Neschopenka v těhotenství při práci v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 08:45
Neschopenka v těhotenství při práci v nemocnici

Zdravím všechny :)
Prosím Vás, zajímal by mě Váš názor, případně podobná zkušenost, co se týče neschopenky v době těhotenství, když vykonávám práci sociálního pracovníka v nemocnici. Spousta lidí mi říká, že přece sedím v kanceláři, tak proč bych případně měla být během těhu neschopenku. Jenže ono to obnáší mnohem více. Část je samozřejmě kancelářská práce, ale spojena s chozením na oddělení v rámci celé nemocnice. Z jakéhokoliv oddělení mi zavolají, že potřebují řešit situaci pacienta a já tam jdu a přímo na oddělení s pacientem řeším tu jeho nepříznivou situaci. Je tam přímý kontakt s pacienty na jakémkoliv oddělení. Zahrnuje to samozřejmě z velké části i bezdomovce. Jaký na to máte názor? Žádaly byste v tomto případně o neschopenku nebo ne? V první poradně s paní doktorkou na to nepřišla řeč a nechtěla jsem to zatím nějak hrotit, jsem 12tý týden. Ovšem např. kolegyně v těhu prodělala skrz chození na oddělení nějakou infekci a přece jen chci, aby vše bylo v pořádku.

Děkuji za jakékoliv reakce. Je to mé první miminko.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 31.08.18 08:49

@Nela1993 ano šla bych na neschopenku. Je to Tvé zdraví, Tvé miminko, tak se rozhoduj podle sebe, nikoliv podle rad lidí z okolí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:49

@Nela1993 No, v každém případě to není důvod pro neschopenku. Ale je to důvod pro úpravu pracovní náplně, kdy za pacienty, u který je potvrzena nějaká infekční nemoc nebudeš docházet.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:50
@Jedna babička píše:
@Nela1993 ano šla bych na neschopenku. Je to Tvé zdraví, Tvé miminko, tak se rozhoduj podle sebe, nikoliv podle rad lidí z okolí.

Jen drobná poznámka, o neschopence rozhoduje lékař na základě zdravotního stavu a nikoliv ona…

Nadavilero
Závislačka 4184 příspěvků 31.08.18 08:56

@j.a.n.i1 no je vidět, že nepracuješ v nemocnici. Nejde o konkrétního pacienta, se kterým přijde do kontaktu, ale i na oddělení, kudy prochází, může „něco chytnout“. Úpravu pracovní náplně bych viděla v tom, aby nebyla v kontaktu s pacienty vůbec a dělala pouze administrativní práci. Ovšem nevím jak moc je to raálné.
@Nela1993 na neschopenku jsem šla ihned po zjištění těhotenství (sestra na konzervativní gynekologii - mj. záněty atd.).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:57

@Nadavilero A to máš pocit, že ostatní profese nemohou někde něco chytnout?

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 31.08.18 08:59

@j.a.n.i1 nebudeme si nalhávat, jak to dnes se zaměstnavateli je, když mají upravit pracovní náplň, případně pracovní dobu z důvodu těhotenství. Pro většinu z nich je to nereálné a mnohem příznivější, když těhotná donese neschopenku. Ano, samozřejmě, o neschopnosti rozhoduje lékař, ale v daném případě v tom nevidím problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 09:01

@Jedna babička Tak samozřejmě, že je to pro zaměstnavatele jednodušší a upřímně u malých zaměstnavatelů to i chápu, že to může být problém. Ale velká nemocnice má sakra hodně možností, jak to vyřešit, nedělejme zase z těhotenství vážnou nemoc, když to tady tak čtu, tak si říkám, že je zázrak, že lidstvo ještě nevymřelo.

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 31.08.18 09:04

tady tě 3/4 ženských odsoudí, protože ještě pracovaly v den porodu. Ano já bych se domluvila s lékařem na neschopence. Nebylo mi líp než když jsem si 7 měsíců užívala doma a mohla připravovat vše pro mimčo. Já teda měla problémy, ale pokud bych čekala 2. dítě udělala bych to stejně. Byla jsem schopná po obědě spát i 3 hodiny a to by mi v práci asi neklaplo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 09:04

Ja pracuji jako sestra v nemocnici uz 10 let a za tu dobu neznam nikoho, komu by upravili pracovní místo ci dobu s ohledem na těhotenství. Taky jsem si vyžádala PN u lékaře. Tak to je, bohužel.

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 09:06

@Nadavilero chodit tam musím, nikdo to za mě neudělá a někdy chodím za jedním pacientem třeba týden i dýl, než se jeho situace vyřeší. A přesně, jak píšeš, je to nemocnice, musí se počítat s tím, že se dá chytnout všude něco.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 31.08.18 09:06

Nevidím to jako důvod pro neschopenku, když v práci těhotenství nahlasíš, tak tě nebudou za těmi rizikovými lidmi posílat (myslím tím třeba na infekční apod) . Nějaký kontakt s lidmi máš prakticky v každém zaměstnání a něco chytit může kdokoliv kdekoliv. Zrovna v tom zdravotnictví jsou mnohem rizikovější pozice :nevim:

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 31.08.18 09:06

@j.a.n.i1 Určitě nedělám z těhotenství závažnou nemoc. Ale protože mám v rodině zdravotníky a vím, s čím vším se běžně denně setkávají v pracovním životě, souhlasím s tím, aby takové těhotné na neschopenku šli ihned. A pokud si myslíš, že velká nemocnice má větší možnosti na přeřazení těhotné pracovnice na jiné pracovní místo, tak realita je bohužel někde jinde.

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 09:08

Obecně nechci, aby tady vyznělo, že si chci vynutit neschopenku, abych nemusela chodit do práce :D To ne. Proboha, klidně to dochodím, však o co jde. Ale jde mi o to, aby se něco nedostalo k miminku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 09:10

@Kriss Tina Potenciálně rizikoví jsou všichni pacienti. Máme třeba pacienta a až za dva týdny přijde nahlášení ze zdravotního ústavu, ze ma tuberkulózu nebo jinou infekční nemoc. Byla jsem těhotná a tuto situaci jsem zažila sama. Prostě člověk přijde do nemocnice a az za nějaký čas se zjistí, co mu je. Kdyby jsi byla sestra, tak jdes taky hned na neschopenku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >