Neschopenka už na 1. těhotenském vyšetření?

Anonymní
30.3.21 16:02

Neschopenka uz na 1. Těhotenském vyšetření?

Krásný dobry den, rada bych věděla, jestli nektera z vás šla marodit hned od prvního potvrzení těhotenství. Treba z důvodu těžké práce, psychické zátěže, nocnich služeb, zdravotniho stavu. Popripade kdy vás lékař nechal doma. Musely jsme ho/ji ukecavat? :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14193
30.3.21 16:04
@Anonymní píše:
Krásný dobry den, rada bych věděla, jestli nektera z vás šla marodit hned od prvního potvrzení těhotenství. Treba z důvodu těžké práce, psychické zátěže, nocnich služeb, zdravotniho stavu. Popripade kdy vás lékař nechal doma. Musely jsme ho/ji ukecavat? :mrgreen:

A proc? Pokud nema tehotna zdravotni potize? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
30.3.21 16:16

Me se doktorka ptala hned na 1. kontrole sama. Nechtela jsem, zatim neni treba.

A do toho proc je kazdymu velky hnedy. At nastavajici maminka dela, jak uzna sama za vhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
30.3.21 16:18

Tak ono záleží hodně na doktorovi, některý vypisuje neschopenku jen co řekneš, že jsi těhotná. Třeba kamaradka chtěla neschopenkul na pár dní kvůli nevolnostem a musela dost svého Dr ukecávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53000
30.3.21 16:23

Tak na základě zdravotního stavu může lékař těhotnou odeslat kdykoliv, i na první prohlídce (mně bylo jako rizikové nabídnuto okamžitě, sice jsem odmítla, ale kdybych chtěla, mohla jsem hned).
Těžkou práci či noční služby neřeší lékař, ale zaměstnavatel, a to klidně od zjištění těhotenství, pokud mu o něm ženská řekne a na základě zákonných důvodů o změnu požádá, není to ale neschopenka.
Na základě psychické zátěže legálně nenechá těhotnou doma asi nikdo, ale možná se nějaký doktor nechá ukecat, pak si ale musí vymyslet nějaký zdravotní problém a pak ji opět může odeslat kdykoliv.
Neschopenka od lékaře je pak klasická, s časově omezenými vycházkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16061
30.3.21 17:02
@Anonymní píše:
Krásný dobry den, rada bych věděla, jestli nektera z vás šla marodit hned od prvního potvrzení těhotenství. Treba z důvodu těžké práce, psychické zátěže, nocnich služeb, zdravotniho stavu. Popripade kdy vás lékař nechal doma. Musely jsme ho/ji ukecavat? :mrgreen:

Kdyz se ptáš jestli ho někdo musel ukecavat, tak v tvém případě ten důvod nebude tak horký co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
30.3.21 17:03

Neni to bezna vec.
Nevhodnost pracovniho zarazeni ma primarne resit tehotna se zamestnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7729
30.3.21 17:09

Tak záleží kdy ta první kontrola je. Jestli tam poběžís ještě s mokrým testem tak asi moc neuspejes. Nevhodna práce není důvod na PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1444
30.3.21 17:20
@Anonymní píše:

Proč chceš být od začátku těhotenství v PN?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 17:22

Byla jsem na neschopence od prvního vyšetření. Pokud chceš být doma, tak to určitě zkus. Ne každý dělá práci kterou by měl aspoň trochu rád a pak už se nezastavíš až do důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
30.3.21 17:36
@Anonymní píše:

Tak to se mi nestalo aby Dr psala automaticky neschopenku jen tak…já měla vleklé problémy se zády takže neschopenka byla hned od začátku…po porodu byla operace která se moc nepodařila druhé těhotenství tím pádem bylo to samé co první

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 18:09

Měla jsem neschopenku od první kontroly, mela jsem
nevolnosti, pracovala jsem ve fabrice a zachody byli dost daleko, jediný opruz byli vycházky.

• Citovat
  • Nahlásit
30.3.21 18:11

Moje doktorka jen tak PN nevystavuje. V prvním těhotenství jsem ji o to vážně prosila, protože jsem tehdy nemohla na záda a pracovala jsem 11hodin denně jako vedoucí v Pepcu, ale nenapsala, řekla mi žes tímto problémem mám jít k praktickému lékaři. Teď v druhém těhu hned na první kontrole mi chtěla PN vystavit kvůli covidu. Protože dělám ve školce jako chůva. Ale to jsem odmítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
30.3.21 18:33
@Anonymní píše:

Ano já. Lékaž přišel na to, že mám přepážku v děloze a o tom, že bych šla do práce, kde jsem krotila divou zvěř(děti) nechtěl ani slyšet. Nevěděli jsme, co těhotenství s dělohou udělá. U druhého už jsem pracovala, ale to jsem seděla v kanceláři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
30.3.21 18:34

Ale upřímně tehdy ještě byly neomezený vycházky a i tak to byla dost pruda. S omezenýma vycházkama si to nedokážu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat