Neshoda s příjmením po svatbě

Anonymní
15.6.20 18:16

Neshoda s příjmením po svatbě

Ahoj zeny, muj dotaz je celkem prosty, zazily jste to nektera? My se s partnerem domluvili na spolecnem tvaru jmena, ktery budeme uzivat (dlouhodobé rodinné problémy s jeno stranou, kdy jsme se rozhodli, že chceme uzivat pozmeneny tvar a také v kombinaci k memu jmenu, protoze jsem cizinka a cast roku zijeme jinde), on najednou nesouhlasi. Bud se budu jmenovat tak jak chce nebo proste smula. Na otazku, zda mu nebude vadit, ze (pokud si postavim stejnym zpusobem hlavu a budu aplikovat stejne detinske chovani typu “bud bude po mem nebo smula”) se budu jmenovat ja a pripadni potomci jinak odpovedel, ze je mu to jedno 8o. Navic mi to jaksi mimocheď oznami par tydnu pred svatbou, když jsme rok domluveni jinak :roll:..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14229
15.6.20 18:25

Nebyl nedávno sám na návštěvě u rodičů? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 18:27
Citace] @Litta píše:
Nebyl nedávno sám na návštěvě u rodičů? :think:

Ne, s rodičemi se v podstatě nestýká. A ti ani nevěděli, že chceme jméno měnit. Dokonce nejdou ani na svatbu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2527
15.6.20 18:31

Co ho to napadlo?? :mrgreen: 8o :?
základ je rozklíčovat PROČ takto zásadně změnil názor..
příjmení je pro mne také důležité, dlouho jsem se smiřovala s manželovým (dost blbým až téměř hanlivým), ale jsem tradicionalista, tak jsem to zkousla..
v dnešní době je ale naprosto běžné tvar příjmení zkrátit, nebo užít obě příjmení..
pozměnit ho zas tak časté není-musela by vám to povolit matrika, ale proč ne..
tohle by mne tedy velmi nemile překvapilo, když jste už rok dohodnutí… navíc při svatbě se přímo o tomhle mluví, jaké příjmení budete mít vy dva a jaké vaše děti..
pořádně si s ním promluv, musí to mít nějaký důvod.. nemluvili do něj třeba nějací „kamarádi“???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14229
15.6.20 18:32

Tak nějaký kamarád, že by mu nasadil brouka do hlavy? :nevim: Těžko říct, možná je pro něj jen blížící se změna zatím moc a musí se s tím sám srovnat. Každopádně pokud by byl takhle direktivní, i když jste se dávno domluvili, dala bych si pozor, jestli se jen nezačal naplno projevovat nějaký jeho povahový rys. Po svatbě by se mohl vybarvit už úplně… ;)

Příspěvek upraven 15.06.20 v 18:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657

No a rekl ti nejaky duvod, proc zmenil nazor? Na matrice to uz mate podany?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9097

Co ho to tak najednou popadlo? Takže když nepřistoupíš na jeho výmysl, tak se svatba ruší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
15.6.20 18:34

A jaký uvedl důvod, proč si to rozmyslel? Jinak je to opravdu dětinské a já bych si ho nevzala, když takovou věc staví do kategorie „bez diskuze“. Co budete dělat, až půjde o jména nebo školu dětí, rekonstrukci domu, větší investice peněz, to se mu asi taky nebude chtít moc diskutovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3905
15.6.20 18:34

Nezažila. Jen pozor aby nejel ve stejném modelu jako s původní rodinou. Původní rodina = žádný vztah, nová rodina = žádný vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17036
15.6.20 19:12

Tak si nechte každý svý, vždyť je to jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3636
15.6.20 19:21

Jako to smůla je, že nebude svatba? Tak nevím no, asi bych vážně popremyslela jestli si chci někoho takovýho vzít. Co má za argument, že se najednou rozhodl jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
15.6.20 20:06

Měli by jste si to vyříkat spolu. Takové nečekané změny vztahu nesvědčí.
Na druhou stranu, reaguje jako by byl pod tlakem. Otázka je, jestli na něj tlačíš Ty nebo si to dělá sám :think:.
Pokud mu nevadí, že budete mít každý jiné jméno, tak máte řešení. Kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4606
15.6.20 20:09

Chápu dobře, že jste si,,vymysleli,, vlastní příjmení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
15.6.20 20:26

Budí to na mě dojem, že chlap hledá důvody ze svatby vycouvat, než že by se jen tak sprajcnul kvůli něčemu, na čem jste byli domluveni. Nebo je tak dětinsky, že by kvůli takové věci dával ultimáta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
15.6.20 20:29

Asi byl v hospodě s kamarádama a ti mu řekli, že když si kvůli ženské jmění příjmení, je to podpantoflák.

Pokud nemáte jiné problémy ve vztahu, nechala bych si svoje příjmení a děti by se jmenovaly po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama