Neschopenka - změna pobytu na zahraničí

Anonymní
4.12.19 19:40

neschopenka - změna pobytu na zahraničí

Ahoj, jsem na neschopence va přes Vánoce pojdeme na týden do zahraničí. Doktorka mi řekla, že místo pobytu není problém změnit, teď jsem se ale dočetla, že to musí předtím schválit OSSZ. Nevíte, jak dlouho takové schválení může trvat? Aby se to vůbec stihlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3235
4.12.19 19:44

Jsem si temer jista, ze ti zahranici nepovoli. Musel by to byt nejaky lecebny pibyt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19901
4.12.19 19:50
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na neschopence va přes Vánoce pojdeme na týden do zahraničí. Doktorka mi řekla, že místo pobytu není problém změnit, teď jsem se ale dočetla, že to musí předtím schválit OSSZ. Nevíte, jak dlouho takové schválení může trvat? Aby se to vůbec stihlo.

Ano, místo pobytu většinou není problém změnit po ČR, pokud máš ochotnou doktorku. A tvůj zdravotní stav to umožňuje. Ale zahraničí ti dle mého nepovolí téměř stoprocentně. To by opravdu musely být nějaké lázně, rehabilitace, ke kterým by musel být důvod. A to vánoční pobyt bude těžko :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 19:53

Doktroka sama rikala, ze to neni problem. Tady dochazim denne na lecbu, ktera bude mit o vanocich pauzu. Promne jejednoduchsi vydrzet cestu a pak tyden nechat uzit si vanoce s babi a dedou, nez se o vsechno staraz u nas.

• Citovat
  • Nahlásit
838
4.12.19 20:00

Mě tedy doktorka změnila pobyt v pohodě po CR a souhlas dopředu nepotrebovala, ale vím že zahraničí nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 20:01

Mne to nepovolila. Radim ti nahlásit nejakou adresu v ČR, šance na kontrolu ne téměř nulová. Jenom než jim ta změna fyzicky přijde a kontrolor té určitě na hory hledat nepojede. Spousta se tu do mě asi pustí, ale je to jedno z možných řešení… Prosím anonym jinak smazat

• Citovat
  • Nahlásit
14950
4.12.19 20:02

Pobyt v zahraničí velmi neradi schvalují. Je tak 30% pravděpodobnost, že to vyjde. Vyřizují to cca dva až tři týdny. Nejsilnější jdou argumenty s výrazně pozitivním vlivem na zlepšení tvého zdravotního stavu. A i tak bude velmi záležet na tom, který revizní lékař ti to bude posuzovat. Tvůj ošetřující lékař bude k žádosti dávat vyjádření k tvému zdravotnímu stavu. Pokud chceš jet o vánocích, začni si vše hned zítra vyřizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 20:03
@Anonymní píše:
Mne to nepovolila. Radim ti nahlásit nejakou adresu v ČR, šance na kontrolu ne téměř nulová. Jenom než jim ta změna fyzicky přijde a kontrolor té určitě na hory hledat nepojede. Spousta se tu do mě asi pustí, ale je to jedno z možných řešení… Prosím anonym jinak smazat

Kdo to nepovolil? OSSZ? Jak rychle reagovali?

• Citovat
  • Nahlásit
19901
4.12.19 20:05
@Anonymní píše:
Kdo to nepovolil? OSSZ? Jak rychle reagovali?
Řekla bych, že mají 30 dnů na vyjádření jako se vším.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
4.12.19 20:07

Schvaluje to posudkový lékař OSSZ, v našem okrese by to 100% neschválili. A na to, že uvedeš jinou adresu v ČR a kontrola nepřijde bych taky úplně nespoléhala, přepsali jsme pacienta do Brna k matce a přišli a nenašli ho na dané adrese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 20:13

@nozu @Nuníček a nevite, zda se ta pravdepodobnost nejak lisi podle typu diagnoz, resp. Specializace lekare, u ktereho neschopenka je?

• Citovat
  • Nahlásit
8981
4.12.19 20:15

Skoro určitě Ti to nepovolí. Zkoušela jsem to svému pacientovi jen jednou a to jsem mu to myslím velmi dobře napsala a byla to diagnóza, kde byl pobyt u moře vysloveně žádoucí. I tak se revizní cukal a nakonec povolil, dost pomohlo, že tam jel ten pacient osobně.
Jsi anonymní, takže napiš, o co jde ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 20:19

@cell jednou jsem tam blbou anonymitu zapomnela, takze nechci. Skoda, ze to tu nefinguje tak, ze kdyz si v diskusianonymni jednou, uztp vydrzi celou :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 20:20

Pardon, pisu jak tatar.

• Citovat
  • Nahlásit
8981
4.12.19 20:22
@Anonymní píše:
Mne to nepovolila. Radim ti nahlásit nejakou adresu v ČR, šance na kontrolu ne téměř nulová. Jenom než jim ta změna fyzicky přijde a kontrolor té určitě na hory hledat nepojede. Spousta se tu do mě asi pustí, ale je to jedno z možných řešení… Prosím anonym jinak smazat

to je teda rada :roll: by mě zajímalo, jak by vše řešila, kdyby se jí v zahraničí nedej bože něco stalo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat