Nesebevědomé děti ze spokojené rodiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 19:08
Nesebevědomé děti ze spokojené rodiny?

Ahoj, píšu jako anonym, přítel ví, že sem chodím…inspirovala mně zdejší včerejší diskuze o outsiderech. Mám krátce přítele, je také dost introvertní a také si nevěří a než aby oslovil holku, tak by se radši kousnul do zadku. Dlouho si však i nevěřil v práci a mezi lidmi a trvalo dlouho, než začal žít, než to ze sebe shodil. Teď je v pohodě, ale také si nerad připomíná svoji minulost. Nemám to potřebu řešit, je to dobrý člověk, ale mě pořád nejde do hlavy, jak může tak nejistý člověk mít tak harmonické vztahy v rodině? Rozumějte, ještě jsem jeho rodiče nepotkala, ale co jsem tak pochopila, mají moc pěkné vztahy a prý žili dost ve vlastní bublině…má ještě sestru a ta je taky docela mimoň. Vždycky jsem si myslela, že různá stigmata si nesou hlavně děti, lidé z ne úplně dobře fungujících rodin - tadyta funguje asi parádně ale ač vychovali dva slušné lidi, nejde mi na rozum, co se může stát, že pak mají takový problém hledat si své místo ve společnosti…máte s tím někdo zkušenost? Nesoudím, neanalyzuji, pouze mi to nejde na rozum.

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 28.01.19 19:16

To je spíš o povaze, já taky měla fajn dětství, ale dlouho mi trvalo získat sebevědomí, ve škole sem byla spíš outsider, v práci sem se pak nedokázala pořádně prosadit. Až když sem se dostala do vážnějšího vztahu sem se trochu otrkala a sebevědomí si mě našlo. Pak přišel syn a to už sem na sebe byla doslova hrdá :) ale třeba sestra je úplný opak mě, sebevědomá (někdy až moc), do pusy si nevidí, v kolektivu oblíbená s každým hned kámoška.

reny14
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 28.01.19 19:16

Tak to, že rodina žila ve své vlastní bublině leccos vysvětluje. A přece každý, kdo žije v nefungující rodině, není introvert. To je dáno i povahou. Já žila ve fungující rodině. Jsem introvert, bratr extrovert. Moje děti, jedno introvert, druhé extrovert. Vychovávány jsou stejně, ve fungující rodině.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 19:16

To, ze je to spokojena rodina neznamena, ze clovek musi byt sebevedomi. Sama jsem vyrustala ve vesmes stastne rodine a sebevedomi jsem mela leta na nule. Dokonce me to dohnalo az k porucham prijmu potravy a lidem jsem se jeden cas snazila vyhybat, co to slo. :oops: Je to proste o cloveku a vychove a co clovek v zivote uz zazil a prozil. Nemusi se to tykat nutne rodiny.

Natálka26
Kelišová 5659 příspěvků 28.01.19 19:17

Taky mám funkční rodinu, s našima skvělý vztah, ale z dětství - tedy školního věku mám spoustu traumat. Nemůžou za to naší, ale učitelka ve škole a spolužáci. Dodnes mám pocit, že mě za zády kamarádky promluví a přestanou se se mnou bavit, když jednou nepřijdu na plavání, nebo tenis, nebo jakýkoliv jiný kroužek kam vozím děti. Mám to v sobě a další hodinu se tam bojím jít, jestli mě vůbec pozdravi :zed: vždycky se se mnou normálně bavi, nepomlouvaji. A to jsem jinak sebevědomá, umím se ozvat, ale ten pocit, že jsem horší v sobě pořád mám.. Tak to má třeba podobně, taky něco ze školy.

anniething
Povídálka 38 příspěvků 28.01.19 19:17

No a bejt introvert je stigma?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17324 příspěvků 28.01.19 19:18

Definuj mi pojem slušná a neslušná rodina? Kde je ta hranice, co je přípustné a co už nikoli? Já znám třeba rodinu velmi solidně materiálně a společensky postavenou, u rodičů navenek harmonický vztah. Až otec rodiny těžce a trvale onemocněl. Jednoho potomka to zasáhlo tak, že dodnes působí velmi nesměle, až extrémně. Ačkoli v profesní rovině je machr, ve vztazích je extrémně ostýchavý. Jeho sourozenec je smělejší, tzv. normální.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20601 příspěvků 28.01.19 19:42

víš co, ono ani navenek fungující rodina nezajišťuje, že jeden z rodičů není „magor“, co děti péruje za nesmysly a nikdy mu není nic dobrý. Nebo že si na dětech neléčil nějaké mindráky z vlastního dětství…
Nebo si mohl projít šikanou ve škole, na kroužcích. Nebo ho třeba nesejmula první láska…
Těch možností je prostě hodně ;)
Ale určitě je to dáno i povahou.

brisco
Závislačka 3225 příspěvků 28.01.19 19:45

Mám kamarádku, vždy byla velmi zakřiknutá, je lékařka. Její mladší sestra byla naopak buldozer :) . Rodiče byli moc hodní. Takze bych řekla, ze to nesouvisí.

hopsalka
Kecalka 245 příspěvků 28.01.19 20:36
@Anonymní píše:
Ahoj, píšu jako anonym, přítel ví, že sem chodím…inspirovala mně zdejší včerejší diskuze o outsiderech. Mám krátce přítele, je také dost introvertní a také si nevěří a než aby oslovil holku, tak by se radši kousnul do zadku. Dlouho si však i nevěřil v práci a mezi lidmi a trvalo dlouho, než začal žít, než to ze sebe shodil. Teď je v pohodě, ale také si nerad připomíná svoji minulost. Nemám to potřebu řešit, je to dobrý člověk, ale mě pořád nejde do hlavy, jak může tak nejistý člověk mít tak harmonické vztahy v rodině? Rozumějte, ještě jsem jeho rodiče nepotkala, ale co jsem tak pochopila, mají moc pěkné vztahy a prý žili dost ve vlastní bublině…má ještě sestru a ta je taky docela mimoň. Vždycky jsem si myslela, že různá stigmata si nesou hlavně děti, lidé z ne úplně dobře fungujících rodin - tadyta funguje asi parádně ale ač vychovali dva slušné lidi, nejde mi na rozum, co se může stát, že pak mají takový problém hledat si své místo ve společnosti…máte s tím někdo zkušenost? Nesoudím, neanalyzuji, pouze mi to nejde na rozum.

také myslím, že je to z větší části osobnostní rys. Já to měla naprosto stejně a než jsem získala nějaké sebevědomí a odvahu stát si z svými názory, tak od puberty uběhlo téměř 20 let, takže velmi dlouhá cesta. Když si vzpomenu na mládí, nechápu jak jsem mohla být tak upozaděná, nevýrazná, neprůbojná, o tolik jsem se okradla, kde už jsem mohla být, nebýt mojí povahy … a teď, mám opačný problém. Zřejmě doháním, co jsem zameškala :D

hopsalka
Kecalka 245 příspěvků 28.01.19 20:38
@anniething píše:
No a bejt introvert je stigma?

no, pro někoho určitě ano. Tihle lidé jsou dle úsudku některých „divní pavouci“.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50762 příspěvků 4 inzeráty 29.01.19 08:33

Především bych přestala zaměňovat introvert a nízké sebevědomí. Jsou to dvě odlišné věci. Můžu bý introvert, přitom sebevědomí naprosto v pořádku. A naopak, jsou i nesebevědomí extraverti, takoví ti nejistí Kašpárci, co na sebe stále strhávají pozornost, aby zaujali. Nebo skrývají svou nejistotu za agresivní chování.
JInak bych řekla, že je tam podíl obojeho - rodina, vchova, okolí a k tomu vrozené povahové rysy. A nejvíc - jak si to vzájemně sedne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >