Neschopenka v těhotenství ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Layana
Stálice 79 příspěvků 07.05.18 13:43
Neschopenka v těhotenství ano či ne?

Ahoj holky chci se poradit jsem v 11 tt a jsem na neschopence kvůli silenym nevolnostem, uz se to trochu zlepsuje, ale navic jsem i krvacela, nastesti je vse ok ;) rada bych se vratila do prace, ale mam trochu obavy hlavne skrz to krvaceni a infekcni prostredi, delam jen 12 h smeny, pracuji v lekarne, kde si moc clovek nesedne, ale zase zadny velky stres…tak nevim…

Reakce:
rozand
Závislačka 3423 příspěvků 07.05.18 13:47

Šla bych normálně pracovat. Směny si můžeš nechat zkrátit, máš na to nárok.

Layana
Stálice 79 příspěvků 07.05.18 13:50

@rozand u nas to bohuzel nejde, personalne bychom smeny nevykryli, musime delat jen ty 12, ale asi pujdu jak mi prestane byt zle ;)

rozand
Závislačka 3423 příspěvků 07.05.18 13:52

@Layana Zaměstnavatel to musí zařídit, jinak tě má nechat doma za 100 % platu. Kurňa, ženská, další, co nezná svoje práva, ale radši bude sedět na nemocenský :D!

Uživatel je onlinemedunka23
Kelišová 7134 příspěvků 07.05.18 13:52
@Layana píše:
@rozand u nas to bohuzel nejde, personalne bychom smeny nevykryli, musime delat jen ty 12, ale asi pujdu jak mi prestane byt zle ;)

dle zákoníku práce ti zaměstnavatel ty 8hodinové směny dát musí

rozand
Závislačka 3423 příspěvků 07.05.18 13:54

Krom toho když se to vykryje, když jsi na nemocenské… :roll: :roll: :roll:

Layana
Stálice 79 příspěvků 07.05.18 13:58

@rozand to dostanou vypomoc, no zkusim to nejak vyresit…

vertunka
Závislačka 4715 příspěvků 07.05.18 14:39

Do lekarny bych normalne chodila ;-).

lachtanice86
Kelišová 6632 příspěvků 07.05.18 14:43

Taky bych chodila a hodiny ti upravit musí. Přečti si to

Jolynka
Extra třída :D 13624 příspěvků 07.05.18 16:02

To je problém zaměstnavatele, jak to vyřeší. Třeba si vezmou někoho na výpomoc na ty 4 hodiny nebo ti řeknou, že to není možné a ty máš právo zůstat doma za plný plat a nemusíš sedět doma jako u neschopenky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >