Neschopenka v těhotenství, kdy a jak?

146
4.5.17 15:34

Neschopenka v tehotenstvi, kdy a jak?

Ahoj maminky :) chci se jen zeptat a poradit se, ohledne papirku na penize v obdobi neschopnosti. Vubec nevim, ktera bije :lol: :lol: Dnes mi sestricka vystavila 2 listky. Jeden k 30.4. A druhy k 16.5. Na neschopence jsem ale az od 2.5. Ten s datem 30.rekla, ze muzu odevzdat jiz ted kdykoliv a ten s 16.az po tomto datu. Jakto, ze mam odevzdat papirek s datem 30.4., kdyz na neschopence jsem az od 2.5.? Omlouvam se predem za stupidni dotaz :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70109
4.5.17 15:36

@Lee92 Ten s datem 30.4. je blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
4.5.17 15:39

Zavolej sestre at ti to vysvetli. Taky tomu nejak nerozumim. Radeji se poradit, nez neco zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
4.5.17 15:46

Tak listek na penize se dava kazdy mesic, abys dostala nemocenskou, od toho je to listek na penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
4.5.17 17:17

Tak ten k 30 je blbost jestli jsi tam byla dneska. Nenapsala jenom blbe datum? Prvne bys mela odevzat papir zamestnavateli od kdy si na nemocenske (mas tam jenom papirky na penize nebo i ten papir s pruhem?) A pak tusim koncem mesice se odevzdava ten na penize…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
4.5.17 19:00
@Kriss Tina píše:
Tak ten k 30 je blbost jestli jsi tam byla dneska. Nenapsala jenom blbe datum? Prvne bys mela odevzat papir zamestnavateli od kdy si na nemocenske (mas tam jenom papirky na penize nebo i ten papir s pruhem?) A pak tusim koncem mesice se odevzdava ten na penize…

Zaměstnavateli jsem papír s pruhem o začátku neschopnosti již hned toho 2.5. odevzdala. Teď mi vypsala 2 papíry na peníze (1 s tím 30.4. a druhý dopředu, abych prý už nemusela k nim zbytečně chodit).Ten s datem 30. právě nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
4.5.17 19:32

@Lee92 Ten ke 30.4. je prostě blbost, to se sestra spletla, jak si tam byla těsně po konci měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
4.5.17 21:22
@Lee92 píše:
Zaměstnavateli jsem papír s pruhem o začátku neschopnosti již hned toho 2.5. odevzdala. Teď mi vypsala 2 papíry na peníze (1 s tím 30.4. a druhý dopředu, abych prý už nemusela k nim zbytečně chodit).Ten s datem 30. právě nechápu :nevim:

Dle meho jde taky o chybu a chtela ti usetrit cestu. Tedy vystavila listek kd konci mesice- nucmene misto 30.5 se upsala na 30.4. Prvni listek na pdnize se dava po 14 dnech se IV. dilem PN - kdy prechazi vyplata nemicenske ze zamestnavatele na socialku. Tomu odpovida datum 16.5 a pak trva li PN pokazde ke konci mesice. To je ten druhy. Tskze se ji ozvi at ti to opravi. Holt chybka se vloudi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
4.5.17 21:24

@terezahlavackova Když to by neříkala, že ho má odevzdat hned… já bych spíš tipla, že byla zblblá z toho, že tam měla určitě toho 2. spoustu lidí pro lístek na peníze, tak ho bezmyšlenkovitě vypsala i zakladatelce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
4.5.17 22:11

@j.a.n.i1
To je fakt. Kazdopadne se shodnem na tom ze ten 30.4.neni dobre vystaven a je treba ho reklamovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
4.5.17 22:15

@terezahlavackova Jo, to určitě, buď reklamovat, nebo po dohod se sestrou zlikvidovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
4.5.17 22:16

Já bych řekla že se spletla… protože se dává vždy až koncem měsíce takže tam nemůže být datum 16 tého a ten 30.4 je blbost když si nemarodila…takže se asi spletla
Nebo aspon mě dávají lístek na peníze až koncem měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
4.5.17 22:18

@Kajka9 Datum 16. tam být může, protože prvních 14 dní platí zaměstnavatel a tedy se první lístek na peníze (ten co je přímo jedním dílem neschopenky) píše po 14 dnech, což od 2. vychází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
4.5.17 22:20

@j.a.n.i1 Aha takhle tak to jo no já marodím už delší dobu takže si ten začátek nepamatuji… ale ten 30.4 je blbost když začátek je v květnu :) sestřička asi toho měla moc tak se spletla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
4.5.17 22:46

Holky mockrát Vám děkuji :) :D už jsem si říkala, zda nejsem nějaká hodně natvrdlá (na neschopence jsem ještě nikdy nebyla, takže o tom opravdu vím kulový), ale asi se shodneme, že ten na 30.4. je blbost, když jsem ten měsíc ještě pracovala. Skočím za ní, asi si sestra neuvědomila, že jsem ještě nemarodila.

Děkujíí :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama