Nesestouplé varle, operace Motol, moje zkušenost

15.5.20 10:50

Nesestouple varle, operace Motol, moje zkusenost

Dobry den vsem,
Jsme 3.den po operaci obou nesestouplych varlat v nemocnici v Motole u syna 21 mesicu, tak bych chtela sdilet zkusenost pro ty, ktere to teprve ceka a hledaji info, jako jsem hledala pred tim ja.

Diagnoza - nesestoupla varlata oboustrane, zjistilo se na 18 mesicni prohlidce u pediatra. Do te doby se zdalo v poradku. Po potvrzeni na chirurgii v Motole indikovan k operaci, ktera musi probehnout do 2 let, aby varlata nebyla nenavratne poskozena (neplodnost a velke riziko nadoru v dospivani a v dospelosti).

Celkove dojmy. Uvidime, jak probehne rekonvalescence, zatim vypada vse dobre, zasite rany vypadaji ciste. Hodne jsem se bala. Nejhorsi nakonec bylo nez se plne probral z anestezie, nevedel o sobe a hodne plakal, kdyz se ale probral, dal se konejsit a uz bylo vse jen lepsi. Jinak vse probehlo bez problemu.

Proces a operace - kvuli koronaviru jeden dan rano vytery a zaroven sepsani s doktorem vsech papiru o prijmu. Nastup do nemocnice dalsi den (den operace) v 7 rano na lacno (pit naposledy v 6 rano). Prijem na pokoj, operace probihaji id nejmladsiho od rano, my jsme sli druzi na radu 9. Cca pul hodiny pred tim premedikace na lzicku (trochu oblbovak, dite uz musi pak byt v postylce, aby se nemotalo, byl pak takovy vysmaty). Pak odvoz k operaci, mohla jsem s nim byt nez jsme dosli ke dverim operacniho salu. Dostal celkovou anestezii a potom jeste lokalni mezi zada a hyzde, neco jako epidural, ale ne do patere (kaudalni anestezie - pusobi proto bolesti i nejakou dobu po operaci). Anestezii dostane masku na dychani, az usne, napichnou mu teprve zilu a zajisti dychaci cesty. Operace trvala asi 75min (obe varlata). Prubeh byl pry dobry, bez komplikaci, vse probehlo jak ma. Po operaci privezli na pokoj, chvili jsem musela byt venku nez ho napoji na pristroje. Byl vzhuru z anestezie, ale jeste mimo sebe, nevnimal, tak nereagoval na uklidnovani a bylo potreba ho pevne drzet, aby si zmitanim neublizil, take hodne plakal, ale nebyl jeste pri plne pri vedomi. Po nejake dobe a po injekci do zadecku na uklidneni se postupne zacal zklidnovat, pospavat, plac ustaval, postupne zacal reagovat a pak uz to bylo jen lepsi, dal se konejsit. Ne vsechny deti jsou po narkoze takove, spoustu z nich narkozu pry jen narkozu vklidu dospi a probudi se do plneho vedomi uz uplne v dobre pohode. Je dobre pocitat s obema variantami. Po par hodinach dostal napit postupne po troskach, kontrolovalo se, jestli normalne cura. V prubehu dne hodne pospaval, kolem 4-5 dostal prvni piskoty. Celou noc prospal a dalsi den nas pustili domu dopoledne domu. Celou dobu mel na nozicce pomoci naplasti pridelani monitor srdecni cinnosti, sestricky hlidaji i v noci na svych monitorech.

Rekonvalescence - tyden vic klidovy rezim, po tydnu mame jit na kontrolu. Rana na pytliku nezakryta, snazit se nemacet, v nejhorsim rychle osprchovat po znecisteni a vydezinfikovat. Rany na trislech zalepene, vydrzinfikocat a prelepit jen pri znecisteni. Celkem vysoko, tak znecisteni moc nehrozi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama