Neschopná matka a kývající se zub

4376
15.11.19 17:12

Neschopná matka a kývající se zub

Holky, jsem asi úplně neschopná, ale já nevím, co mám dělat. Klukovi bude za necelý měsíc 6 let a před hodinou mi hlásil, že má asi rozbitý zoubek. Má mléčné zuby a dolní jednička se kýve. Věc je jasná. Na to, abych mu zub vytrhla, jsem citlivka. Dát ho spát s kývajícím zubem se bojím. Poraďte prosím. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54119
15.11.19 17:14

Běžně se dětem kývou zuby…třeba 14 dní…měsíc…
Proč se bojíš ho dát spát??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 17:15

Dej mu jablko kousat:-) On si to nakonec ukrouti sam, u nas se hybou zuby vic dni a kdyz uz byl opravdu na vlasku, tak jsem s nim zakroutila kapesnikem. Neznam nikoho, kdo by v noci spolknul zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 17:15

Jak moc se kýve? jako pokud drží na vlásku, tak vzít kapesník a vykroutit, nebo pokud se necítíš, tak třeba moje holka si je kroutila sama :-)

Pokud se kýve jen trochu může to trvat i týden nebo i měsíc než vypadne… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11153
15.11.19 17:21

Mýmu dítěti se kýve zub už dva měsíce, jeden už má venku a spí normálně. Vzhledem k tomu, že noviny nejsou denně plné zpráv o dětech, co se v noci udusily zubem, tak to taková tragedie asi nebude, ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9140
15.11.19 17:21

@Enmamma Obě děti maji dàvno druhé zuby a nikdy jsem jim ani jeden zub nevytrhla. Některé vypadly při čištění zubů, některé při jídle, některé s jídlem spolkly, některé si vytrhly samy. S kývajícími zuby spaly hodně nocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13484
15.11.19 17:27

Kyvat se může dlouho, pokud už se kyve jakože hodně a visí na vlasku, tak mu dej něco kousat, jablko nebo udělej topinku, ať si ho na tom „vylomi“. Ale jinak bych se nebála on ten zub v noci nevypadne aby ho vdechnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
15.11.19 17:35
@Janli píše:
Mýmu dítěti se kýve zub už dva měsíce, jeden už má venku a spí normálně. Vzhledem k tomu, že noviny nejsou denně plné zpráv o dětech, co se v noci udusily zubem, tak to taková tragedie asi nebude, ne? ;)

Děkuju za uklidnění. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
15.11.19 17:37

Holky, děkuju, já se bála, aby se třeba v noci zub neuvolnil a klouček se nezadusil. A na to, abych mu sama ten zub trhala, jsem moc velká citlivka. Tak já to nechám a budu jen sledovat. Díky moc všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22780
15.11.19 17:41

@Enmamma nedělala bych z něj mimino, moje si trhá zuby sama, jeden spolkla na školním výletě :mrgreen: je jí 6 a už má nové jedničky dole, nahoře a jednu dvojku dole :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11153
15.11.19 17:45

Holka, klid. Nejhorší smrt je z vyplašení :mrgreen:. Oni ty zuby jen tak nevypadnou, buď se ulomí až s jídlem nebo mu budete muset pomoct. Ale pozor, netrhat za každou cenu, aby se mu nepoškodily dásně. Nech tomu volnej průběh, ono to nějak dopadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
15.11.19 17:48
@Janli píše:
Holka, klid. Nejhorší smrt je z vyplašení :mrgreen:. Oni ty zuby jen tak nevypadnou, buď se ulomí až s jídlem nebo mu budete muset pomoct. Ale pozor, netrhat za každou cenu, aby se mu nepoškodily dásně. Nech tomu volnej průběh, ono to nějak dopadne ;)
:lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
15.11.19 17:49
@pikola píše:
@Enmamma nedělala bych z něj mimino, moje si trhá zuby sama, jeden spolkla na školním výletě :mrgreen: je jí 6 a už má nové jedničky dole, nahoře a jednu dvojku dole :andel:

On je hodně bojácný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8031
15.11.19 17:54
@Enmamma píše:
Holky, jsem asi úplně neschopná, ale já nevím, co mám dělat. Klukovi bude za necelý měsíc 6 let a před hodinou mi hlásil, že má asi rozbitý zoubek. Má mléčné zuby a dolní jednička se kýve. Věc je jasná. Na to, abych mu zub vytrhla, jsem citlivka. Dát ho spát s kývajícím zubem se bojím. Poraďte prosím. Díky.

Synovi se prvni zub kyval asi mesic, az ho spolkl nebo ztratil ve skolce…druhy zub se kyval 2 mesice az uz držel na vlasku a chlap ho radsi vytrhl, aby ho opet neztratil…me to vytrhnout neslo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7710
15.11.19 17:55

U nás si syn trhá zuby sám. A jablko je taky fajn :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama