mrgreen:. Měla jsem tím krytý i případný neůspěch. Nemusela byvh nikomu nic vysvětlovat. S pravdou ven jsem šla až jsem byla v pátým měsíci :mrgreen:.

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 31.01.18 11:18
@Janli píše:
Mě vystavoval neschopenku můj gynekolog. Jestli by to byl problém tak si ji nech vystavit v CAR a vymysli si k tomu historku. Já jsem taky nechtěla, aby někdo o IVF věděl. Od začátku jsem vykládala, jak mám ženské problémy a lítám po vyšetřeni. No holka, nakonec mi našli endometriózu a musela jsem na operaci :mrgreen:. Herecká etuda jak z národního :mrgreen:. Měla jsem tím krytý i případný neůspěch. Nemusela byvh nikomu nic vysvětlovat. S pravdou ven jsem šla až jsem byla v pátým měsíci :mrgreen:.

výborně jsi to vyřešila ;)

Elis95
Kecalka 250 příspěvků 31.01.18 11:25

Já jsem v průběhu IVF do odebrání vajíček chodila normálně do práce. Asi bych nemohla být doma a přemýšlet nad vším. Mám hodně náročnou práci a tak jsem myslela alespoň na něco jiného.. kupodivu práce mi v ničem neuškodila. po odběru jsem už šla na neschopenku. Tu mi vystavili v CARU. Jinak jsem byla na neschopence do kontrolního ultrazvuku v 8 týdnu. Bývali by mi ji nechali. Těhu bohužel nedopadlo a odcházela jsem se slovy, že zítra na potrat a až se budu cítit ukončit neschopenku tak mám přijít. Nechali mi čas se z toho vzpamatovat. Takže ze strany neschopenky nebyl v CARU vůbec žádný problém.
Jinak můj zaměstnavatel nepátral proč jsem doma. Také jsem se vymluvila na ženské problémy. Nikomu jsem neřekla v práci že podstupujeme IVF. Ještě že se to nikdo nedozvěděl, nesnáším pak ty lítostné řeči a gesta..

cell
Echt Kelišová 7992 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 11:49

A důvod té pracovní neschopnosti? :think:

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 31.01.18 11:51

@Elis95 Já mám v práci problém z propustkama, takže už ted se bojím jak vyřeším cesty do CAR. :(

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 12:02

No já ani nevím, jestli ta PN je nutná. Pracuji v obchodě a celý den stojím na nohou a běhám, doktor z car řekl ze se dává neschopenka a tečka. Já bych klidně do práce chodila, na druhou stranu bych nerada něco zanedbala.
A co se píše na tu neschopenku z CAR? (Nikdy jsem zadnou neschopenku neměla) asi tam bude razítko předpokládám? Jinak jsem byla na ty gynekologii a moc se jim do toho tedy nevhtělo, řekli mi ať přijdu až to bude aktuální a domluvíme se, tak já nevím.
Největší problém je v tom, ze jsem se snažila trefit do termínu a vzala si dovolenou na 14 dní, takže následně mi nikdo další dovolenou proste nedá když se to kvůli mému cyklu posunulo na březen. :roll:

cell
Echt Kelišová 7992 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 12:33

@Kristy90 : upřímně je to takový alibismus ze strany CAR. Žádný důvod pracovní neschopnosti zde není. Dost chápu gynekologa, protože nemá na jakou dg ji napsat (pokud tedy nechce lhát). Kontroly chodí opravdu hojně. Nejen na pacienty ;-)

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 12:57

@cell a ty mas za sebou nějaké úspěšně Ivf a chodila jsi do práce?

cell
Echt Kelišová 7992 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 13:02

@Kristy90 : mám za sebou 2 IVF, jedno neúspěšné a jedno úspěšné. Pak 1× spontánní potrat v 8. tt a 1 těhotenství z přirozené koncepce. Do práce jsem chodila při všem

nemyslím si, že by příp. pracovní neschopnost měla na úspěšnost IVF jakýkoli vliv ;-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama