Reklama

Neschopenka v těhotenství při práci v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 08:45
Neschopenka v těhotenství při práci v nemocnici

Zdravím všechny :)
Prosím Vás, zajímal by mě Váš názor, případně podobná zkušenost, co se týče neschopenky v době těhotenství, když vykonávám práci sociálního pracovníka v nemocnici. Spousta lidí mi říká, že přece sedím v kanceláři, tak proč bych případně měla být během těhu neschopenku. Jenže ono to obnáší mnohem více. Část je samozřejmě kancelářská práce, ale spojena s chozením na oddělení v rámci celé nemocnice. Z jakéhokoliv oddělení mi zavolají, že potřebují řešit situaci pacienta a já tam jdu a přímo na oddělení s pacientem řeším tu jeho nepříznivou situaci. Je tam přímý kontakt s pacienty na jakémkoliv oddělení. Zahrnuje to samozřejmě z velké části i bezdomovce. Jaký na to máte názor? Žádaly byste v tomto případně o neschopenku nebo ne? V první poradně s paní doktorkou na to nepřišla řeč a nechtěla jsem to zatím nějak hrotit, jsem 12tý týden. Ovšem např. kolegyně v těhu prodělala skrz chození na oddělení nějakou infekci a přece jen chci, aby vše bylo v pořádku.

Děkuji za jakékoliv reakce. Je to mé první miminko.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
Jedna babička
Závislačka 3536 příspěvků 31.08.18 08:49

@Nela1993 ano šla bych na neschopenku. Je to Tvé zdraví, Tvé miminko, tak se rozhoduj podle sebe, nikoliv podle rad lidí z okolí.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:49

@Nela1993 No, v každém případě to není důvod pro neschopenku. Ale je to důvod pro úpravu pracovní náplně, kdy za pacienty, u který je potvrzena nějaká infekční nemoc nebudeš docházet.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:50
@Jedna babička píše:
@Nela1993 ano šla bych na neschopenku. Je to Tvé zdraví, Tvé miminko, tak se rozhoduj podle sebe, nikoliv podle rad lidí z okolí.

Jen drobná poznámka, o neschopence rozhoduje lékař na základě zdravotního stavu a nikoliv ona…

 
Nadavilero
Závislačka 4180 příspěvků 31.08.18 08:56

@j.a.n.i1 no je vidět, že nepracuješ v nemocnici. Nejde o konkrétního pacienta, se kterým přijde do kontaktu, ale i na oddělení, kudy prochází, může „něco chytnout“. Úpravu pracovní náplně bych viděla v tom, aby nebyla v kontaktu s pacienty vůbec a dělala pouze administrativní práci. Ovšem nevím jak moc je to raálné.
@Nela1993 na neschopenku jsem šla ihned po zjištění těhotenství (sestra na konzervativní gynekologii - mj. záněty atd.).

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:57

@Nadavilero A to máš pocit, že ostatní profese nemohou někde něco chytnout?

 
Jedna babička
Závislačka 3536 příspěvků 31.08.18 08:59

@j.a.n.i1 nebudeme si nalhávat, jak to dnes se zaměstnavateli je, když mají upravit pracovní náplň, případně pracovní dobu z důvodu těhotenství. Pro většinu z nich je to nereálné a mnohem příznivější, když těhotná donese neschopenku. Ano, samozřejmě, o neschopnosti rozhoduje lékař, ale v daném případě v tom nevidím problém.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 09:01

@Jedna babička Tak samozřejmě, že je to pro zaměstnavatele jednodušší a upřímně u malých zaměstnavatelů to i chápu, že to může být problém. Ale velká nemocnice má sakra hodně možností, jak to vyřešit, nedělejme zase z těhotenství vážnou nemoc, když to tady tak čtu, tak si říkám, že je zázrak, že lidstvo ještě nevymřelo.

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 31.08.18 09:04

tady tě 3/4 ženských odsoudí, protože ještě pracovaly v den porodu. Ano já bych se domluvila s lékařem na neschopence. Nebylo mi líp než když jsem si 7 měsíců užívala doma a mohla připravovat vše pro mimčo. Já teda měla problémy, ale pokud bych čekala 2. dítě udělala bych to stejně. Byla jsem schopná po obědě spát i 3 hodiny a to by mi v práci asi neklaplo.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 09:04

Ja pracuji jako sestra v nemocnici uz 10 let a za tu dobu neznam nikoho, komu by upravili pracovní místo ci dobu s ohledem na těhotenství. Taky jsem si vyžádala PN u lékaře. Tak to je, bohužel.

 
Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 09:06

@Nadavilero chodit tam musím, nikdo to za mě neudělá a někdy chodím za jedním pacientem třeba týden i dýl, než se jeho situace vyřeší. A přesně, jak píšeš, je to nemocnice, musí se počítat s tím, že se dá chytnout všude něco.

 
Kriss Tina
Kelišová 5008 příspěvků 31.08.18 09:06

Nevidím to jako důvod pro neschopenku, když v práci těhotenství nahlasíš, tak tě nebudou za těmi rizikovými lidmi posílat (myslím tím třeba na infekční apod) . Nějaký kontakt s lidmi máš prakticky v každém zaměstnání a něco chytit může kdokoliv kdekoliv. Zrovna v tom zdravotnictví jsou mnohem rizikovější pozice :nevim:

 
Jedna babička
Závislačka 3536 příspěvků 31.08.18 09:06

@j.a.n.i1 Určitě nedělám z těhotenství závažnou nemoc. Ale protože mám v rodině zdravotníky a vím, s čím vším se běžně denně setkávají v pracovním životě, souhlasím s tím, aby takové těhotné na neschopenku šli ihned. A pokud si myslíš, že velká nemocnice má větší možnosti na přeřazení těhotné pracovnice na jiné pracovní místo, tak realita je bohužel někde jinde.

 
Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 09:08

Obecně nechci, aby tady vyznělo, že si chci vynutit neschopenku, abych nemusela chodit do práce :D To ne. Proboha, klidně to dochodím, však o co jde. Ale jde mi o to, aby se něco nedostalo k miminku.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 09:10

@Kriss Tina Potenciálně rizikoví jsou všichni pacienti. Máme třeba pacienta a až za dva týdny přijde nahlášení ze zdravotního ústavu, ze ma tuberkulózu nebo jinou infekční nemoc. Byla jsem těhotná a tuto situaci jsem zažila sama. Prostě člověk přijde do nemocnice a az za nějaký čas se zjistí, co mu je. Kdyby jsi byla sestra, tak jdes taky hned na neschopenku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >