Neschopenka z bezpečnostních důvodů?

5074
13.9.20 18:49

Neschopenka z bezpečnostních důvodů?

Holky, moc prosím, o radu. Minulý týden jsem byla na ošetřování doma s prvňáčkem kvůli kašli. Dítě ok, zítra jde do školy, skočilo to ale nejspíš na mě. Začíná mě škrábat v krku a spouští se mi rýma. Pracuji,,na úřadě,, kam nám chodí v úřední dny dost lidí a v kanceláři jsme dvě. Mám si raději vzít neschopenku? Když si ji vezmu, budu moct v rámci vycházek vyzvedávat dítko ve škole? Teplotu nemám, ale jak píšu, spouští se mi rýma a začínám pokašlávat. Samozřejmě nejsem doktor, ale na covid bych to netipla, tohle mám skoro vždy od dítka. Klidně budu doma, aspoň si něco udělám, jde mi hlavně o to vyzvedávání ze školy, protože to prostě jinak udělat nejde. Do školy jako do budovy nechodím, dítě čeká venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1393
13.9.20 18:56

První 3 dny se vycházky nepíšou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5074
13.9.20 18:57

@mamule42 takže to jako tři dny nikam nemůžu? Omlouvám se, ale nebyla jsem strašně dlouho na neschopence, tak vůbec nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11722
13.9.20 18:58

@Salorka Na respiracni onemocneni asi vychazky nedostanes :nevim: A jak pise @mamule42 prvni 3 dny vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18749
13.9.20 18:59

No kvůli ryme bych doma nebyla, pokud budes s podezrenim na covid, tak vychazky nedostanes zadny a pudes do karanteny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
13.9.20 19:00
@mamule42 píše:
První 3 dny se vycházky nepíšou.

Není pravda, můžou být od prvního dne, záleží na lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
13.9.20 19:01
@cecetka píše:
@Salorka Na respiracni onemocneni asi vychazky nedostanes :nevim: A jak pise @mamule42 prvni 3 dny vubec.

Jistě že dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11722
13.9.20 19:06

Neznam nikoho, kdo by treba pri angine mel vychazky :nevim: Ale nejsem lekar, tak neznam podminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5074
13.9.20 19:07

A ještě mi řekněte. Ráno si tam mám zajít, nebo zavolat? Já nevím, jak se to v téhle covidové době řeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
13.9.20 19:13

Raději zavolej a popiš situaci, neschopenku ti může doktorka vystavit na dálku, pokud tě nebude chtít vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4703
13.9.20 19:15

Na respirační onemocnění vycházky určitě nedostaneš… Leda se domluvit s lékařem aby ti napsal jinou diagnózu. Nemůžou dát vycházky na všechno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10574
13.9.20 19:17
@cecetka píše:
Neznam nikoho, kdo by treba pri angine mel vychazky :nevim: Ale nejsem lekar, tak neznam podminky.

Já teda znám lidi, kteří měli vycházky i u nějaké virózy, a to 12 - 18 h. Záleží to očividně na lékaři. Já když mám neschopenku, tak sotva lezu, takže by mi vycházky byly k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5074
13.9.20 19:20

Holky díky. Volala jsem kolegyni, ta by byla radši, kdybych zůstala doma, tak mi nic jiného nezbývá. S ohledem na množství lidí, co k nám chodí to je rozumný - a s ohledem na kolegy. Akorát musím vyřešit to vyzvedávání ze školy, jinak je mi to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
13.9.20 19:21
@cecetka píše:

a jak to má třeba udělat samoživitelka co má malé dítě - předškolka, první třída…? Docházka je povinná, takže kvůli své nemoci si dítě nechat nemůže. A to dítě taky samo nedojde. Takže já podle situace vycházky dávám i u akutních onemocněních. Většinou jim napíšu hodinu ráno a hodinu v době kdy vyzvedávají dítě. Nikdy s tím problém nebyl. V době covidu by tedy všichni nemocní měli být izolování, ale jsou případy kdy to fakt nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
13.9.20 19:24
@Salorka píše:
A ještě mi řekněte. Ráno si tam mám zajít, nebo zavolat? Já nevím, jak se to v téhle covidové době řeší.

určitě zavolat. Buď se domluvíš na tom kdy přijdeš, nebo se neschopenka vystaví po telefonu. Já bych Tě s rýmou bez teploty a dalších potížích vidět nepotřebovala a vystavila bych neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama