Neshoda ve vztahu - jak to řešíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 11:51
Neshoda ve vztahu - jak to řešíte ...

Děvčata i chlapci mám dotaz - jak řešíte, když máte s partnerem každý hodně odlišný pohled na nějakou událost ve vztahu. Měli jsme neshodu, kompromis se nenašel, každý trváme na svém - jsme oba naštvaní. Ustoupila jsem, ale pořád se zlobím. Chci se zeptat, jak řešíte chvíle, kdy se nepodaří najít kompromis. Ustoupíte a co dál? Já si říkám, že třeba časem zas přijde situace, kdy si budu chtít něco prosadit za každou cenu já…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21698 příspěvků 11.10.18 11:53
@Anonymní píše:
Děvčata i chlapci mám dotaz - jak řešíte, když máte s partnerem každý hodně odlišný pohled na nějakou událost ve vztahu. Měli jsme neshodu, kompromis se nenašel, každý trváme na svém - jsme oba naštvaní. Ustoupila jsem, ale pořád se zlobím. Chci se zeptat, jak řešíte chvíle, kdy se nepodaří najít kompromis. Ustoupíte a co dál? Já si říkám, že třeba časem zas přijde situace, kdy si budu chtít něco prosadit za každou cenu já…

Napiš, o co šlo. :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 11:56

Víš co? Nenapíšu - nechci, aby tady někdo posuzoval oprávněnost nebo neoprávněnost kompromisu ( k čemuž by určitě došlo a já tu zápalnou šňůru opravdu nepodpálím), ale ráda bych věděla, jak k tomu přistupují jiní. Však odpovídat mohou jen ti, kdo mají zájem pomoct.

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 11.10.18 11:57

Nevím, já kompromisy v těch pro mě nejzásadnějších věcech prostě nedělám, neznám nikoho, komu by se to vyplatilo a byla bych sama nespokojená a dávala bych to za vinu partnerovi.
Což je blbost, pokud člověk v něčem ustoupí, musí s tím být na 100% srozuměn a nemá za to očekávat kompenzace.
Pokud s tím totiž nejsi ztotožněná, tak ti to někdo může kompenzovat do konce života stejně to nebude nikdy dost.
A to není fér ani pro toho druhého, proto ty kompromisy v něčem nedělám.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 11.10.18 11:59

Nemáme tak zásadní neshody :think: Na důležité věci máme stejný názor, kvůli prkotinám se nedohadujeme.

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 11.10.18 12:02

Chtělo by to nějaký příklad. Zdali jde např. o neshodu ve výběru večerního filmu, nebo počtu budoucích dětí.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 11.10.18 12:03

Pokud jste se vzájemně nepochopili, je to špatné pro budoucnost.
Jestli hrozí opakování té záležitosti, tak jdi od něho. Zdá se, že jsi dlouhodobě naštvaná a nikdo za to nestojí, aby otrávil život. Stejně by se Ti kvůli tomu časem hnusil nebo odcizil. Pokud nejsou děti, můžeš zatím dost řešit. Pak už jsou svázaný ruce.

Ale fundovaně Ti tu nikdo neporadí a pokud se bojíš s pravdou ven, tak se kromě ujetých komentů nedozvíš ani ty, co k něčemu jsou.

Všeobecně však také zastávám názor, že to něco se může opakovat a řetězit. Záleží na tom, co to je. Zvlášť, když nepochopeno a nebylo vysloveno, že se to už nebude opakovat.

inkakřivák
Extra třída :D 14457 příspěvků 11.10.18 12:03
@Sany80s píše:
Nevím, já kompromisy v těch pro mě nejzásadnějších věcech prostě nedělám, neznám nikoho, komu by se to vyplatilo a byla bych sama nespokojená a dávala bych to za vinu partnerovi.
Což je blbost, pokud člověk v něčem ustoupí, musí s tím být na 100% srozuměn a nemá za to očekávat kompenzace.
Pokud s tím totiž nejsi ztotožněná, tak ti to někdo může kompenzovat do konce života stejně to nebude nikdy dost.
A to není fér ani pro toho druhého, proto ty kompromisy v něčem nedělám.

A já si myslím, že je logické čekat kompenzaci. tak to totiž funguje - ted ustoupím já a budeme koukat na ten tvůj fotbal, ale zítra ustoupíš ty a půjdeme třeba do kina. Příklad.

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 11.10.18 12:05
@Anonymní píše:
Víš co? Nenapíšu - nechci, aby tady někdo posuzoval oprávněnost nebo neoprávněnost kompromisu ( k čemuž by určitě došlo a já tu zápalnou šňůru opravdu nepodpálím), ale ráda bych věděla, jak k tomu přistupují jiní. Však odpovídat mohou jen ti, kdo mají zájem pomoct.

Když se nemůžeme shodnout, tak se snažíme dobrat nejlogictejsiho řešení. A většinou dobré řešení najdeme. On totiž kompromis často znamená, že jsou nespokojené obě strany. Pokud nastane situace, že sice ustoupim, ale nesouhlasím, tak to partnerovi i reknu, abych to v sobě nedusila. Podle mě tohle čeká každý vztah a je to normální, ale co je špatně je, když pořád ustupuje jenom jeden.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 12:06

@inkakřivák Ano - takto cítím já. Popravdě nejvíc mně zajímá, jak toto řeší lidé, kteří jsou dlouhodobě ve vztahu. Tam přece takových situací musí mít za sebou několik … a přesto to klape :-)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 11.10.18 12:07
@inkakřivák píše:
A já si myslím, že je logické čekat kompenzaci. tak to totiž funguje - ted ustoupím já a budeme koukat na ten tvůj fotbal, ale zítra ustoupíš ty a půjdeme třeba do kina. Příklad.

Nevím, manžel se hodně omezil v mém třetím trimestru, jen kvůli mojí momentální iracionalitě a žádné kompenzace za to, že u mě seděl na zadku nechce :nevim: Vztah není obchod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 12:08
@Lalelale píše:
Když se nemůžeme shodnout, tak se snažíme dobrat nejlogictejsiho řešení. A většinou dobré řešení najdeme. On totiž kompromis často znamená, že jsou nespokojené obě strany. Pokud nastane situace, že sice ustoupim, ale nesouhlasím, tak to partnerovi i reknu, abych to v sobě nedusila. Podle mě tohle čeká každý vztah a je to normální, ale co je špatně je, když pořád ustupuje jenom jeden.

Díky - tohle jsem potřebovala číst :-). Kompromisy jsou na houby, pokud není spokojený nikdo, to je svatá pravda. S tou logikou je to dobrá věc, momentálně mně přemáhají emoce. A nic v sobě nedusím, všechno jsem řekla, co jsem měla na srdci. Díky moc :kytka:

adgamka
Kecalka 255 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 12:09

Myslím. že je důležité o jakou věc se jednalo, ale respektuji, že to tady nechcete rozebírat. Ale asi tím, že jste ustoupila, by měla být věc vyřešena a z pohledu vašeho partnera vlasně není důvod se zlobit.

Sněžení
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 11.10.18 12:11

odlišný názor na věci je běžný. Proč by se měl dělaz kompromis ?

bibie
Kecalka 354 příspěvků 11.10.18 12:13

Kompromisy jsou na dennim poradku. Necekam za ne nikdy kompenzaci. Nic nikdy neni tak horke, jak to vypada ze zacatku. Zkusenost mi vzdy ukazala, ze nakonec jsme oba spokojeny. Nekdy nedokaze ten druhy svuj postoj dostatecne vysvetlit a casovy odstup je vyborny pomocnik.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >