Neschopenka v těhotenství od praktického lékaře

12.1.21 21:31

Neschopenka v těhotenství od praktického lékaře

Ahoj chci se zeptat v neděli ráno jsem zjistila že jsem těhotná a večer jsem šla na noční no řeknu vám nic moc unavená všechno mě bolelo a hlavně práci mám celkem náročnou prostě jsem to moc nezvladla v pondělí ráno jsem hned volala na gynekologii a hned na úterý mě objednaly nic moc mi doktor neřekl že plod je moc maličký a nejde moc vidět že jsem přišla brzy a objednal mě zas za 14 dní ptal se jak to mám s práci tak jsem mu to popsala a on mi řekl že se musím domluvit v práci že mě musí přeřadit na jinou práci nebo mě prý ze zákona musí nechat za pěníze doma, u nás v práci ale posílají marodit nelze zaměstnávat těhotné volala jsem dnes do práce že už nepřijdu že jdu marodit a když mi gynekolog neschopenku nenapsal že mám přijít za 14 dní a pak se dozvím víc nevím co mám dělat může mi neschopenku na těhotenství vystavit obvodní lékař? Zítra ráno za ním jdu ale nevim jestli uspěju u něho jsem z toho špatná co když mi jí nenapíše nevím co bych pak dělala :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19022
12.1.21 21:38

To, že u vás v práci posílají marodit je ale jenom jejich výmysl. Gynekolog má pravdu. On není od toho, aby psal neschopenku proto, že máš neschopného a hlavně vyčůraného zaměstnavatele. A hlavně se dobrovolně připravíš o spoustu peněz a navíc dovedeš si představit, že budeš třičtvrtě roku sedět doma jen s vycházkami??

A co se týká obvodního, pak ti taky nemusí vyjít vstříc. Těhotenství není nemoc. A pro to, aby tě nechal doma taky potřebuje diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 21:41

A co mám tedy dělat když se necítím na to chodit do práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
12.1.21 21:43

@Pája123456789
Nech se přeřadit na jinou pozici, pokud ji pro tebe nemá, tak budeš doma za 100% náhradu mzdy. Pokud to neudělá, jedna proti zákonu, informovala bych inspektorát práce. Jasně, že noční v těhotenství jsou náročné, ale takhle by ses opravdu připravila o peníze, měla bys vycházky, je to prostě zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 21:46

Tak to jste mi moc nepomohli mě šlo jen o to jestli to obvoďák smí napsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19022
12.1.21 21:47
@Pája123456789 píše:
A co mám tedy dělat když se necítím na to chodit do práce

A to je co? Necítit se chodit do práce?? První trimestr je na tohle náročný. Ale pokud nezvracíš obloukem celý den, nemáš opravdu problémy, tak si nevolnostmi a drobnými bolístkami, únavou prošla skoro každá. A doktor opravdu potřebuje nějakou diagnózu. Můžeš se domluvit, že ti na chvíli napíše pn, ale pochybuju, že to bude chtít prodloužit. A pokud děláš práci nevhodnou pro těhotné, tak je to opravdu věc zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19022
12.1.21 21:49
@Pája123456789 píše:
Tak to jste mi moc nepomohli mě šlo jen o to jestli to obvoďák smí napsat

Obvoďák ti to teoreticky napsat může. Ale ne na to, že se necítíš chodit do práce. Třeba na velké zvracení, dehydrataci aj.

Ale taky může říct, ať to řešíš se svým gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 21:49

Dělám s barvama a hnusnym lepidlem a dýchat to 8 hodin no nevim nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23438
12.1.21 21:50
@Pája123456789 píše:
Ahoj chci se zeptat v neděli ráno jsem zjistila že jsem těhotná a večer jsem šla na noční no řeknu vám nic moc unavená všechno mě bolelo a hlavně práci mám celkem náročnou prostě jsem to moc nezvladla v pondělí ráno jsem hned volala na gynekologii a hned na úterý mě objednaly nic moc mi doktor neřekl že plod je moc maličký a nejde moc vidět že jsem přišla brzy a objednal mě zas za 14 dní ptal se jak to mám s práci tak jsem mu to popsala a on mi řekl že se musím domluvit v práci že mě musí přeřadit na jinou práci nebo mě prý ze zákona musí nechat za pěníze doma, u nás v práci ale posílají marodit nelze zaměstnávat těhotné volala jsem dnes do práce že už nepřijdu že jdu marodit a když mi gynekolog neschopenku nenapsal že mám přijít za 14 dní a pak se dozvím víc nevím co mám dělat může mi neschopenku na těhotenství vystavit obvodní lékař? Zítra ráno za ním jdu ale nevim jestli uspěju u něho jsem z toho špatná co když mi jí nenapíše nevím co bych pak dělala :(

Takže ty jsi s počůraným testem letěla za gynekologem, že chceš na rizikové, protože jsi unavená? To je síla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
12.1.21 21:50
@Pája123456789 píše:
A co mám tedy dělat když se necítím na to chodit do práce

A až se nebudeš cítit na to nechávat dítě 10 hodin ve školce, chtít ho doprovodit k lékaři, stihnout besídku nebo jít deset dní na očr, tak to bude zaměstnavatel mávnutím proutku skákat, jak pískas :nevim: nenech se odbyt. Praktik napíše max 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 21:52

Chodila jsem do práce a dost mě bolí břicho když jsem doma v klidu je to lepší a jelikož obsluhuju stroj kde jen stojím nevydržím to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
12.1.21 21:54

Tak se nech přeřadit na vhodnou pozici pro těhotné :nevim: ani noční dělat nemusíš jako těhotná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16117
12.1.21 21:54
@Pája123456789 píše:
Dělám s barvama a hnusnym lepidlem a dýchat to 8 hodin no nevim nevim

No tak nebudeš dělat s barvami a hnusným lepidlem, ale požádáš zaměstnavatele o přeřazení na jinou práci… Podle zákoníku práce je to jeho povinnost.

Pokud pro Tebe vhodnější práci mít nebude, bude Tě muset nechat doma za 100% platu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 21:58

To mi gynekolog řekl taky ale nikdo z ženských od nás z práce s tím neměl problém zjistili že jsou v tom a už je v práci nikdo neviděl každá šla hned marodit když řekla co dělá za práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14815
12.1.21 22:01

@Pája123456789 tvůj gynelolog ma pravdu. Tobe nic není, on by musel lhát. Požádej v práci písemně o přeřazení na práci vhodnou pro těhotné. Pokud ji mít nebudou ses doma za 100% platu, ale to se neboj, zaměstnavatel určitě něco najde. Obvodak si bude muset taky něco vymyslet a jak vidíš, udělat to nemusí stejne jako tvůj gynekolog. Navic o pracovní neschopnosti rozhoduje lékař a ne pacient

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat