Neschopnost vyrovnat se s rozchodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 16:45
Neschopnost vyrovnat se s rozchodem

Ahoj, ráda bych se s vámi podělila o náš rodinný problém, vyslechla si Váš názor, nebo se alespoň vykecala. Anonymně, nick používám i jinde a nerada bych, aby to někdo z rodiny dohledal. Snad to bude mít hlavu a patu, nejsem žádná spisovatelka, tak buďte shovívavé :-)

Rodiče jsou rozvedení, s bratrem jsme zůstali v péči otce. Ten si několik měsíců po rozvodu našel naši „druhou mámu“ - vdanou paní se třemi dětmi, kterou si rozvedl. Nastěhovali se k nám do RD a po pár měsících nám pořídili nejmladšího bráchu (12). Soužití ovšem nefungovalo dle jejich představ. Přece jen 6 dětí, z toho 5 v pubertálním věku (bylo nám tehdy od 11 do 17) dávalo zabrat, věčné hádky moje, tvoje, naše atd…

Takže po 2 letech se „máma“ se se svými dětmi a nejmladším bratrem odstěhovali, ale vztah fungoval dál na principu víkendového setkávání. Prakticky to bylo tak, že od pondělí do čtvrtku byla se svými dětmi a o víkendu u nás. Takhle to fungovalo asi 8 let, my větší děti jsme vylétli z hnízd a já si tak nějak myslela, že teď konečně budou ti dva spolu. Jenže to někde začalo skřípat, ten vztah napůl nevyhovoval ani jednomu, jenže nebyli schopni si navzájem ustoupit takže přišlo věčné scházení a rozcházení, kdy se třeba dva měsíce nemohli ani vidět, pak spolu prožili vánoční svátky jako by se nic nedělo a s příchodem nového roku se zase měsíc, dva nemohli vystát… takhle to fungovalo/nefun­govalo až do letošního jara, kdy se v mém otci něco zlomilo, našel si jinou a tento vztah/nevztah definitivně utnul.

Teď se dostávám k jádru pudla. „Máma“ to vzala dost špatně a doteď se v tom hrozně plácá, chvíli ho miluje, chvíli nenávidí, pak tvrdí jak je jí ukradený atd… o tom, jak mezi nima lítá nejmladší brácha nemluvím. Jezdí si vylévat srdíčko v mému bráchovi (já žiju na druhém konci republiky), poštvává ho proti tátovi, brečí mi do telefonu atd. Sice je schopná uznat logické argumenty, že ten vztah jak byl nastavený neměl perspektivu, že chybu udělali oba, ale za chvíli už se v tom zas plácá. Zhubla snad 20 kg a zestárla o deset let, ale co mě děsí nejvíc je to, jak zahořkla. Nedá se s ní prostě normáně mluvit, na cokoliv reaguje hrozně negativně a mě to vysiluje, příjde mi, jak kdyby se z ní stal energetický upír. Já bych jí hrozně ráda pomohla, ale za prvé jsem daleko, a za druhé mě příjde že ona ani pomoct nechce, prostě se v tom svým žalu vyžívá.
A teď bych ráda slyšela co byste dělali na mém místě, jak jí pomoct? Nechci se na ní vykašlat, je pro mě jako máma, ale hrozně mě vysiluje ta její negativita do které upadla, děsí mě ta hořkost v ní :-(

Reakce:
Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 1 inzerát 30.10.14 16:55

Vítej v klubu, probírala jsem to s terapeutkou…to je stav, kdy si člověk udělá z krize svou životní náplň…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 16:56

@Nina Filipi Jo to je přesně ono, prostě její životní náplní je užírat se :zed:

Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 1 inzerát 30.10.14 17:00

Nejlepší rada je, nenechávat se do toho vtahovat…a zkrátka s tím nic neuděláme. Prostě ona si to vybrala…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 17:05
@Nina Filipi píše:
Nejlepší rada je, nenechávat se do toho vtahovat…a zkrátka s tím nic neuděláme. Prostě ona si to vybrala…

Jenže to pak vypadá, že sem se na ni vykašlala a to nechci.
Chjoo, já se nemůžu ani přiznat, že mě otec seznámil s tou novou :-/

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 30.10.14 17:12

Udelas s tim neco? Neudelas. Tak ji vyslechni a pak to nech plavat. Takhle jsem byla na palici ze sve maminky, takze vim, ze je to desny…najdi di nekoho, komu se vykecas, kdo te obejme a rekne ti to, co ja - nic s tim neudelas. Bohuzel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 17:13

Asi máte pravdu holk, dík :hug:

Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 1 inzerát 30.10.14 17:25

Někdy je nejlepší řešení to utnout i za cenu že se naštve…občas je to přiměje se zamyslet..nad tím jak žijou…

Michelangelo
Hvězda diskuse 54024 příspěvků 30.10.14 19:30

Ahoj, problém vidím v tom, že pomáhat můžeš jenom tomu, kdo pomoct skutečně chce. Takhle tě to vysiluje a vyčerpává a to bude jediný výsledek tvého úsilí. Sama je zodpovědná za svůj život a ty zase za ten svůj. Stáhne tě to na dno a nebudeš mít žádnou sílu na řešení svých starostí. A ty má každý, pochybuji, že bys byla vyjímkou. Zatáhla do toho i další sourozence a přidělává všem těžkou hlavu. Z mého pohledu už jedná sobecky a bezohledně k vám všem a rozvrací vztahy v rodině. Nemůžete jí pomoct a sami byste se měli chránit :think:

Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 1 inzerát 30.10.14 20:50

@Michelangelo :palec: :palec: naprostej souhlas…nechtěla jsem to psát takhle otevřeně, ale ano je to přesně tak

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 19:59

Noo…
tak dnes sem jí řekla, že se budu vdávat a ona co? Ona prostě nepřijede, protože by musela být v jedné místnosti s mým otcem (ta nová tam nebude) a ještě mi posílá brečící smajlíky jak je jí to líto :zed:
jsem sobec já (že mě tím naštavala a nechápu ji, „sakra bude to rok od rozchodu“) nebo ona???
Já vím, neřeš to :nevim: jen sem si potřebovala ulevit :oops:

Michelangelo
Hvězda diskuse 54024 příspěvků 14.11.14 21:46

A ulevilo se ti? :hug: Nechala bych ji být, nemá to v sobě zpracované a místo užívání vlastní svatby, budeš řešit problémy druhých :nevim: Nemusí to tak být, ale s tím, co jsi tady napsala, tak tomu moc nevěřím :think:

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 26.11.14 20:36

Souhlas s ostatními v tom, pomoci lze pouze tomu, kdo pomoci chce. Ale… z napsaného se nabízí otázka: ví ona vůbec o tom, že má problém? Řekl jí to někdo otevřeně? Třeba si myslí, že je v pořádku. Chtělo by to si s ní promluvit a říct jí na rovinu, že vlastně vůbec nežije a že by měla tedy něco se sebou začít dělat. A bezpochyby dodat i to, že s tím svým chováním jde akorát ostatním na nervy. A zeptat se jí, jestli tedy chce pomoc, pokud ne, je opravdu vše ztraceno…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >