Neschopenka (skrz těhotenství) ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 07:56
Neschopenka (skrz těhotenství) ve zkušební době

Ahoj holky :mavam:
Potřebuji radu - jak to je když jsem nedávno nastoupila do nové práce (listopad 2018). Zkušební doba mi končí na konci února. A mám jít na konci ledna na neschopenku?
Můžou mě z práce hned ve zkušební době vyhodit s tím že budu muset jít na ÚP a nebudu dostávat žádné peníze nebo musí počkat až se jakoby „vrátím z neschopenky“? A do té doby mi budou vyplácet nějaké % z platu? Máte s tím někdo zkušenosti?
Předem děkuji! :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 07:57

@beruska1533 proč by si měla jít na neschopenku, když ti nic není… V práci neříkej že jsi těhotná, nejsi povinná to oznamovat. Pracuj dal normálně do konce zkušební doby pak už ti nic nehrozí…

beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 08:00
@Anonymní píše:
@beruska1533 proč by si měla jít na neschopenku, když ti nic není… V práci neříkej že jsi těhotná, nejsi povinná to oznamovat. Pracuj dal normálně do konce zkušební doby pak už ti nic nehrozí…

Já jsem tu nerozepisovala svůj zdravotní stav tak kde je napsané že mi nic není ?
Kdyby byla možnost nejít na neschopenku tak je snad samozřejmost že zůstanu dokud budu moct. Jenže já nemůžu a potřebuji tyto informace co nejdříve zjistit abych nezůstala bez koruny. Ale děkuji :)

stinga
Závislačka 4894 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 08:02

@beruska1533 jo když půjdeš na neschopenku, tak tě v rámci zkušební doby vyhodí, to je snad jasné a těchto dotazů je tu mraky

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 04.01.19 08:04

@beruska1533
Můžou s tebou ukončit pracovní poměr ve zkušební době po 14 dnech trvání neschopenky - ty ti ještě musí proplatit. Pak nemusíš na ÚP, pokut ti bude neschopenka trvat, prostě ti ji bude vyplácet ossz. Taky mi to tak blbě vyšlo, ale nemocenskou pobírám dál, i když mě vykopli už v červenci

beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 08:06

@Taače A ta nemocenská se vypočítává z čeho? A sociální a zdravotní za mě platí kdo? Já budu vůbec poprvé na neschopence takže se v těchto věcech vůbec nevyznám. Děkuji :hug:

eumedon
Extra třída :D 13975 příspěvků 04.01.19 08:06
@beruska1533 píše:
Ahoj holky :mavam:
Potřebuji radu - jak to je když jsem nedávno nastoupila do nové práce (listopad 2018). Zkušební doba mi končí na konci února. A mám jít na konci ledna na neschopenku?
Můžou mě z práce hned ve zkušební době vyhodit s tím že budu muset jít na ÚP a nebudu dostávat žádné peníze nebo musí počkat až se jakoby „vrátím z neschopenky“?A do té doby mi budou vyplácet nějaké % z platu? Máte s tím někdo zkušenosti?
Předem děkuji! :kytka:

Ani to, ani ono.

Zákoník práce

§ 66
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů **trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance. **

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 04.01.19 08:09
@beruska1533 píše:
Já jsem tu nerozepisovala svůj zdravotní stav tak kde je napsané že mi nic není ?
Kdyby byla možnost nejít na neschopenku tak je snad samozřejmost že zůstanu dokud budu moct. Jenže já nemůžu a potřebuji tyto informace co nejdříve zjistit abych nezůstala bez koruny. Ale děkuji :)

tak předpokládá se, že pokud Ti zdravotní stav nedovoluje pracovat, tak půjdeš na neschopenku hned a ne až pomalu za měsíc :roll:
jinak ve zkušebce tě můžou vyhodit (po 14ti dnech trvání PN), případně se dobu PN zkušebka posune (tzn když má končit na konci února a třeba týden budeš v PN, skončí ti až 7.března).
Doporučuju vydržet alespoň do konce zkušebky, abys měla nárok na PPM (pokud tedy máš odpracováno a nárok na něj ti vznikne).

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 04.01.19 08:10

@beruska1533 Taky jsem tomu vůbec nerozuměla no, hned jsem si všude volala - sociální nejspíš nikdo, to není povinné. Zdravotní pak stát. Ale radši pak informuj svou pojišťovnu. Na ten výpočet je tam nějaký vzorec na denní vyměřovací základ, ale tomu nerozumím ani za prd, takže cca 60% hrubé mzdy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 08:14

@beruska1533 tak kdyby ti něco bylo jdeš na neschopenku asi hned ne? Nebo ty víš, že za měsíc ti něco bude? :potlesk: :jazyk:

beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 08:18

@Jitul.kaaa9 Já jsem si přišla od normálních ženských poradit. Ne poslouchat rejpalky. Hlavně teda s někým komu se to stalo a má s tím zkušenosti. Jdu na neschopenku až na konci ledna abych si to do té doby mohla zjistit popřípadě i na úřadech. Kam se vzhledem k tomu že moje práce je přes ráno a odpoledne nemám moc šanci dostat. :nevim: Odpracovaný rok právě nemám, protože jsem chvíli po vysoké..Je mi docela k ničemu že 14 dní mě vyhodit nemůžou, protože pak mě stějně vyhodí a co potom ?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 08:18

Tehotenstvi = nemoc :roll:

beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 08:19
@Anonymní píše:
@beruska1533 tak kdyby ti něco bylo jdeš na neschopenku asi hned ne? Nebo ty víš, že za měsíc ti něco bude? :potlesk: :jazyk:

Hihi. Anonym je vždycky největší hrdina 8) :oops: ;)

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 08:20

@beruska1533 dost ubohy duvod proc nejdes na PN hned,ptze kdyby Ti neco bylo,tak vubec neresis nejake urady a jdes rovnou a pak si to vyresis v ramci vychazek ..

beruska1533
Povídálka 38 příspěvků 04.01.19 08:21
@Taače píše:
@beruska1533 Taky jsem tomu vůbec nerozuměla no, hned jsem si všude volala - sociální nejspíš nikdo, to není povinné. Zdravotní pak stát. Ale radši pak informuj svou pojišťovnu. Na ten výpočet je tam nějaký vzorec na denní vyměřovací základ, ale tomu nerozumím ani za prd, takže cca 60% hrubé mzdy.

Takže nejlepší možnost je si to asi obvolat. Nebo zjistit na tom ÚP. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >