Reklama

Neschopenka v rizikovém těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MisulkaP
Stálice 68 příspěvků 10.09.18 17:45
Neschopenka v rizikovém těhotenství

Ahojte chci se zeptat jak to teď funguje, kdybych musela jít na rizikové těhotenství, jak jste měli vy vycházky omezené nebo neomezené? Kvůli svým nemocem bych měla jít na rizikové, ale nějak. Si nedokážu představit být doma 7 měsíců :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5999 příspěvků 10.09.18 17:46

@MisulkaP omezené, max 6hodin denně, platí pro všechny těhotné.

cell
Echt Kelišová 8043 příspěvků 10.09.18 17:47

@MisulkaP : s neomezenými vycházkami nepočítej. Maximum je 6 hodin denně, max do 19. hod

Uživatel je onlineTaače
Kecalka 260 příspěvků 10.09.18 17:49

Jsem na rizikovém teď a mám 6 hodin denně. Ale stalo mě to trochu smlouvání - pokud bys měla tak rizikové, že se můžeš vyvrátit nebo tak, tak může mít taky řeči. Ale asi jak který dr, na 6 hodin nárok máš :palec:

cell
Echt Kelišová 8043 příspěvků 10.09.18 17:54

@Taače : žádný „nárok“ neexistuje. Vycházky jsou plně na rozhodnutí ošetřujícího lékaře, který zváží v souvislsoti s diagnózou, pro kterou je pracovní neschopnost vypsána

Markéta80
Hvězda diskuse 39634 příspěvků 10.09.18 17:58

@MisulkaP záleží jak rizikové těhotenství je. Vycházky nemusíš mít žádná, max 6h. Já rizikové měla, 4h vycházky a ani ty jsem nevyužila ;)

Bubla_Bučková
Závislačka 3419 příspěvků 10.09.18 18:00
@MisulkaP píše:
Ahojte chci se zeptat jak to teď funguje, kdybych musela jít na rizikové těhotenství, jak jste měli vy vycházky omezené nebo neomezené? Kvůli svým nemocem bych měla jít na rizikové, ale nějak. Si nedokážu představit být doma 7 měsíců :?

Tak 8 týdnů je mateřská, v 7. Týdnu to tak rozhodnete, 4 týdny dovolená… Takže je to spíš 5 měsíců. První měsíc budeš mít nevolnosti a stejně ležet a 4 měsíce dáš :kytka:

Procházky jsem měla 13.00-19.00.Teď v těch vedrech? Stejně jsem byla doma v chládku. V hnusné zimě - nikam nechodíš. Na dovolenou k moři - bála bych se… Takže úplná pohoda a kontrola teda nepřišla ani jednou.

MisulkaP
Stálice 68 příspěvků 10.09.18 18:05

@Bubla_Bučková tak horko pokud vím tak už stejně není, a nejde mi trajdat někdo po městě, ale třeba jet nakoupit a manželem nebo zajet kamarádkou, nebo pokoupit pro to malé nějaké hadříky. Jak to Myslíte 4tydny dovolené? A když jste na mateřské tak vycházky pro vás už neplatí?

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 10.09.18 18:07

no, ze začátku s vycházkami nepočítej vůbec. Pak dle uvážení lékaře, maximálně těch 6 hodin. Já jsem měla rizikové těhotenství u druhého dítěte, po ukončení prvního trimestru (ve kterém jsem u předchozího těhotenství potratila) jsem teprve dostala vycházky. Mě teda lékař schválil i tu dovolenou u moře. Ale byla koupená ještě před zjištěním těhotenství a další průběh těhotenství byl tak dobrý, že to zdravotní stav umožnil. Kdyby bylo cokoliv špatně nebo nejisté, dovolenou jsme odpískali. Jinak třeba těhotenské nevolnosti v podstatě neznám ani od jednoho dítěte, takže to nemusí být pravidlem.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 2860 příspěvků 10.09.18 18:08
@MisulkaP píše:
@Bubla_Bučková tak horko pokud vím tak už stejně není, a nejde mi trajdat někdo po městě, ale třeba jet nakoupit a manželem nebo zajet kamarádkou, nebo pokoupit pro to malé nějaké hadříky. Jak to Myslíte 4tydny dovolené? A když jste na mateřské tak vycházky pro vás už neplatí?

Samozřejmě, mateřská totiž není nemoc.

Bubla_Bučková
Závislačka 3419 příspěvků 10.09.18 18:27
@MisulkaP píše:

Však říkám, všechno se v pohodě dalo :mavam: Párkrát o víkendu výlet nebo k rodičům (2 hodiny zpáteční cesta a 4 hodiny třeba grilování na zahradě u bazénu).A ty už těhotná jsi? Běžná dovolená v práci, nebo tu už máš vyčerpanou? Třeba se těhotenství zadaří na jaře… Na mateřské je volný pohyb :D

MisulkaP
Stálice 68 příspěvků 10.09.18 18:30

@Bubla_Bučková ano těhotná jsem a dovolená vyčerpaná, pouze tři dny co potřebujeme na. Vánoce :D

Bubla_Bučková
Závislačka 3419 příspěvků 10.09.18 18:33

@MisulkaP tak gratuluju :hug: no vyšlo to blbě celkem vzhledem k těm dovoleným atd, ale hlavně že se zadařilo :srdce:

Jo neboj to zvládneš, přes vánoce a Silvestr je to teda na pytel, ale jinak se to dá :pankac:

MisulkaP
Stálice 68 příspěvků 10.09.18 18:35

@Bubla_Bučková tak. Uvidíme jak. Se k tomu všemu postaví paní doktorka, já bych nejradši zůstala aspoň do konce roku v práci, ale taky záleží co mi zdraví dovolí a dekuji

Uživatel je onlineTaače
Kecalka 260 příspěvků 10.09.18 19:04

@cell Já jsem to nemyslela jako nárok že musí být, ale spíš nárok jako maximální. Špatně jsem se vyjádřila :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >