Neschopenka v těhotenství brzy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.11.21 16:05

Neschopenka v těhotenství brzy?

Ahoj holky, napíšu sem moji situaci, prosím, nesuďte, nechte si průpovídky, chci vědět, jak jste to měly vy a znát váš názor.
Jsem poprvé těhotná a za krátkou dobu se toho na mě odehrálo nějak moc. Nové město, bydlení, nová práce, nové povinnosti, teď těhotenství. :srdce: Pracuji nyní jako učitelka v mateřské škole, ale každé ráno už to jsou nevolnosti, zvracení, bolehlav, pak jsem tam jak přejetá válcem a dostávám ze sebe poslední energii. Je to na mě náročné všechno, pořád dokola napomínat pár nevychovaných jedinců a někdy zvedat hlas, muset být ta přísná úča. Do toho poslouchat námitky od vedení, stres kam se podíváš. Sice to není žádná práce ve skladu, žádné noční, 12 hod na nohách apod, ale zase je to na hlavu psychicky náročné. Jsem teprve v 7 tt, ale nejradši bych šla na neschopenku a užila si těhotenství sama se sebou a s miminkem v bříšku, v klidu, zabydlovala se, hnízdila. Ale já si pak připadám jako nějaká líná holka, která nechce pracovat. Myslíte, že je v pohodě říct si o neschopenku takhle brzy? Jak jste to měly vy? Děkuji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12633
22.11.21 16:15

@nemamtuseni Tak neschopenku ti doktor nenapíše, když mu řekneš, že tě nebaví pořád dokola napomínat pár nevychovaných jedinců a někdy zvedat hlas, muset být ta přísná úča. Do toho poslouchat námitky od vedení, stres kam se podíváš…
Takhle to opravdu nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
22.11.21 16:17

Já bych tak brzy nesla, pokud vyloženě nemáš nevolnosti, že bys nemohla opustit koupelnu. Hlas zvedám i doma na starší děti a neustále se nervuju. Budeš zavřená půl roku doma, za zlomek peněz, to není zrovna výhra. Ale delej jak se cítíš, v práci tě nikdo držet násilím nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 16:18
@nemamtuseni píše:
Ahoj holky, napíšu sem moji situaci, prosím, nesuďte, nechte si průpovídky, chci vědět, jak jste to měly vy a znát váš názor.
Jsem poprvé těhotná a za krátkou dobu se toho na mě odehrálo nějak moc. Nové město, bydlení, nová práce, nové povinnosti, teď těhotenství. :srdce: Pracuji nyní jako učitelka v mateřské škole, ale každé ráno už to jsou nevolnosti, zvracení, bolehlav, pak jsem tam jak přejetá válcem a dostávám ze sebe poslední energii. Je to na mě náročné všechno, pořád dokola napomínat pár nevychovaných jedinců a někdy zvedat hlas, muset být ta přísná úča. Do toho poslouchat námitky od vedení, stres kam se podíváš. Sice to není žádná práce ve skladu, žádné noční, 12 hod na nohách apod, ale zase je to na hlavu psychicky náročné. Jsem teprve v 7 tt, ale nejradši bych šla na neschopenku a užila si těhotenství sama se sebou a s miminkem v bříšku, v klidu, zabydlovala se, hnízdila. Ale já si pak připadám jako nějaká líná holka, která nechce pracovat. Myslíte, že je v pohodě říct si o neschopenku takhle brzy? Jak jste to měly vy? Děkuji:)

Me doktor napsal neschopenku hned na první kontrole 6+2 bez problémů A teď v době covidu jako učitelka ve školce to rizikové prostředí je. Ale bude záležet na konkrétním doktorovi, někteří neschopenky jen tak nenapíšou

• Citovat
  • Nahlásit
2093
22.11.21 16:18

No, mě by to bylo blbý :nevim: Neřeknu měsíc před mateřskou, když už fakt nemůžeš, ale být doma trictvrte roku jen tak, asi bych se prostě styděla. Taky nevím, jestli ti gynekolog neschopenku dá, někdo jo, ale možná bys musela lhát a vymyslet si nějaký důvod.

Doma si to ještě užiješ, já bych chodila do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
22.11.21 16:23

Sorry ale ty neuč 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 16:25

Z mého pohledu bych počkala alespoň na 1. screening. Mě se stalo to, že jsem právě po tomto screeningu musela na přerušení těhotenství z důvodu vývojových vad neslučitelných se životem a při představě, že bych se měla vrátit do práce, kde všichni ví, že jsem byla na přerušení těhotenství, to by mě kleplo. No je to čistě taky na tom, jestli ti vůbec tvůj doktor tu neschopenku na riziko napíše… Ale děláš v dnešní době kvůli kovidu v rizikovém prostředí, to by nemusel mít problém, ale zvaž taky všechna pro a proti…

• Citovat
  • Nahlásit
19
22.11.21 16:26

A já si zase myslím, že máš plné právo se zachovat podle toho, jak se cítíš. Myslím, že už je dost těch matek hrdinek, co musí všechno zvládat a ještě jsou na to pyšné a odsuzují druhé za neschopnost. Já bych ráda fandila tobě, která píše, že si chce těhotenství užít - to mi přijde na celé situaci nejpodstatnější.
Je přece také možné, že si doma „jen“ 14 dnů odpočineš a pak celou situaci přehodnotíš. Anebo taky ne. Pokud cítíš, že je to teď všechno nad tvé síly, je z hlediska duševní hygieny velmi rozumné, odpočívat a vypnout hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 16:29

Nechtěla bych byt doma a být limitována vychazkami. Nudila bych se.
Otázka je, zda bude chtít doktor lhát a napíše ti nějakou falešnou diagnozu.

• Citovat
  • Nahlásit
56
22.11.21 16:29

@nemamtuseni taky jsem na neschopence od začátku. Minule těhotenství jsem pracovala a pak mě odvážela sanitka. Došlo mi, že práce je a bude ale miminko tu z hodiny na hodinu být nemusí.. Pokud zvracis, jsi unavená, tak určitě jdi na neschopenku :srdce: hlavně ať jsi v pořádku :srdce: :srdce: v práci si těžko v poledne lehnes na hodinu a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22567
22.11.21 16:36

7 TT to už je skoro pozdě, tos už měla dávno marodit. Navíc když máš tak děsně náročnou práci, to dá přece rozum, že do ní nemůžeš chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 17:06

Mně napsala v 8 TT neschopenku praktická doktorka, měla jsem ji do prvního screeningu, pak nastal covid a já pracovala z domu. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
171
22.11.21 17:09

Nevím, co se tu chceš dozvědět..

Myslím, že zásadně proti a pohrdat bude každá, která by si po finanční stránce nemohla dovolit doma zůstat…. Asi frustrace se tomu říká.

Zbytek ti poradí, ať doma zůstaneš. Nejednáš už sama za sebe a miminko bude radši za maminku, která si bude v klídečku doma nebo venku dělat to, co ji baví… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7395
22.11.21 17:10

Pokud ti je zle a nedáváš to, tak si ji nech napsat a neřeš, co si kdo myslí, nebo nemyslí. Oni nežijí tvůj život ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2128
22.11.21 17:13

Nepracuju ve školství, ale v obchodě.. Takže úplně srovnání nemám.. Ale já šla na nemocenskou hned, protože jsem zvracela Xkrát denně, bylo a je mi ještě do teď (15tt) hodně špatně, navíc jsem k tomu teď prodělala Covid ( s chřipkovými symptomy a ani chřipku těhotná nechce) Navíc Vánoce, tahání zboží, hodně lidí, neustálé stání… Takže, mě můj doktor napsal nemocenskou hned.. Ale je to prostě o domluvě a zvaž, zda na ni vážně chceš zůstat.. mě kdyby bylo aspoň z půli líp, hned bych se do práce vrátila.. Doma dvě děti, klepne mě tady.. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat