Neschopenka v rizikovém těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MisulkaP
Kecalka 103 příspěvků 10.09.18 17:45
Neschopenka v rizikovém těhotenství

Ahojte chci se zeptat jak to teď funguje, kdybych musela jít na rizikové těhotenství, jak jste měli vy vycházky omezené nebo neomezené? Kvůli svým nemocem bych měla jít na rizikové, ale nějak. Si nedokážu představit být doma 7 měsíců :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6671 příspěvků 10.09.18 17:46

@MisulkaP omezené, max 6hodin denně, platí pro všechny těhotné.

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 10.09.18 17:47

@MisulkaP : s neomezenými vycházkami nepočítej. Maximum je 6 hodin denně, max do 19. hod

Taače
Kecalka 465 příspěvků 10.09.18 17:49

Jsem na rizikovém teď a mám 6 hodin denně. Ale stalo mě to trochu smlouvání - pokud bys měla tak rizikové, že se můžeš vyvrátit nebo tak, tak může mít taky řeči. Ale asi jak který dr, na 6 hodin nárok máš :palec:

cell
Echt Kelišová 8064 příspěvků 10.09.18 17:54

@Taače : žádný „nárok“ neexistuje. Vycházky jsou plně na rozhodnutí ošetřujícího lékaře, který zváží v souvislsoti s diagnózou, pro kterou je pracovní neschopnost vypsána

Markéta80
Hvězda diskuse 40552 příspěvků 10.09.18 17:58

@MisulkaP záleží jak rizikové těhotenství je. Vycházky nemusíš mít žádná, max 6h. Já rizikové měla, 4h vycházky a ani ty jsem nevyužila ;)

Bubla_Bučková
Závislačka 4155 příspěvků 10.09.18 18:00
@MisulkaP píše:
Ahojte chci se zeptat jak to teď funguje, kdybych musela jít na rizikové těhotenství, jak jste měli vy vycházky omezené nebo neomezené? Kvůli svým nemocem bych měla jít na rizikové, ale nějak. Si nedokážu představit být doma 7 měsíců :?

Tak 8 týdnů je mateřská, v 7. Týdnu to tak rozhodnete, 4 týdny dovolená… Takže je to spíš 5 měsíců. První měsíc budeš mít nevolnosti a stejně ležet a 4 měsíce dáš :kytka:

Procházky jsem měla 13.00-19.00.Teď v těch vedrech? Stejně jsem byla doma v chládku. V hnusné zimě - nikam nechodíš. Na dovolenou k moři - bála bych se… Takže úplná pohoda a kontrola teda nepřišla ani jednou.

MisulkaP
Kecalka 103 příspěvků 10.09.18 18:05

@Bubla_Bučková tak horko pokud vím tak už stejně není, a nejde mi trajdat někdo po městě, ale třeba jet nakoupit a manželem nebo zajet kamarádkou, nebo pokoupit pro to malé nějaké hadříky. Jak to Myslíte 4tydny dovolené? A když jste na mateřské tak vycházky pro vás už neplatí?

nozu
Extra třída :D 11764 příspěvků 10.09.18 18:07

no, ze začátku s vycházkami nepočítej vůbec. Pak dle uvážení lékaře, maximálně těch 6 hodin. Já jsem měla rizikové těhotenství u druhého dítěte, po ukončení prvního trimestru (ve kterém jsem u předchozího těhotenství potratila) jsem teprve dostala vycházky. Mě teda lékař schválil i tu dovolenou u moře. Ale byla koupená ještě před zjištěním těhotenství a další průběh těhotenství byl tak dobrý, že to zdravotní stav umožnil. Kdyby bylo cokoliv špatně nebo nejisté, dovolenou jsme odpískali. Jinak třeba těhotenské nevolnosti v podstatě neznám ani od jednoho dítěte, takže to nemusí být pravidlem.

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3494 příspěvků 10.09.18 18:08
@MisulkaP píše:
@Bubla_Bučková tak horko pokud vím tak už stejně není, a nejde mi trajdat někdo po městě, ale třeba jet nakoupit a manželem nebo zajet kamarádkou, nebo pokoupit pro to malé nějaké hadříky. Jak to Myslíte 4tydny dovolené? A když jste na mateřské tak vycházky pro vás už neplatí?

Samozřejmě, mateřská totiž není nemoc.

Bubla_Bučková
Závislačka 4155 příspěvků 10.09.18 18:27
@MisulkaP píše:

Však říkám, všechno se v pohodě dalo :mavam: Párkrát o víkendu výlet nebo k rodičům (2 hodiny zpáteční cesta a 4 hodiny třeba grilování na zahradě u bazénu).A ty už těhotná jsi? Běžná dovolená v práci, nebo tu už máš vyčerpanou? Třeba se těhotenství zadaří na jaře… Na mateřské je volný pohyb :D

MisulkaP
Kecalka 103 příspěvků 10.09.18 18:30

@Bubla_Bučková ano těhotná jsem a dovolená vyčerpaná, pouze tři dny co potřebujeme na. Vánoce :D

Bubla_Bučková
Závislačka 4155 příspěvků 10.09.18 18:33

@MisulkaP tak gratuluju :hug: no vyšlo to blbě celkem vzhledem k těm dovoleným atd, ale hlavně že se zadařilo :srdce:

Jo neboj to zvládneš, přes vánoce a Silvestr je to teda na pytel, ale jinak se to dá :pankac:

MisulkaP
Kecalka 103 příspěvků 10.09.18 18:35

@Bubla_Bučková tak. Uvidíme jak. Se k tomu všemu postaví paní doktorka, já bych nejradši zůstala aspoň do konce roku v práci, ale taky záleží co mi zdraví dovolí a dekuji

Taače
Kecalka 465 příspěvků 10.09.18 19:04

@cell Já jsem to nemyslela jako nárok že musí být, ale spíš nárok jako maximální. Špatně jsem se vyjádřila :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >