Reklama

Neschopenka v těhotenství a konec smlouvy na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:14
Neschopenka v tehotenstvi a konec smlouvy na dobu urcitou

Ahoj vsem, jdu si pro radu. Jsem tehotna v 7.mesici. Protoze jsem mela nejake komplikace a hrozi mi predcasny porod dr.me uz dlouho tlacila do neschopenky. Poslednim srpnovym dnem mi skoncila smlouva na dobu urcitou. Pracovala jsem v tomto zamestnani dva roky. Nyni jsem tedy na neschopence. Je nutne se jeste hlasit i na pracovni urad? Nerada bych aby mi vznikal dluh za zdrav. pojisteni… Dale jsem se chtela poptat jak je to s materskou, pry formular dava gynekolog a pak se odnasi na socilaku. Je to tak? Omlouvam se nemam s tim zadne zkusenosti, tehulky okolo sebe nemam a nevim si ted s tim vsim rady. Nechci neco zanedbat. Dekuji za pripadne rady :kytka:

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 03.09.18 22:20

Jsi na neschopence i po ukončení pracovního poměru. Na ÚP nemusíš,ani by tě nezaregistrovali když jsi v pn. Budeš na ní až do porodu,resp do mateřské. Papír co vím se nosí poslednímu zaměstnavateli a on odesílá.

ÁjaMil
Kecalka 382 příspěvků 03.09.18 22:21

@andelka83
Super info :srdce:

Příspěvek upraven 04.09.18 v 06:52

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 03.09.18 22:29
@andelka83 píše:
Jsi na neschopence i po ukončení pracovního poměru. Na ÚP nemusíš,ani by tě nezaregistrovali když jsi v pn. Budeš na ní až do porodu,resp do mateřské. Papír co vím se nosí poslednímu zaměstnavateli a on odesílá.

Může donést zaměstnavateli, ale klidně i poslat na sociálku sama, aby měla jistotu, že to bude předané včas.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 03.09.18 22:32

@P4ja a budou tam mít všechno co je potřeba?
Uvažuju že to nebude špatný nápad,mám jít na md těsně před Vánocemi, pochybuji že to z práce budou řešit dřív než první týden v lednu.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 03.09.18 22:36

@andelka83 No, podklady pro MD si vyžádají od zaměstnavatele.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 03.09.18 22:39

@P4ja a je to pak vůbec rychlejší?

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 03.09.18 22:42
@andelka83 píše:
@P4ja a je to pak vůbec rychlejší?

Řekla bych, že spolehlivější. A jinak záleží na zaměstnavateli. Já třeba papíry na MD dávala na začátku měsíce a zaměstnavatel je poslal účetní až na konci měsíce s výplatami, takže jsem první MD dostala dost pozdě.

JaPaS2
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 22:44

Mam stejnou zkusenost. Na UP nemusis, jsi dale na neschopence. Zadost o materskou zasila posl.zamestnavatel, on take papir vyplnuje. A pozor, kdyz ti zkoncil prac.pomer a jsi na nemocenske: tuto zmenu musis jit nahlasit na zdravotni pojistovnu!

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 03.09.18 22:48

@P4ja no,oni se vzhledem k Vánocům a konci roku asi nepretrhnou ani tam ani tam.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 03.09.18 22:50
@andelka83 píše:
@P4ja no,oni se vzhledem k Vánocům a konci roku asi nepretrhnou ani tam ani tam.

No řeknu ti to asi takhle, na ossz mají 30 dní od doručení podkladů.

ÁjaMil
Kecalka 382 příspěvků 03.09.18 23:02

@JaPaS2
Aha taky dobre vedet :kytka:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 04.09.18 08:19

@P4ja no a tak stejně na to budou od toho zaměstnavatele čekat..Tak je to asi jedno co? Se mi nechce v zimě strachat přes celé město, práci mám kousek. Každopádně počítám s tím že než mi přijde první PPM,už budu mít porozeno.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 04.09.18 08:28

@andelka83
Hele je to tvoje věc, jen jsem napsala, že máš ještě tuhle možnost.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 04.09.18 08:48

@P4ja jj díky,budu na to myslet,že ta možnost je.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >