Neschopenka v těhotenství, už nezvládám

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
67
16.11.21 20:11

Neschopenka v tehotenství, uz nezvladam

Ahoj, mam dotaz :)
Resily jste nektera jak si zazadat o neschopenku v tehotenstvi?
Nejsem ten typ co by se chtel flakat doma. Mam asi mesic pred materskou. Ale delam v cukrarne v supermarketu. Je to celkem drina - ono se rika ze cukrari jen tak patlou slehacku, ale opak je pravdou. Navic v supermarketu se toho vyrobi neuveritelne mnozstvi takze prace opravdu dost. Uz do nejak nezvladam, jsem dost unavena a na smeny tak tak vstanu. Kazdy den osm a pul hodiny aby mi to vychazelo jsem tam kolikrat i kdyz vsichni jsou uz doma. Vikendy, svatky..
Muj doktor je strasne rozumny a neda nemocneskoi kazdemu nebo jen tak tak prave uvazuji co se da delat..
Uz i manzel, ktery nema nebo primo nesnasi flakani doma mi doporucil, at uz zkusim byt doma..

Diky za slusne odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26282
16.11.21 20:15

Prostě jdi za doktorem a řekni, že to nezvladas. Většina Dr rozdává neschopenky pomalu automaticky k pocuranemu testu, tak pokud je tvůj aspoň trochu normální, tak ti ji taky napíše, když máš měsíc do mateřské :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3283
16.11.21 20:41

Tak jak si to napsala tady, to rekni doktorovi. Pokud je rozumný, jak píšeš, neschopenku ti napíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
16.11.21 20:44

Pokud stojíš osm hodin na nohou, tak ti ji dá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42564
16.11.21 20:55

Cukrařina to je dřina… Měsíc před mateřskou by snad neměl být problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
16.11.21 21:03

Hele já dělala v supermarketu, poslední měsíc před porodem mě začali šíleně bolet vazy na břiše a kyčle. Když jsem nechodila a odpočívala bylo to ok, pokud jsem byť jen 15 min byla v kuse na nohou, tak mě bodalo v břiše. Pokud by ti nechtěl napsat neschopenku, zkus mu říct, že tě to takto bolí. Mě tenkrát hnala doktorka rovnou z ordinace na prohlídku do porodnice a pak mi už práci zakázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.11.21 07:04

No hele, nevim co cekas ze ti tu cizi zensky reknou, kazdej to ma jinak, i kdyby ses uz na zacatku rozhodla z nejakyho duvodu byt doma tak je to tvoje vec, kort mesic pred porodem, dyt snad neni povinnost byt v praci az do materske :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
17.11.21 14:12

Diky za rady holky :) tohle jsem nikdy neresila tak snad neni spatne se zeptat. Jak rikam ucnum co k nam chodi radeji se stokrat zeptejte nez neco udelat blbe a byt za blbce. Ja mam totiz takoveho toho doktora co neda marodku dokud neni opravdu duvod. Ale vazdy na brise me uz taky nekdy pobolivaji a ano jsem 8,5 hodin na nohach a navic porad nekde musim pochodovat. Uz me i holivaji zada a hlava se mi motala. O vstavani v 5 rank ani nemluvim. Jako ano da se to prezit, ale jak rikam uz i manzel ma strach jednam o me a miminko, protoze vidi jak to unavuje a jedna taky ted se boji abych nedostala mezi tolika lidmi covid.
Nejsem ten typ co by chtel sedet doma, ale zaroven to asi samy znate jake to je ty posledni mesice :)

Kazdopadne diky za odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
17.11.21 15:58

Není práce jako práce a podle toho, jak to popisuješ, by rizikové těhotenství, potažmo pracovní neschopnost byla na místě. Raději takhle, než si pak vyčítat, kdyby se nedejbože něco podělalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.11.21 17:04

@Kacii94 neber to ode me jako rejpani, jen to pisu jak to vidim, ja zustala doma tak nejak od zacatku, a jsem rada ze jsem to udelala, penize mi pocitali za posledni mesice kdy jsem mela peknou vyplatu, a to mi zustalo bez ohledu na nic ostatniho az do ted kdy jdu na materskou, v momente kdy bych rekla v praci ze jsem tehotna..nebudu moci delat nocni, vikendy, smeny max od 6h odpoledni do 20h, a to bych uz narusila provoz protoze jsem na te pozici byla na sichte sama, takze jsme to probrali s muzem a bylo, ve firme s tim problem nemeli, navic ted se omezovali zakazky a lidi musi zustavat doma na kurzarbeit..takze ted bych mela blby penize a jeste blbejsi vypoce matersky…
No a zpatky k tobe, myslim ze neni co resit, rekni doktorovi a on ti to napise..navic bych ale nesla jako na typickou neschopenku ale na tzv" zakaz prace" nebo jak se to tu jmenuje, a mas 100% z vyplaty 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9426
17.11.21 17:59
@Chvilka.l píše:
No a zpatky k tobe, myslim ze neni co resit, rekni doktorovi a on ti to napise..navic bych ale nesla jako na typickou neschopenku ale na tzv" zakaz prace" nebo jak se to tu jmenuje, a mas 100% z vyplaty 8)

To není tak jednoduché dosáhnout - nestačí, že to najednou řekne gynekolog. A když tam dělá naplno doteď… U nevhodného zaměstnání by jí musel nechat za ten 100 % plat doma zaměstnavatel, kdyby jí neměl kam přeředit. Píše, že dělá cukrářku v supermarketu, tam by mohla třeba pomáhat s papíry v kanceláři či sedět třeba za kasou, to asi taky nebude práce, kde by ženy zůstávaly doma v těhu na 100 %. A v supermarketu by jí tedy asi přeřadil na jinou pozici a doma za 100 % by neseděla i kdyby bylo uznáno, že vykonává nevhodnou práci pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.11.21 18:52

Asi bude zalez na gynekologovi, jak se s nim domluvi, neschopenka by to pak vyresila bez toho aniz by ji museli prerazovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 19:44
@Kacii94 píše:
Diky za rady holky :) tohle jsem nikdy neresila tak snad neni spatne se zeptat. Jak rikam ucnum co k nam chodi radeji se stokrat zeptejte nez neco udelat blbe a byt za blbce. Ja mam totiz takoveho toho doktora co neda marodku dokud neni opravdu duvod. Ale vazdy na brise me uz taky nekdy pobolivaji a ano jsem 8,5 hodin na nohach a navic porad nekde musim pochodovat. Uz me i holivaji zada a hlava se mi motala. O vstavani v 5 rank ani nemluvim. Jako ano da se to prezit, ale jak rikam uz i manzel ma strach jednam o me a miminko, protoze vidi jak to unavuje a jedna taky ted se boji abych nedostala mezi tolika lidmi covid.
Nejsem ten typ co by chtel sedet doma, ale zaroven to asi samy znate jake to je ty posledni mesice :)Kazdopadne diky za odpovedi :)

Já si naopak myslím, že by si byla velmi ráda doma. Trochu se poválet, že? Těmhle řečem nevěřím, kdyby si chtěla pracovat, pracuješ. Já jsem pracovala do posledního dne a jsem ráda, že čtu, že se dnes najde doktor, který nenapíše “dovču” jen tak. Požádej v práci o předělání na jednodušší pozici. V případě, že to nebude možné, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a budeš doma za 100%. Měla si to udělat už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
17.11.21 19:49

Mě doktorka od 15 tt sama od sebe opakovaně vnucovala neschopenku. Nechtěla jsem, protože jsem si zrušila v práci noční směny a to mi prostě stačilo. Původně jsem měla plán, že v práci od začátku těhotenství kvůli nočním směnám nebudu chtít být, ale zaměstnavatel mi vyšel maximálně vstříc, tak jsem v práci ještě teď ve 32 tt. Ale už se těším až nastoupím na mateřskou :D
Upřímně…doktorka mě dost překvapila, že mi neschopnost v podstatě nutila a divila se, že ji nechci. Každopádně těhotenství prostě není normální stav. Já se třeba cítila celou dobu docela dobře, ale ne každý to tak má. Určitě lékaři řekni, že to v práci nezvládáš a on tě nechá doma. Je to tvoje tělo, tvoje zdraví. Jen ty víš, co už je na tebe moc.

Příspěvek upraven 17.11.21 v 20:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6511
17.11.21 19:52
@Zamilovanakarolinka píše:
Já si naopak myslím, že by si byla velmi ráda doma. Trochu se poválet, že? Těmhle řečem nevěřím, kdyby si chtěla pracovat, pracuješ. Já jsem pracovala do posledního dne a jsem ráda, že čtu, že se dnes najde doktor, který nenapíše “dovču” jen tak. Požádej v práci o předělání na jednodušší pozici. V případě, že to nebude možné, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele a budeš doma za 100%. Měla si to udělat už dávno.

No ty jsi toho moc nenapracovala, navic jsi vetsinu sveho tehotenstvi pracovala z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat