Neschopenka po IVF od gynekologa, praktika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 10:49
Neschopenka po IVF od gynekologa,praktika?

Ahoj holky, prosím poraďte. Čeká nás 1.IVF. Z CAR mi sice nabídli neschopenku, ale v práci jsme čistě ženský kolektiv, je to velká drbárna a navíc na malým městě. Ráda bych to držela v tajnosti, nechci se někomu, kdo není můj blízký člověk svěřovat s takovou věcí.
Myslíte ze když požádám svého gynekologa o neschopenku, že mi vyhoví? Měl to tak někdo? Nevím jestli to není blbý zavolat do ordinace a zeptat se narovinu sestřičky, co myslíte? Nebo tam mám zajít?

Vzala jsem si původně dovolenou, ovšem záhy jsem pochopila, ze vzhledem k mému nepravidelnému cyklu nemám vůbec šanci se trefit a taky ze jsem se netrefila. Další tritydenní dovolenou mi nikdo nedá. :,(

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6332 příspěvků 31.01.18 11:14

Mě vystavoval neschopenku můj gynekolog. Jestli by to byl problém tak si ji nech vystavit v CAR a vymysli si k tomu historku. Já jsem taky nechtěla, aby někdo o IVF věděl. Od začátku jsem vykládala, jak mám ženské problémy a lítám po vyšetřeni. No holka, nakonec mi našli endometriózu a musela jsem na operaci :mrgreen:. Herecká etuda jak z národního :mrgreen:. Měla jsem tím krytý i případný neůspěch. Nemusela byvh nikomu nic vysvětlovat. S pravdou ven jsem šla až jsem byla v pátým měsíci :mrgreen:.

Marcam
Kelišová 5083 příspěvků 31.01.18 11:18
@Janli píše:
Mě vystavoval neschopenku můj gynekolog. Jestli by to byl problém tak si ji nech vystavit v CAR a vymysli si k tomu historku. Já jsem taky nechtěla, aby někdo o IVF věděl. Od začátku jsem vykládala, jak mám ženské problémy a lítám po vyšetřeni. No holka, nakonec mi našli endometriózu a musela jsem na operaci :mrgreen:. Herecká etuda jak z národního :mrgreen:. Měla jsem tím krytý i případný neůspěch. Nemusela byvh nikomu nic vysvětlovat. S pravdou ven jsem šla až jsem byla v pátým měsíci :mrgreen:.

výborně jsi to vyřešila ;)

Elis95
Kecalka 250 příspěvků 31.01.18 11:25

Já jsem v průběhu IVF do odebrání vajíček chodila normálně do práce. Asi bych nemohla být doma a přemýšlet nad vším. Mám hodně náročnou práci a tak jsem myslela alespoň na něco jiného.. kupodivu práce mi v ničem neuškodila. po odběru jsem už šla na neschopenku. Tu mi vystavili v CARU. Jinak jsem byla na neschopence do kontrolního ultrazvuku v 8 týdnu. Bývali by mi ji nechali. Těhu bohužel nedopadlo a odcházela jsem se slovy, že zítra na potrat a až se budu cítit ukončit neschopenku tak mám přijít. Nechali mi čas se z toho vzpamatovat. Takže ze strany neschopenky nebyl v CARU vůbec žádný problém.
Jinak můj zaměstnavatel nepátral proč jsem doma. Také jsem se vymluvila na ženské problémy. Nikomu jsem neřekla v práci že podstupujeme IVF. Ještě že se to nikdo nedozvěděl, nesnáším pak ty lítostné řeči a gesta..

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 31.01.18 11:49

A důvod té pracovní neschopnosti? :think:

Marcam
Kelišová 5083 příspěvků 31.01.18 11:51

@Elis95 Já mám v práci problém z propustkama, takže už ted se bojím jak vyřeším cesty do CAR. :(

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 12:02

No já ani nevím, jestli ta PN je nutná. Pracuji v obchodě a celý den stojím na nohou a běhám, doktor z car řekl ze se dává neschopenka a tečka. Já bych klidně do práce chodila, na druhou stranu bych nerada něco zanedbala.
A co se píše na tu neschopenku z CAR? (Nikdy jsem zadnou neschopenku neměla) asi tam bude razítko předpokládám? Jinak jsem byla na ty gynekologii a moc se jim do toho tedy nevhtělo, řekli mi ať přijdu až to bude aktuální a domluvíme se, tak já nevím.
Největší problém je v tom, ze jsem se snažila trefit do termínu a vzala si dovolenou na 14 dní, takže následně mi nikdo další dovolenou proste nedá když se to kvůli mému cyklu posunulo na březen. :roll:

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 31.01.18 12:33

@Kristy90 : upřímně je to takový alibismus ze strany CAR. Žádný důvod pracovní neschopnosti zde není. Dost chápu gynekologa, protože nemá na jakou dg ji napsat (pokud tedy nechce lhát). Kontroly chodí opravdu hojně. Nejen na pacienty ;-)

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 31.01.18 12:57

@cell a ty mas za sebou nějaké úspěšně Ivf a chodila jsi do práce?

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 31.01.18 13:02

@Kristy90 : mám za sebou 2 IVF, jedno neúspěšné a jedno úspěšné. Pak 1× spontánní potrat v 8. tt a 1 těhotenství z přirozené koncepce. Do práce jsem chodila při všem

nemyslím si, že by příp. pracovní neschopnost měla na úspěšnost IVF jakýkoli vliv ;-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >