Nesestouplé varle, málo spermií, nekonečné snažení...

Anonymní
7.7.11 15:11

nesestouple varle, málo spermií, nekonečné snažení...

Zdravím vás ženy a prosím o povzbuzení, radu atd. co dál?
Přes rok se snažíme o dítě, je nám oběma přes třicet a ještě nemáme ani jedno dítě. Po všech možných vyšetření jsem v pořádku, manžel zatím nikam nechce. Čekám, až ho přesvědčím, protože si myslím, že je problém u něj. V dětství měl nesestouplé varle léčil se, ale zdá se mi, že to stále nemá v pořádku. Když leží na zádech, jedno varle mu „zajede“ do břicha. V podstatě mu zůstane jen jedno, tam kde má a to se mi zdá dost malé. Při erekci malé množství spermií „vyjede“, ale pak si z penisu zbytek vytlačí rukou a to je pěkná hromada. Tvrdí, že je to normální, že to musí dělat, protože by mu jinak při zmenšení penisu spermije zkončily ve slipech… Omlouvám se za detaily. Ale už nevím, jak s ním mám o tom mluvit :(, jak mu říct, že to není v pořádku. Nebo je?
prosím o vaše názory, jsem zoufalá :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
ish
5353
7.7.11 15:21

Na vyšetření by jít měl, ale dohodnout se musíte vy… co takhle mu navrhnout, že se budete snažit třeba ještě půl roku a když to nepůjde, tak tam půjde? Prostě dát mu sice termín, ale zároveň i čas na to, aby se s tím případně srovnal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.11 15:35

ish
Už jsme jednou o tom, že by měl jít na spermiogram, mluvili… sednu si s ním a zeptám se ho tak, aby rozhodnutí bylo na něm.

• Citovat
  • Nahlásit
14014
7.7.11 15:36

a co chceš slyšet? bez spermiogramu se dál nehnete…
zajděte do CAR, lékař vám všechno vysvětlí, udělá vyšetření a manžel uvidí, že to bez toho nejde..
sestouplost nemá vliv na potenci, stačí i jedno varle na mimčo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.11 15:40
jizvíková píše:
zajděte do CAR, lékař vám všechno vysvětlí, udělá vyšetření a manžel uvidí, že to bez toho nejde..
sestouplost nemá vliv na potenci, stačí i jedno varle na mimčo

právě, že můj gynekolog říkal, že nesestouplost varlete má vliv na početí, že je to problém. Máš pravdu, bez spermiogramu se nehneme. Díky za reakci

• Citovat
  • Nahlásit
14014
7.7.11 16:22
Anonymní píše:
jizvíková píše:
sestouplost nemá vliv na potenci, stačí i jedno varle na mimčo
právě, že můj gynekolog říkal, že nesestouplost varlete má vliv na početí, že je to problém. Máš pravdu, bez spermiogramu se nehneme. Díky za reakci

ahoj
muj tata mel nesestouple a deti ma :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
7.7.11 17:13

spermiogram urcite udelejte, nemusi nikam chodit, staci, kdyz ho donese v teple ty sama, nemusi se stresovat, že tam nekde bude muset neco predvadet.-)))))))) držím palce, nekdy ty chlapy překecat je opravdu problem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5131
7.7.11 19:29

Nesetouplé

Ahoj Anonymko máme doma úplně stejný problém…Manžel je po op. nesetouplých varlat ve 4 letech=prblém, operace provedené po 3. roce života masivně ovlivňují plodnost. Výsledkem u nás je 2-3 mil spermií (norma 15-20). Přirozené početí by byl zázrak IUI nemá smysl, takže teď čekáme na IVF metdou ICSI. Bez spermiogramu a dobrého CAR se nehnete. Pokud chtet děti oba, bude to muset manžílek překousnout, první spermio. může proběhnout prakticky doma, jento tam rychle donesete. Ale následuje, ultrazvuk šourku, doppler, urolog a nesčetné spermio. v CARu, tak je to běžné vyšetření, jako vyplazení jazyka na obvoďáka. (Ale to bych mu zatím neříkala) :) Zkus na něj pomalu…chlapi jsou fakt padavky, my capíme pipku na chlapy od 15 let a oni nadělají s jedním pytlíkem… :) Budu držet palce, ale určitě byste měli něco podniknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chris1234
28.9.13 15:51

Nemam ani jedno varle mam to v dutině břišní bude mi 40 let a jdu na vyšetřeni mam nejakou šanci miit miminko pomoc pokud ma někdo stim zkušenosti diky

• Citovat
  • Nahlásit
Varlon
4.12.13 00:12

varlata

Moji zene je 30, me je 29 a deti nikde. Az nedavno jsem zjistil ze v pripade ze se nesestouple varle operuje po druhem roku zivota, tak tam nehorazne narusta pravdepodobnost neplodnosti. Moje varle nebylo v brichu, bylo v tom triselnem kanalu -je tam nejaky rozdil? Pry po dvou letech veku je to nesestouple doslova usmazene a sterilni a to druhe pak casem take pac to telo nebo to nemocne varle to zdrave nejak zmrzaci. Me mi vykutaleni rodice poslali na operaci skoro v deseti letech tyvole..jako tohle neni normalni ne? To za komousu nebyla osveta? To sem si tam mel dojit sam s dudlem v hube? Ja mel az dnedavna za to ze to byl jen takovy neskodny zakrok a mensimu mnozstvi ejakulatu jsem nikdy moc pozornosti nevenoval. Takze tedka se chystam jit k doktorovi se vysemenit do sampusky a modlim se. Jinac to fakt muzu odpiskat. Jak k tomu prijde ma zena, hodna, skromna duse, jejiz jedinou touhou je miminko. Je normalni kdyz se chlap zamiluje misto pro snubak bezet na spermiogram?

• Citovat
  • Nahlásit
67447
7.12.13 19:42
@Varlon píše:
Moji zene je 30, me je 29 a deti nikde. Az nedavno jsem zjistil ze v pripade ze se nesestouple varle operuje po druhem roku zivota, tak tam nehorazne narusta pravdepodobnost neplodnosti. Moje varle nebylo v brichu, bylo v tom triselnem kanalu -je tam nejaky rozdil? Pry po dvou letech veku je to nesestouple doslova usmazene a sterilni a to druhe pak casem take pac to telo nebo to nemocne varle to zdrave nejak zmrzaci. Me mi vykutaleni rodice poslali na operaci skoro v deseti letech tyvole..jako tohle neni normalni ne? To za komousu nebyla osveta? To sem si tam mel dojit sam s dudlem v hube? Ja mel az dnedavna za to ze to byl jen takovy neskodny zakrok a mensimu mnozstvi ejakulatu jsem nikdy moc pozornosti nevenoval. Takze tedka se chystam jit k doktorovi se vysemenit do sampusky a modlim se. Jinac to fakt muzu odpiskat. Jak k tomu prijde ma zena, hodna, skromna duse, jejiz jedinou touhou je miminko. Je normalni kdyz se chlap zamiluje misto pro snubak bezet na spermiogram?

Myslím, že s jedním varletem se otěhotnět dá, ale na spermiogram bych šla co nejdříve. Ať se pak zbytečně nesnažíte rok a neztrácíte čas, když by se to dalo už nějak řešit. Rodiče to asi nevěděli a doktoři byli blbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
22.3.14 10:02

@jizvíková sestouplost má obrovský vliv na potenci. Proto se malým klukům (nejlépe do 2 let) operují nesestouplá varlata, můžou být pak neplodní. Stačí jedno nesestouplé varle a je tu obrovský problém s početím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat