Neshody s nadřízeným v zaměstnání - mám odejít?

Anonymní
2.2.21 11:59

Neshody s nadřízeným v zaměstnání - mám odejít?

Dobrý den, prosím o názor.
S nadřízeným jsem neměla problém. Během pár let, co jsem ve firmě, se mi nakumulovala práce tak, že jsem jedna z nejvytíženějších pracovnic na oddělení. S ohledem na to jsem si byla říci o zvýšení platu, ale ve vší slušnosti. Byl jsem odmítnuta a od té doby se nám vztah se šéfem zhoršil, jedna výtka za druhou, z mého pohledu neoprávněná.
Přišlo pokárání za technické vybavení k online poradě - pokyn jsem dostala za 5 minut 12 a ve firmě nebyl v tu chvíli jediný možný prostředek ke splnění pokynu. Dále jsem byla upozorněna, že dělám chyby, a že pokud svoji práci nezvládám, bude mi zmenšena agenda. Jsem si vědoma, že někde občas zachybuji, ale nic zásadního, asi jako ostatní, procesy mi šlapou tak, jak mají a s kolegy se vždy úspěšně domluvím na řešení. Zeptala jsem se, o co jde konkrétně, abych se zlepšila, ale odpověď nepřišla a agenda mi byla pokrácena. Nyní zase přišla výtka, že nechodím do práce - od ředitele máme nadřízený home office na 24 hodin týdně, to jest. v práci máme strávit 16 hodin týdně, tj. 2 pracovní dny. Já chodím do práce třikrát až 4× týdně v dohodnutou dobu 9 - 15 hodin, tj. 18 - 24 hodin. Když jsem chtěla konkrétní vysvětlení, nedostala jsem ho. Vše přijde vždy písemně mailem nebo na interní konverzaci. Žádala jsem pohovor mezi 4ma očima či přímo s ředitelem, jelikož mi přijde, že dochází ke křivým obviněním a pro klid všech by bylo dobré si vše vyříkat, že dochází asi ke zbytečným nedorozuměním. Byla jsem odmítnuta se slovy, že dělám z komára velblouda a že si mám sahnout do svědomí.
Holky přebrala jsem si to v sobě několikrát, co dělám špatně, ale stejně došla jsem k závěru, že se ve mně z nějakého důvodu snaží vyvolat pocit strachu. A diskuzi otevřen není. Bohužel ředitel nad ním drží ochranou ruku (nebo tomu několik věcí nasvědčuje). Co mám dělat? Bojím se, že se to bude stupňovat. Je to na výpověď? Jenže v dnešní době…ale každé ráno se budím a při cestě do práce mi je na zvracení. Co byste dělaly?

Prostě jsem ale začala být upomínána, abych dělala věci „jako ostatní“, aby to bylo fér…ale nutno podotknout, že šéf nemá respekt skoro u nikoho, stala se z toho u nás pěkná cochcárna, ale vozit se začal po mně…že si prý musím napracovat, atd. a odpovědi, že pracuji ještě doma (opravdu) a že sám ví, kolik toho mám a že by se to s menším hodinovým nasazením stíhat nedalo, to nestačí.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 12:13

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3690
2.2.21 12:02

Šla bych přímo za ředitelem a poté by se vidělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
2.2.21 12:05

Já bych si asi během korona krize ze solidarity s firmou neříkala o zvýšení platu a byla bych ráda, že nějakou práci mám. Myslím, že jsi je naštvala a oni s tebou teď podle toho jednají. A možná si sáhli do svědomí oni a zjistili, že práce opravdu děláš víc, než ostatní a tak ti ji vzali. Počkala bych, jestli se situace uklidní a když ne, asi je to na odchod. Ale to musíš vědět ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:08

@mokkk o zvýšení platu se hovořilo už před x měsíci a moje firma není koronakrizí zatížená.

• Citovat
  • Nahlásit
5439
2.2.21 12:12

Energii, kterou se tady zbytečně vysiluješ, můžeš efektivněji využít jinde. Podej výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:15

@Zumpa asi máš pravdu. Jen jsem chtěla vědět, jak moc vyšiluji a jak to vidí nezatížení situací (ano, je zde jen můj úhel pohledu, ale snažila jsem se být spravedlivá)…a prostě ta doba…bojím se, jestli najdu něco jinýho, ale v tomhle nedokážu dobře fungovat.

• Citovat
  • Nahlásit
17722
2.2.21 12:17

Asi bych dala výpověď. Pokud ti odmítli zvýšení platu (v podstatě jsem to ještě u nikoho nezažila, vždycky zalepili pusu alespoň tisícovkou) i přestože k tomu máš pádné důvody, tak na co se tam rozčilovat? Těžko tu posoudíme, zda tvoje žádost byla relevantní a zda si na tebe skutečně vedení zasedlo, ale dej na svůj pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17355
2.2.21 12:22

Už v tvoji první diskuzi jsme ti psaly at se na to zvýšení vykašles. Ne, ty si viděla, omylem, cizí mzdový výměr a cítila si se ukrivdena a to i přes to, že si tam zhruba 3roky a plat ti zvýšili 2×.
No zvýšení odmítli, sebrali práci a posílají písemné výtky. Očekávala bych výpověď, nebo ji dej sama no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:23

@unuděná dík. Právě jsem moc nevěděla, z který do který. Nechtěla jsem dělat ukvapené závěry, ale prostě mám pocit křivdy. Pokárání beru jako vážnou věc a chci vědět, co je tedy špatně, ale nikdy se to nedozvím, nebo s tím vybavením…to byl prostě požadavek, který jsem nebyla schopná v daném čase splnit. Ale co vidím jako největší problém, je ten fakt, že neexistuje prostor pro diskuzi. O toto jsem žádala dvakrát a snažila jsem se velice slušně, nemám ráda dusno a jsme velice komunikativní tip a myslím, že i schopný pokory. Ale toho se nedočkám. Do práce chodím hodinově nad rámec home office, úkoly neodmítám, jen občas projevím svůj názor, kde by se mohlo něco konkrétně zlepšit a svoji práci si vždycky dopracuji. Celé se to stupňuje a mám pocit, že to musím začít nějak řešit, než mi někde něco vyvede.

• Citovat
  • Nahlásit
596
2.2.21 12:24

Dej výpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17722
2.2.21 12:26
@lachtanice86 píše:
Už v tvoji první diskuzi jsme ti psaly at se na to zvýšení vykašles. Ne, ty si viděla, omylem, cizí mzdový výměr a cítila si se ukrivdena a to i přes to, že si tam zhruba 3roky a plat ti zvýšili 2×.
No zvýšení odmítli, sebrali práci a posílají písemné výtky. Očekávala bych výpověď, nebo ji dej sama no.

Co jsi kde vyhrabala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:26

@lachtanice86 nerozumím.

• Citovat
  • Nahlásit
17355
2.2.21 12:33

@unuděná ale byla tady jedna nebo 2 diskuze, kde si zakladatelka - anonymka stěžovala na uplne stejne věci, i ta napln prace odpovídá, ale taky se k tomu zakladatelka nehlásí, tak jsem se treba sekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17355
2.2.21 12:34
@Anonymní píše:
@lachtanice86 nerozumím.

Fajn pokud nejsi ta co uz tu psala, tak začátek neber, ale konec platí, čekala bych výpověď nebo ji dala sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
2.2.21 12:35
@mokkk píše:
Já bych si asi během korona krize ze solidarity s firmou neříkala o zvýšení platu a byla bych ráda, že nějakou práci mám. Myslím, že jsi je naštvala a oni s tebou teď podle toho jednají. A možná si sáhli do svědomí oni a zjistili, že práce opravdu děláš víc, než ostatní a tak ti ji vzali. Počkala bych, jestli se situace uklidní a když ne, asi je to na odchod. Ale to musíš vědět ty. A zasednout si na zaměstnance, jen kvůli tomu, že se zeptá na zvýšení, to je dost ubohé.

Tohle přeci není možné. Ano některá odvětví jsou koronou zasažena, ale jina vzkvétají a přeci, když má víc práce než ostatní, mela by být adekvátně ohodnocena. Jen kvůli korone držet pusu a krok mi přijde dost zcestne.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 12:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat