Neschopenka v těhotenství ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Layana
Povídálka 31 příspěvků 07.05.18 13:43
Neschopenka v těhotenství ano či ne?

Ahoj holky chci se poradit jsem v 11 tt a jsem na neschopence kvůli silenym nevolnostem, uz se to trochu zlepsuje, ale navic jsem i krvacela, nastesti je vse ok ;) rada bych se vratila do prace, ale mam trochu obavy hlavne skrz to krvaceni a infekcni prostredi, delam jen 12 h smeny, pracuji v lekarne, kde si moc clovek nesedne, ale zase zadny velky stres…tak nevim…

Reklama

Reakce:

rozand
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 07.05.18 13:47

Šla bych normálně pracovat. Směny si můžeš nechat zkrátit, máš na to nárok.

Layana
Povídálka 31 příspěvků 07.05.18 13:50

@rozand u nas to bohuzel nejde, personalne bychom smeny nevykryli, musime delat jen ty 12, ale asi pujdu jak mi prestane byt zle ;)

rozand
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 07.05.18 13:52

@Layana Zaměstnavatel to musí zařídit, jinak tě má nechat doma za 100 % platu. Kurňa, ženská, další, co nezná svoje práva, ale radši bude sedět na nemocenský :D!

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 07.05.18 13:52
@Layana píše:
@rozand u nas to bohuzel nejde, personalne bychom smeny nevykryli, musime delat jen ty 12, ale asi pujdu jak mi prestane byt zle ;)

dle zákoníku práce ti zaměstnavatel ty 8hodinové směny dát musí

rozand
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 07.05.18 13:54

Krom toho když se to vykryje, když jsi na nemocenské… :roll: :roll: :roll:

Layana
Povídálka 31 příspěvků 07.05.18 13:58

@rozand to dostanou vypomoc, no zkusim to nejak vyresit…

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 07.05.18 14:39

Do lekarny bych normalne chodila ;-).

lachtanice86
Kelišová 5425 příspěvků 07.05.18 14:43

Taky bych chodila a hodiny ti upravit musí. Přečti si to

Jolynka
Extra třída :D 13614 příspěvků 07.05.18 16:02

To je problém zaměstnavatele, jak to vyřeší. Třeba si vezmou někoho na výpomoc na ty 4 hodiny nebo ti řeknou, že to není možné a ty máš právo zůstat doma za plný plat a nemusíš sedět doma jako u neschopenky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama