Neschopnost říct určitá slova

Anonymní
18.8.21 19:57

Neschopnost říct určitá slova - dospělý

Zdravím všechny, je mi 25 let.. Pila jsem čerstvý kafe a uklizela byt, kuchyň a vyklízela myčku.. Najednou se mi udělalo zle, trpím na bolesti za krkem a ten sem začala cítit, tak jsem si vzala ibalgin a sla si lehnout.. Najednou jsem v myšlenkách nedokázala zpracovat určitá slova například jsem chtěla říct „hrací dečka“ ale nešlo to furt mít tam mozek dával hlaci děcka a nešlo si to slovo ani vybavit… Zkoušela jsem to tedy říkat nahlas a taky to nešlo vyslovovala jsem furt hlací… místo hrací… Trvalo to cca 10 min… Pak už jsem byla schopná mluvit normálně.. A do hodinky se mi udělalo dobře a mohla jsem vstát z postele a cítím se naprosto v pořádku… Řekla jsem to známým a oni mě začali strašit příznaky mrtvice a td. Tak se chci zeptat zda to někdo zažil 8o já to prisuzovala jen nějakému zvýšenému tlaku z té kávy a z toho jak jsem se ohybala k myčce plus počasí tomu dnes taky nenahravalo..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
814
18.8.21 20:24

Nejsem neurolog, ale radši bych s tím zašla. Může tam být nějaký útlak i od páteře, cokoliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
18.8.21 20:32

Hlasuju pro tlak. Špatně prokrvená část mozku, ale mrtvice to nebude. Konkrétně tohle se mi sice nestalo (že bych to měla od krční páteře), ale mívám „ukázkovou mrtvici“ při migréně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
18.8.21 20:37

Zašla bych s tím k doktorovi, nepřijde mi to úplně normální. Už jen to, že se ti z kafe udělá tak blbě, že si musíš jít lehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.21 20:45

Mrtvice to nebyla; když už, tak třeba transitorní ischemická ataka, ale nejspíše souhra únavy, té kávy, vyššího tlaku, spasmus cévy.. Většina lékařů by to buď neřešila vůbec, nebo hledala podíl psychiky.. Byl bych v klidu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2395
18.8.21 20:56

Stalo se mi to kdysi davno v puberte pri migrene, byl to naprosto hnusny pocit. Jednou jedinkrat nastesti a to jsem na migreny trpela od te doby casto, v souvislosti s cyklem.
Asi bych se k lekari hned nehnala. Kdyby se to opakovalo tak by te nejspise poslali na neurologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 21:18

Dobře děkuji, trochu jste me uklidnili, k doktorce jsem stejně chtěla jít i z jiného důvodu, tohle mě donutí jít už zítra, alespoň se jí zeptat na názor

• Citovat
  • Nahlásit
18.8.21 21:20
@Anonymní píše:
Dobře děkuji, trochu jste me uklidnili, k doktorce jsem stejně chtěla jít i z jiného důvodu, tohle mě donutí jít už zítra, alespoň se jí zeptat na názor

Tak pak třeba napiš, co Ti na to řekla. Budešli chtít… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 12:01

Tak doktorka říkala, že to mohlo být odkrveni mozku z nízkého tlaku.. Za 14 dní jdu ještě na vyšetření k neurologovi.

• Citovat
  • Nahlásit
589
19.8.21 12:38

Měla jsem podobné potíže, než mi diagnoastikovali neuroboreliózu. Chtěla jsem něco říct a místo toho mi z pusy vypadlo úplně jiné slovo. Jako by můj mozek a řeč na sobě byly nezávislé. Bylo to dost děsivé, ale během léčby to zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9159
19.8.21 12:55

Já když jsem ožralá, tak taky neřeknu nejkulaťoulinkatější kulička ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat