Neshody s manželem ohledně místa bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 09:59
neshody s manželem ohledně místa bydlení

Dobrý den,

je to rok a půl co muž přišel s tím, že se budeme stěhovat do zahraničí, bez znalosti tamního jazyka, já na něj koukala jak..echtěla sjme od rodiny a přátel do místa, kde se nedomluvím, ale nakonec me umluvil, že máme malé dítě (v té době rok a čtvrt) a že je to zkušenost, že se naučíme jazyk, neco vyděláme..šli jsme.

Začátky byly těžké, penez nic moc, s jedním platem tam, práce náročná, jazyková baroera, já pořád sama, z města na vesnici, manžel, že tam chce zůstat, že to překonáme, já chtěla pryč, překonali jsme to, já teda a zůstali.

já se intenzivně učila jazyk, i když nebylo moc s časem s malým dítetem bez hlídání, na hřišti jsme si našla kamarádky, malá má tady kamrády, je tu okruh cca 15 maminek co se znají, vídáme se i jako rodiny, já už docela mluvím, slavíme společně, chodíme na výlety, malá tu má ted v září nastoupit do školky, já sehnala práci na částečný uvazek, zabydlela jsme se tu, už tu mám svá místa..jenže manžel přošel s tím, že se nchce vrátit, po práci se jazyk neučí, tak on má pořád jazyk. barieru a že se ani učit nechce, že má dost práce, takže nás donutil si tafdy zvyknout, zabydlet se a máme jít zase pryč? s rodinou je to taky fajn, ty vztahy jsou vřelejší, jezdí sem často, my tam, peníze tu jsou lepší, ted když se muž tochu zapracoval, byt ne o moc, jelikož mu dělá problém jazyk, já našla práci na zkr. uvazek, vychází t uvstříc matkám a to dost a za dobré peníze! 13. plat i 14. může mít manžel, když se bude snažit, zatím má 13., já taky..můžeme našetřit..
já nechci, dcera taky začíná pochytávat zdejší jazyk, přijde mi to škoda a navíc jsme se tu opravdu zabydlely, jenže jsme se taky snažila, ale on ne, kdyby se učil jazyk, nebude se cítit tak mimo, když má volný víkend, beru malou ven, vlastně já nemám žádný volný čas pro sebe, dávám ho jemu, aby se učil, ale on když odejdu, zapne pc a je na netu nebo hraje hry a neučí, hodně se kvůli tomu hádáme, nevím co s tím..asi jsme se potřebovala jen vypsat..
nevím, asi si tu nezvykl, ale přijde mi, že těžce nese, že neumí řeč, ale když on pro to nic nedělá, říkám, tak chod k lektorovi nebo jsou i lektoři přes skype - hodiny, nic nechce udělat navíc, jenže jak si to představoval, přece bylo jasné, že tomu musí neco věnovat, já dřela a překousla se, když jsme tu ani být nechtěla a ted, když konečně jsme se naučila neco a zapadla a zvykla si, mám zas jít pryč? zpátky k čemu, horko těžko najdu práci s malým dítetem jako tady, ne za tyhle peníze, ani on. tady dělám od 7-12 - tak bude dcerka ve šklce, v batolecí třídě, pak až začne chodit i na spaní a odpo bud mít práci do 3 odpoledně, sick day, jsou tu vstřícný na zkracené uvazky, co jsou fakt zkrácené..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ano Andromeda
Kecalka 120 příspěvků 18.07.18 10:03

Proč tenhle příspěvek vkládáte po druhé?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 10:06

@Ano Andromeda jak podruhé, koukala jsem, že se to nevložilo dvakrát?

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 18.07.18 10:08

Chápu ,jak se cítíš…já se vdala za cizince,bydlíme kousek od českých hranic. Jazyk jsem částečně ovládala,ale tady jsem se úplně rozmluvila. Máme malinké dítě a manžel by se za tři roky chtěl přestěhovat úplně na druhou stranu Německa. Mám to tady blízko k rodině,našla jsem si tu kamarády a malý bude nastupovat v listopadu do jeslí. A najednou se pak mám odsunout někam,kde nikoho neznám,hledat novou práci(kterou mám tady úžasnou) a začínat od znova. Jenže u nás je ten problém,že podle mužského u nás v okolí prostě není žádné vyžití a všude jinde je toho spousta. Je mi to už dopředu líto..ale není to u vás i tím,že manžel tak trochu závidí,že jsi to tak dobře zvládla? Zkus ho seznámit s rodinami tvých kamarádek,ať se třeba necítí tak sám. Taky mi nebylo příjemné,když manžel odjel na trénink či vykonávat činnost pro jednu dobročinnou organizaci a já tady seděla doma,protože jsem nikoho neznala. Vytahni ho někam,kde bude mít možnost jazyk používat,na kursech se tolik nenaučí.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2025 příspěvků 18.07.18 10:28

Tak ono aby pak az se vratite do Cech zase za nejaky cas nezmenil nazor. Ze je to v CR naprd.

elinka90
Závislačka 2578 příspěvků 18.07.18 10:50

v tomhle bych si dupla. Poprvé ti nedal pořádně na výběr a to bych mu řekla. Pokud tam chceš zůstat, oznámila bych mu to ať se jednou přizpůsobí on.

Malina7
Závislačka 2714 příspěvků 18.07.18 11:00

To že se nechce učit jazyk je jeho problém. Nemůže vás tahat po světě, jako kočka koťata jenom proto, že nemá vůli se někam posunout a seberealizovat­.Tentokrát bych si stála za svým…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 18.07.18 11:41

Postavila bych si hlavu, že se nikam nevrátím, i s rizikem, že on odjede zpátky do ČR a jezdil by třeba na víkendy za vámi (záleží samozřejmě, jak je to daleko). Přijde mi trochu nevyzrálý. Aby nepřišel zase za rok s tím, že se chce odstěhovat jinam, protože v ČR nesehnal místo za tolik peněz jako v cizině. Jestliže už tam máš možnost nastoupit do práce, začalo se ti tam líbit, líbí se tam dceři, máte tam přátelé a dcera už pochytává jazyk, nevracela bych se.

Sany80s
Kelišová 6837 příspěvků 18.07.18 11:45

Klasika, česky vychovaný chlap, kterému bylo vše tolerováno a on nemusel nic.
Chtěl jít do zahraničí, aby si mohl honit ego, kolik má peněz. Bez jazyka je tam ten poslední, tak se to pánovi přejedlo a protože nechce nic dělat, tak se zase chce vrátit.
Pokud jsi tam spokojená, za daných okolností bych asi tentokrát neustoupila.Ale možná tě to bude stát vztah, tihle muži mají tendenci si najít nějakou, která je chápe.

Ano Andromeda
Kecalka 120 příspěvků 18.07.18 12:52
@ano píše:
@Ano Andromeda jak podruhé, koukala jsem, že se to nevložilo dvakrát?

Já už jsem četla úplně stejný příspěvek před cca měsícem dvěma. 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 12:53

@Ano Andromeda aha, tak to byl ale asi nekdo jiný, já o tomto píšu poprvé tady

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 12:54

@Aduš8 vytáhnout se ho snažím, bud se vymlouvá, že je unavený nebo jde a je otrávený

Ano Andromeda
Kecalka 120 příspěvků 18.07.18 12:57
@ano píše:
@Ano Andromeda aha, tak to byl ale asi nekdo jiný, já o tomto píšu poprvé tady

Tak někdo žije na 90% stejný život. Zkuste to najít, to je neuvěřitelné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 13:13

@Ano Andromeda a nevíte alespon částečně název té diskuze? to by mě docela zajímalo

jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 18.07.18 20:06

A ty mu nemůžeš pomoci se ten jazyk naučit?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >