Neschopenka v 8tt či dřív? Jaký byl důvod?

Anonymní
6.12.19 15:50

Neschopenka v 8tt či dřív? Jaký byl důvod.

Ahoj holky, mám možná hloupý dotaz. Jsem v 8tt, nemám krom celkem velké únavy od začátku žádný problém. Jen mě dnes začalo bolet v podbřišku, což doufám není nic v tomto týdnu neobvyklého. Pracuji v tiskárně, kde je prašno, hluk, manipulace papírem, čistící materialy(toulen apod.), celou směnu na nohou bez možnosti si sednout.
Můj dotaz zní jestli si myslíte že toto by mohli být padne důvody k tomu aby mě nechal dr doma? Mám obavu vůči mimi aby se něco nepokazilo.
Vím že by se to rovnalo jít financne o hodně níž, ale zdraví je na prvním místě. Díky za jakýkoliv názor. Pracovat jinde tak by mě ani nenapadlo že bych chtěla zůstávat doma. :nevim: :?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6.12.19 15:52

Požádej zaměstnavatele o přeřazení na práci vhodnou pro těhotné, nevím proč pn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 15:54

@lachtanice86 zapomněla jsem dodat, je to menší firma, kde máme všichni své zařazení. Jiná pozice pro mě není. (pracuji na řezačce)

• Nahlásit
  • Citovat
4768
6.12.19 15:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám možná hloupý dotaz. Jsem v 8tt, nemám krom celkem velké únavy od začátku žádný problém. Jen mě dnes začalo bolet v podbřišku, což doufám není nic v tomto týdnu neobvyklého. Pracuji v tiskárně, kde je prašno, hluk, manipulace papírem, čistící materialy(toulen apod.), celou směnu na nohou bez možnosti si sednout.
Můj dotaz zní jestli si myslíte že toto by mohli být padne důvody k tomu aby mě nechal dr doma? Mám obavu vůči mimi aby se něco nepokazilo.
Vím že by se to rovnalo jít financne o hodně níž, ale zdraví je na prvním místě. Díky za jakýkoliv názor. Pracovat jinde tak by mě ani nenapadlo že bych chtěla zůstávat doma. :nevim: :?

Já jsem doma od začátku těhotenství byla jsem doma kvůli nemoci a pak zjistila že jsem těhotná a protože dělám v Mc Donaldu kde jsem byla taky celou směnu na nohách tahala krabice a prostě taky ne ideální a pak jsem ještě začala krvácet takže jsem doma v pondělí začínám 25 tt a jak píši jsem od začátku doma i kvůli miminku je to lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
6.12.19 16:00
@Anonymní píše:
@lachtanice86 zapomněla jsem dodat, je to menší firma, kde máme všichni své zařazení. Jiná pozice pro mě není. (pracuji na řezačce)

tak pokud pro tebe nebude mít jinou práci vhodnou pro těhotné, tak tě musí nechat doma za 100%. Pokud půjdeš na PN, ošidíš se o peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:02
@Anonymní píše:

No tak když nic nenajde má tě nechat doma za plný plat. Pořád nevím proč pn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:03
@jary1 píše:
tak pokud pro tebe nebude mít jinou práci vhodnou pro těhotné, tak tě musí nechat doma za 100%. Pokud půjdeš na PN, ošidíš se o peníze.

Pravda a navíc vycházky max 6hodin denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:06
@lachtanice86 píše:
Pravda a navíc vycházky max 6hodin denně

Na Vánoce ideál :jazyk: zakladatelko já byla na neschopence taky od první kontroly, nicméně jen proto, že jsem nechtěla nic dělat, řešit… Kdybych měla nevhodnou práci, tak potom malá domů a zaměstnavatel by skákal jak já pískám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:18

@Bubla Bůčková no tak nekdo se chce válet doma za málo peněz a někdo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:25
@lachtanice86 píše:
@Bubla Bůčková no tak nekdo se chce válet doma za málo peněz a někdo ne

To jo, já jen že ráda nazývám věci pravými jmény :mrgreen: se mi líbí tady ty příběhy právě :lol: a tipuju to na následnou diskuzi, ale na Vánoce přece je pro mě lepší být v péči rodiny a na Silvestra odpočívat na Bali, tak proč mi doktorka nezmění pobyt a myslíte, že na těhotné chodí kontrola :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 16:27

Já jsem doma na neschopence od 7tt z toho důvodu, že než jsem zjistila že jsem těhotná dala jsem v práci výpověď. Těhotnou by mě už nikde asi nezaměstnali. A tak mi doktorka sama nabídla neschopenku ať mám alespoň nějaký příjem do mateřské. Takže pokud ti nezbývá nic jiného a zaměstnavatel tě doma nechce nechat na 100 procentech platu. Myslím ze se se svým lékařem můžeš dohodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
6.12.19 16:31

Ještě bych zkusila domluvit se zaměstnavatelem, jestli přeci jen něco jiného nemá, klidně hůře placeného. Rozdíl by pak doplacela socialka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2207
6.12.19 16:57

S prvním jsem dělala až do porodu. Nebyl zdravotní důvod zůstávat doma. S druhým jsem od 11tydne zůstala doma kvůli krvácení. Nezůstávej doma pokud pro to nemáš důvod, bude ti to pomalu utíkat, z domu se nehneš - ani na jaře a v létě na déle jak 6hodin. Nezastihne te náhodou kontrola a bude pruser, stojí ti to za to? A nebo jak rádi holky - preradit na jinou práci a pokud nemá být doma za 100% platu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8481
6.12.19 16:59
@Baramaam píše:
Ještě bych zkusila domluvit se zaměstnavatelem, jestli přeci jen něco jiného nemá, klidně hůře placeného. Rozdíl by pak doplacela socialka.

Ale sociálka ten rozdíl nedoplatí jen na základě jejich domluvy, ale na základě toho, že ona má opravdu práci pro těhotnou nevhodnou nebo její zdraví ohrožující (což 90% těch, které si to myslí, nemá). Ano, pokud do řezačky zakládá např. 15kg role papíru apod., tak to jako těhotná nesmí. Ale limit břemen je u těhotných např. 7,5kg jednorázově (vzít a ručně přenášet do 10m vzdálenosti), u 5kg je ta vzdálenost 15m. Za směnu nesmí takto těhotná nést více než 2500kg. Tzn. že je např. úplně v pořádku, když těhotná v rámci jedné směny odnosí 500ks 5kg balíků na vzdálenost 15m (jen to musí dělat s přestávkami).
Tady si opravdu každá druhá myslí, že její práce je příliš fyzicky namáhavá (a ten zbytek jsou kancelářské krysy, které si zase myslí, že mají nárok na neschopenku kvůli stresu :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 17:24

@zrcadlo ja jsem ted sedm tydnu tehu, pracuji jako zdravotni sestricka na odd kde je I TBC. Zatim pracuji, nechci holkam pikazit vanoce. Ale zamestnavatel me nikam nepreradi, nemaji kam a jak se to resi? Vemte si prosim neschopenku…asi tak. Na to, aby mi zaplatili 100 procent se mi s nima nechce hadat..tak co nadelam. Od ledna taktez planuji PN. Zakladatelko hodne sresti:kiss:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama