Neschopenka v těhotenství a konec smlouvy na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:14
Neschopenka v tehotenstvi a konec smlouvy na dobu urcitou

Ahoj vsem, jdu si pro radu. Jsem tehotna v 7.mesici. Protoze jsem mela nejake komplikace a hrozi mi predcasny porod dr.me uz dlouho tlacila do neschopenky. Poslednim srpnovym dnem mi skoncila smlouva na dobu urcitou. Pracovala jsem v tomto zamestnani dva roky. Nyni jsem tedy na neschopence. Je nutne se jeste hlasit i na pracovni urad? Nerada bych aby mi vznikal dluh za zdrav. pojisteni… Dale jsem se chtela poptat jak je to s materskou, pry formular dava gynekolog a pak se odnasi na socilaku. Je to tak? Omlouvam se nemam s tim zadne zkusenosti, tehulky okolo sebe nemam a nevim si ted s tim vsim rady. Nechci neco zanedbat. Dekuji za pripadne rady :kytka:

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 03.09.18 22:20

Jsi na neschopence i po ukončení pracovního poměru. Na ÚP nemusíš,ani by tě nezaregistrovali když jsi v pn. Budeš na ní až do porodu,resp do mateřské. Papír co vím se nosí poslednímu zaměstnavateli a on odesílá.

ÁjaMil
Kecalka 420 příspěvků 03.09.18 22:21

@andelka83
Super info :srdce:

Příspěvek upraven 04.09.18 v 06:52

P4ja
Kelišová 6612 příspěvků 03.09.18 22:29
@andelka83 píše:
Jsi na neschopence i po ukončení pracovního poměru. Na ÚP nemusíš,ani by tě nezaregistrovali když jsi v pn. Budeš na ní až do porodu,resp do mateřské. Papír co vím se nosí poslednímu zaměstnavateli a on odesílá.

Může donést zaměstnavateli, ale klidně i poslat na sociálku sama, aby měla jistotu, že to bude předané včas.

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 03.09.18 22:32

@P4ja a budou tam mít všechno co je potřeba?
Uvažuju že to nebude špatný nápad,mám jít na md těsně před Vánocemi, pochybuji že to z práce budou řešit dřív než první týden v lednu.

P4ja
Kelišová 6612 příspěvků 03.09.18 22:36

@andelka83 No, podklady pro MD si vyžádají od zaměstnavatele.

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 03.09.18 22:39

@P4ja a je to pak vůbec rychlejší?

P4ja
Kelišová 6612 příspěvků 03.09.18 22:42
@andelka83 píše:
@P4ja a je to pak vůbec rychlejší?

Řekla bych, že spolehlivější. A jinak záleží na zaměstnavateli. Já třeba papíry na MD dávala na začátku měsíce a zaměstnavatel je poslal účetní až na konci měsíce s výplatami, takže jsem první MD dostala dost pozdě.

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 03.09.18 22:44

Mam stejnou zkusenost. Na UP nemusis, jsi dale na neschopence. Zadost o materskou zasila posl.zamestnavatel, on take papir vyplnuje. A pozor, kdyz ti zkoncil prac.pomer a jsi na nemocenske: tuto zmenu musis jit nahlasit na zdravotni pojistovnu!

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 03.09.18 22:48

@P4ja no,oni se vzhledem k Vánocům a konci roku asi nepretrhnou ani tam ani tam.

P4ja
Kelišová 6612 příspěvků 03.09.18 22:50
@andelka83 píše:
@P4ja no,oni se vzhledem k Vánocům a konci roku asi nepretrhnou ani tam ani tam.

No řeknu ti to asi takhle, na ossz mají 30 dní od doručení podkladů.

ÁjaMil
Kecalka 420 příspěvků 03.09.18 23:02

@JaPaS2
Aha taky dobre vedet :kytka:

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 04.09.18 08:19

@P4ja no a tak stejně na to budou od toho zaměstnavatele čekat..Tak je to asi jedno co? Se mi nechce v zimě strachat přes celé město, práci mám kousek. Každopádně počítám s tím že než mi přijde první PPM,už budu mít porozeno.

P4ja
Kelišová 6612 příspěvků 04.09.18 08:28

@andelka83
Hele je to tvoje věc, jen jsem napsala, že máš ještě tuhle možnost.

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 04.09.18 08:48

@P4ja jj díky,budu na to myslet,že ta možnost je.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >