Reklama

Neshoda ve vztahu - jak to řešíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 11:51
Neshoda ve vztahu - jak to řešíte ...

Děvčata i chlapci mám dotaz - jak řešíte, když máte s partnerem každý hodně odlišný pohled na nějakou událost ve vztahu. Měli jsme neshodu, kompromis se nenašel, každý trváme na svém - jsme oba naštvaní. Ustoupila jsem, ale pořád se zlobím. Chci se zeptat, jak řešíte chvíle, kdy se nepodaří najít kompromis. Ustoupíte a co dál? Já si říkám, že třeba časem zas přijde situace, kdy si budu chtít něco prosadit za každou cenu já…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21157 příspěvků 11.10.18 11:53
@Anonymní píše:
Děvčata i chlapci mám dotaz - jak řešíte, když máte s partnerem každý hodně odlišný pohled na nějakou událost ve vztahu. Měli jsme neshodu, kompromis se nenašel, každý trváme na svém - jsme oba naštvaní. Ustoupila jsem, ale pořád se zlobím. Chci se zeptat, jak řešíte chvíle, kdy se nepodaří najít kompromis. Ustoupíte a co dál? Já si říkám, že třeba časem zas přijde situace, kdy si budu chtít něco prosadit za každou cenu já…

Napiš, o co šlo. :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 11:56

Víš co? Nenapíšu - nechci, aby tady někdo posuzoval oprávněnost nebo neoprávněnost kompromisu ( k čemuž by určitě došlo a já tu zápalnou šňůru opravdu nepodpálím), ale ráda bych věděla, jak k tomu přistupují jiní. Však odpovídat mohou jen ti, kdo mají zájem pomoct.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 11.10.18 11:57

Nevím, já kompromisy v těch pro mě nejzásadnějších věcech prostě nedělám, neznám nikoho, komu by se to vyplatilo a byla bych sama nespokojená a dávala bych to za vinu partnerovi.
Což je blbost, pokud člověk v něčem ustoupí, musí s tím být na 100% srozuměn a nemá za to očekávat kompenzace.
Pokud s tím totiž nejsi ztotožněná, tak ti to někdo může kompenzovat do konce života stejně to nebude nikdy dost.
A to není fér ani pro toho druhého, proto ty kompromisy v něčem nedělám.

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 11.10.18 11:59

Nemáme tak zásadní neshody :think: Na důležité věci máme stejný názor, kvůli prkotinám se nedohadujeme.

Emimin7
Echt Kelišová 8792 příspěvků 11.10.18 12:02

Chtělo by to nějaký příklad. Zdali jde např. o neshodu ve výběru večerního filmu, nebo počtu budoucích dětí.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 11.10.18 12:03

Pokud jste se vzájemně nepochopili, je to špatné pro budoucnost.
Jestli hrozí opakování té záležitosti, tak jdi od něho. Zdá se, že jsi dlouhodobě naštvaná a nikdo za to nestojí, aby otrávil život. Stejně by se Ti kvůli tomu časem hnusil nebo odcizil. Pokud nejsou děti, můžeš zatím dost řešit. Pak už jsou svázaný ruce.

Ale fundovaně Ti tu nikdo neporadí a pokud se bojíš s pravdou ven, tak se kromě ujetých komentů nedozvíš ani ty, co k něčemu jsou.

Všeobecně však také zastávám názor, že to něco se může opakovat a řetězit. Záleží na tom, co to je. Zvlášť, když nepochopeno a nebylo vysloveno, že se to už nebude opakovat.

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 11.10.18 12:03
@Sany80s píše:
Nevím, já kompromisy v těch pro mě nejzásadnějších věcech prostě nedělám, neznám nikoho, komu by se to vyplatilo a byla bych sama nespokojená a dávala bych to za vinu partnerovi.
Což je blbost, pokud člověk v něčem ustoupí, musí s tím být na 100% srozuměn a nemá za to očekávat kompenzace.
Pokud s tím totiž nejsi ztotožněná, tak ti to někdo může kompenzovat do konce života stejně to nebude nikdy dost.
A to není fér ani pro toho druhého, proto ty kompromisy v něčem nedělám.

A já si myslím, že je logické čekat kompenzaci. tak to totiž funguje - ted ustoupím já a budeme koukat na ten tvůj fotbal, ale zítra ustoupíš ty a půjdeme třeba do kina. Příklad.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 11.10.18 12:05
@Anonymní píše:
Víš co? Nenapíšu - nechci, aby tady někdo posuzoval oprávněnost nebo neoprávněnost kompromisu ( k čemuž by určitě došlo a já tu zápalnou šňůru opravdu nepodpálím), ale ráda bych věděla, jak k tomu přistupují jiní. Však odpovídat mohou jen ti, kdo mají zájem pomoct.

Když se nemůžeme shodnout, tak se snažíme dobrat nejlogictejsiho řešení. A většinou dobré řešení najdeme. On totiž kompromis často znamená, že jsou nespokojené obě strany. Pokud nastane situace, že sice ustoupim, ale nesouhlasím, tak to partnerovi i reknu, abych to v sobě nedusila. Podle mě tohle čeká každý vztah a je to normální, ale co je špatně je, když pořád ustupuje jenom jeden.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 12:06

@inkakřivák Ano - takto cítím já. Popravdě nejvíc mně zajímá, jak toto řeší lidé, kteří jsou dlouhodobě ve vztahu. Tam přece takových situací musí mít za sebou několik … a přesto to klape :-)

radkka
Generální žvanilka 20488 příspěvků 11.10.18 12:07
@inkakřivák píše:
A já si myslím, že je logické čekat kompenzaci. tak to totiž funguje - ted ustoupím já a budeme koukat na ten tvůj fotbal, ale zítra ustoupíš ty a půjdeme třeba do kina. Příklad.

Nevím, manžel se hodně omezil v mém třetím trimestru, jen kvůli mojí momentální iracionalitě a žádné kompenzace za to, že u mě seděl na zadku nechce :nevim: Vztah není obchod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 12:08
@Lalelale píše:
Když se nemůžeme shodnout, tak se snažíme dobrat nejlogictejsiho řešení. A většinou dobré řešení najdeme. On totiž kompromis často znamená, že jsou nespokojené obě strany. Pokud nastane situace, že sice ustoupim, ale nesouhlasím, tak to partnerovi i reknu, abych to v sobě nedusila. Podle mě tohle čeká každý vztah a je to normální, ale co je špatně je, když pořád ustupuje jenom jeden.

Díky - tohle jsem potřebovala číst :-). Kompromisy jsou na houby, pokud není spokojený nikdo, to je svatá pravda. S tou logikou je to dobrá věc, momentálně mně přemáhají emoce. A nic v sobě nedusím, všechno jsem řekla, co jsem měla na srdci. Díky moc :kytka:

adgamka
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 12:09

Myslím. že je důležité o jakou věc se jednalo, ale respektuji, že to tady nechcete rozebírat. Ale asi tím, že jste ustoupila, by měla být věc vyřešena a z pohledu vašeho partnera vlasně není důvod se zlobit.

Sněžení
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 11.10.18 12:11

odlišný názor na věci je běžný. Proč by se měl dělaz kompromis ?

bibie
Kecalka 345 příspěvků 11.10.18 12:13

Kompromisy jsou na dennim poradku. Necekam za ne nikdy kompenzaci. Nic nikdy neni tak horke, jak to vypada ze zacatku. Zkusenost mi vzdy ukazala, ze nakonec jsme oba spokojeny. Nekdy nedokaze ten druhy svuj postoj dostatecne vysvetlit a casovy odstup je vyborny pomocnik.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >